Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Repas kozlíka ( držiak hriadeľa )

Repas kozlíka ( držiak hriadeľa ) 1 rok 9 měsíců #9799

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3130
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Pěkná práce, jen ten svár bych drobet líznul bruskou...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Repas kozlíka ( držiak hriadeľa ) 1 rok 9 měsíců #9801

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 422
  • Obdržená poděkování 107
  • Karma: 0
Ahoj Maxi,

veri tomu ze som ten kozlik asi 100 x drzal v ruke a rozmyslal ci to idem odbrusovat. Ono ta ploutev je duta a zvaranie toho torpeda na to bol celkom masaker - strasne to prskalo - a dymilo tym ze tam ostaval uzavrety priestor, takze preto je ten zvar taky vysoky a hruby. Trochu som to upravil flexou ale viacej som sa bal lebo ten zvar je vrstveny asi na 2-3x. Ono aj povodne to tak bolo s hrubou husenkou - takze som to vyhodnotil ze to bude vyzerat dobovo :huh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Repas kozlíka ( držiak hriadeľa ) 1 rok 9 měsíců #9802

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3130
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
A co drobet tekutého kovu, a vytmelit?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Repas kozlíka ( držiak hriadeľa ) 1 rok 9 měsíců #9803

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 422
  • Obdržená poděkování 107
  • Karma: 0
No uz to budem musiet nechat na dalsiu lod :) Tento kozlik bol dost velky porod hlavne vycentrovat to torpedo ked sa to varilo v 3 uhloch. Si myslim ze tych 6 montaznych dier vrtali do dna lode tak ze uz to bolo nasadene na hriadeli. Takze som sa toho bal ako certa a nechcel som to pokazit. Dufam ze ten zvar nebude nikdy vidiet - za jazdy :woohoo:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Repas kozlíka ( držiak hriadeľa ) 1 rok 9 měsíců #9804

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3130
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Tak díry se určitě vrtají skrz kozlík, pří opravě bych to řešil tak, že steré bych zakolíkoval, a vrtal nové.... :cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Repas kozlíka ( držiak hriadeľa ) 1 rok 8 měsíců #9805

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 422
  • Obdržená poděkování 107
  • Karma: 0
No ucime sa za chodu ako sa hovori. My sme to ale spravili tak ze sa zrovnala podstava kozlika na freze zospodu o par mikronov. Osadili sme to do 3 cestnej vrtacky. Zamerali sklon na vsetky 3 strany povodne osadeneho torpeda a potom sa to odrezalo. Nove torpedo sa nabodovalo vo vrtacke - potom zavarilo mimo a nakoniec sa frezovalo na presno osadene vo vrtacke. Ked som to osadil na lod tak to sedelo velmi presne. Prisiel som o 2 mm farby a povrchu na dne lode a laminat co bola pod kozlikom podlozka ale to vyriesim vsuvkou z nerezovej 2jky plechu a teflonom. Asi sa s tym moc param ale tym ze mam velky respekt pre tym clnom a velmi sa mi paci tak to nechcem dobabrat. Akurat je uz menej majstrov ktorym sa chce s tym "drbat" ked nieco chcem exrtra zlozite vyrabat a nie je to zakazka za vela dukatov :unsure: Preto mi to asi aj tolko trva. Vela veci by som uz dnes robil inac ale tym ze to na 80% robim a manazujem sam tak je to celkom zlozity proces ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.142 sekund
Powered by Kunena fórum