Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 2 roků 11 měsíců #9543

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 424
  • Obdržená poděkování 107
  • Karma: 0
Tento tyzden sa zatial vyvija pekne poskladal som dalsiu hracicku :P
Spravil som na to separatny topik - paci sa link

starelode.cz/index.php/forum/21-ostatni/...as-chladenych-zvodov

1_2021-05-11-8.jpg
Poslední úprava: 2 roků 11 měsíců od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 2 roků 11 měsíců #9544

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 424
  • Obdržená poděkování 107
  • Karma: 0
Starter som sem uz daval ale nebola este prehodena priruba. Teraz som ho pasoval na motor a skusal ci to sedi k zotrvacniku z 309 motoru. Bol som velmi milo prekvapeny. Nova priruba je uz na Wartburg ale starter je z 1203jky. Je vyrobena u Vas v Kromerizi a je fakt na 100% presna. Prirubu nebolo mozne ani rukou nasadit. Bolo ju treba postupne pritahovat skrutkami, takze velka spokojnost - vysustruzene na nulovu presnost. Hlavne je o 1/2 lahsi a ma cca o 1/2 vyssi vykon ( a je redukovany ). Pripajam len rychle nahlady uz aj poskladaneho.


1_2021-05-11-9.jpg


2_2021-05-11-7.jpg


3_2021-05-11-5.jpg


4_2021-05-11-3.jpg


5_2021-05-11.jpg
Poslední úprava: 2 roků 11 měsíců od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 2 roků 11 měsíců #9548

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 424
  • Obdržená poděkování 107
  • Karma: 0
Tak som konecne skompletoval a dokoncil opravovanu Stevenovu ruru ( Stevenku ). Pripajam samostatny topik :ohmy:


starelode.cz/index.php/forum/26-dulezite...rtburga?limitstart=0


DD.jpg
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: maxik1958

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 2 roků 9 měsíců #9575

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 424
  • Obdržená poděkování 107
  • Karma: 0
Konecne sme dokoncili kozlik takze som sa mohol pustit do centrovanie hriadele :cheer: konecne. Bol to dlhy proces ale zatial to vyzera ze sa to podarilo. Takze som pripravil :
- kozlik
- stevenovu prechodku
- hriadel
- prevodovku + ramena
- motor + ramena

Jedna vtipna prihoda z centrovania. Nahodil som prirubu na prevodovku ktora kryje zotrvacnik medzi motorom a prevodovkou a osadil do lode. Ja si vsetko fotim a ukladam lebo tym ze to robim prvy krat v zivote tak by som si to asi za par mesiacov nepamatal ako som co rozobral a potom zlozil :blink: .

Nahodil som opieskovane ramena na prevodovku - super spokojnost.

11_2021-07-15.jpg

Fotil som este detail z vnutornej strany - nech presne viem co je kde ako zosrobovane a hups - nieco je tam navyse :woohoo: :woohoo: :woohoo:


VybratBITzprevodovky.jpg


XX.jpg



Zabudol som v prirube prevodovky bit :evil: . Takze ako sa ukazalo na nieco je to fotenie dobre. Keby som si teraz neukladal fotky tak asi by som ho v prevodvke nehladal :ohmy: :ohmy: :ohmy:
Budem to rozoberat takze je to OK ale celkom sme sa na to zabavili :silly:
Poslední úprava: 2 roků 9 měsíců od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: kazu

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 2 roků 9 měsíců #9576

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 424
  • Obdržená poděkování 107
  • Karma: 0
Tak podme centrovat.
Vsetko je len navolno nasucho nahodene. Osovo mi to sedi - lietaju drobne mm v naklonoch - predsa je to drevo a zvarane ramena. Este sa bude obrusovat vnutro lode, takze zase prideme o nejaky ten mm. Podarilo sa mi spojit v kolone vsetko s roznymi podlozkami ale da sa povedat ze ta najtazsia cast celej rekonstrukcie nahonu je v poriadku. Tym ze komplet vsetko je po repase alebo nove co sa tyka hriadela tak som z toho mal obavu. Teraz treba vyrobit solidne pasove podlozky presne podla potreby na kazdy spoj. Hriadel sa pekne toci bez oderu v stevenke. Mierne je este napruzena v kozliku ale ten este nie ja zalysovany. Dobra sprava je ze motor moze ist na repas. Cakal som na tento dolezity krok. Tak teraz fotky.


IMG_6089.JPG


IMG_6090.JPG


IMG_6091.JPG


IMG_6092.JPG


Repas kozlika som zavesil na separatny topik takze nech sa paci link:
starelode.cz/index.php/forum/26-dulezite...lika--drziak-hriadea


IMG_6133.JPG


IMG_6134.JPG
Poslední úprava: 2 roků 9 měsíců od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 2 roků 9 měsíců #9577

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 424
  • Obdržená poděkování 107
  • Karma: 0
Takze mame motor aj prevodovku v lodi ale vsetko je na pevno - natvrdo rovno na rame. To co stale nemam vyriesene je ci dam silentbloky alebo nie. Zaroven by som rad vyrobil nejeke stelovanie - nastavovanie ramena pod motorom. Takze trosku si teraz kreslim a ked by to malo davat zmysel, tak sem zavesim nejaky zlepsovak. Cielom je nastavovanie vertikalne aj horizontalne v bode osadenia ramena motoru na kazdej strane. A samozrejme osadenie silentbloku ( stelovacieho). Druha vec je osadenie prevodovky na ( povedzme pryzovu gumu) ale zase stelovatelne - s naklonom ramien. V bode spoju prevodovky a hriadela mam totiz par mm nepresnost a potrebujem to dopasovat - dostelovanim - nie dotlacenim :lol: . Tak som zvedavy ci to vyriesim. Urcite to sem zavesim ak ano.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: maxik1958
Vygenerováno za 0.164 sekund
Powered by Kunena fórum