Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Repas kozlíka ( držiak hriadeľa )

Repas kozlíka ( držiak hriadeľa ) 4 měsíců 2 týdnů #9573

• Ondro
  • Profík
  • Obdržená poděkování 59
Tak sme sa zase trošku pohli aj keď táto položka bol celkom masaker, nakolko som vedel, že keď sa netrafime len 1 mm v uhle na stranu alebo naklopeni držiaku hriadela tak na 145 cm dlžke to može lietat aj centak alebo viac a to by som asi s prevodovkou nespojil :angry: Problem bol ten, že nesedelo vobec nič a nedalo sa nič zobrat ako nulovy bod. Kozlik je odliatok 2 x zvarany ( podstava a puzdro hriadela ). Noha na kozliku bola navarena z uhla k postave :S atd......Predpokladam, že povodne sa to osadzalo tak, že sa vycentrovala hriadeľ s kozlikom a potom sa prevrtali diery do dna lode. Ja už tento komfort nemam takže sa musime strafit na 1 pokus :dry:

Toto je povodny stav

PS.jpg

Krok 1 - mechanicke očistenie

1_2021-07-15-2.jpg

Krok 2 - pieskovanie

2_2021-07-15.jpg

Krok 3 - povodne bolo v kozliku bronzove puzdro ktore vybehalo hriadel. Rozhodol som sa ho nahradit touto vlozkou ktora ma neoprenove ulozenie čo je k novej hriadeli šetrne ale neda sa to len tak navrtat a osadit lebo sice je hriadel 22 mm ale cele puzdro ma 31,75 mm

3_2021-07-15.jpg

Krok 4 - vyroba noveho ( torpeda na nove puzdro ), zohnat fakt dobreho sustruznika - frezara, ale hlavne 100% zameranie vsetkych uhlov. Potom osi hriadela voci podstave ( lebo nove puzdro ma vacsi priemer ). Pomodlit sa a odrezat povodne puzdro, potom zvarat a frezovat :sick:

4_2021-07-15.jpg
Poslední úprava: 4 měsíců 2 týdnů od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Repas kozlíka ( držiak hriadeľa ) 4 měsíců 2 týdnů #9574

• Ondro
  • Profík
  • Obdržená poděkování 59
Uz to vyzera ze by to mohlo byt skoro hotove ale to este netusim ci to sedi :woohoo: tak dufam ze dalsie naradie nebude karbobruska :lol:

Dalsie kroky:

- osadit a vycentrovat kozlik - hriadel - stevenova prechodka - prevodovka
Ak to bude sediet tak:
- obrusit zvar
- opieskovat - zrovnat / zjednotit povrch na celom kozliku
- zltozinok ( neda sa to ziarovo zinkovat lebo nozicka je duta )
- primer na zinok a na to asi kladivkova farba ( bronzova ) nech to sedi k propeleru
- nalysovat nove puzdro do kozlika

Lysovat budem pekne pomaly cez skrutku a zalepim to LOCTITE 648 ( zeleny ). Je to frezovane na tesno len + par stotin, takze by to malo drzat

Lysovanie.jpg
Poslední úprava: 4 měsíců 2 týdnů od Ondro.

Repas kozlíka ( držiak hriadeľa ) 4 měsíců 2 týdnů #9579

• maxik1958
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 372
Ondro, je vidět že to děláš opravdu pečlivě, gratulujem...

Repas kozlíka ( držiak hriadeľa ) 4 měsíců 2 týdnů #9581

• Ondro
  • Profík
  • Obdržená poděkování 59
Dakujem. Zabavam sa :P . Tesim sa na vysledok. Nieco som sa naucil asi po 2 rokoch. Ze vsetko sa da opravit len to chce trpezlivost ale hlavne chladnu hlavu. Neponahlat sa. Toto nie je pasova vyroba. No a samozrejme spravny vyber pomocnika na veci ktore neviem spravit sam.
Poslední úprava: 1 měsíc 3 týdnů od Ondro.
Následující uživatel poděkoval: maxik1958
  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.161 sekund