Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Trener

Otázky a odpovědi 10 roků 2 měsíců #1958

  • doxy
  • Avatar uživatele doxy
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 80
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
S polyuretanovejma lakovkama delam v praci a vsechno valeckem. Muzu rict, ze to neni uplne na krasu, ale barva tvrda jak beton. Jedina osemetna vec je, ze kdyz vezmes blbej valecek muze to delat bublinky, ktere jiz nazplasknou. Musis pracovat rychle, jinak budes mit videt mista, kde si tahy napojoval a dobre je nevracet se valeckem na jiz natrena mista.. na Neptuna prijde taky, ale chci strikat, protoze vim, ze valeckem tuhle barvu mit nikdy nebudu tak, abych byl spokojenej.

Jakou znacku barvy chces pouzit? v praci delame s Nelfem ale vaham jeste nad Sigmou.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 2 měsíců #1963

  • Kenny
  • Avatar uživatele Kenny
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 46
  • Karma: 0
Zatím ještě nevím, jakou polyuretanovou barvu použiji, tolik jsem po tom ještě nepátral. Záleží co budou kde mít, a jak mi to vychválí :-) Nicméně teď budu řešit ten epoxidovej základ, pak to asi nechám být a udělám vnitřek. K vrchní barvě se vrátím až na konec.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 2 měsíců #1964

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Správně..... :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 2 měsíců #1975

  • Kenny
  • Avatar uživatele Kenny
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 46
  • Karma: 0
tak první vrstva epoxy základu B)
IMAG0471.jpg

konečně to začíná vypadat líp než na začátku :whistle:
IMAG0472.jpg


tak, a zase mám otázku, jak řešit ovládání motoru? všiml jsem si, že zatáčení lze řešit pomocí kladek a ocelových lanek, máte s tím nějakou zkušenost u závěsných motorů? A jak řešit regulaci plynu?
Já vím že jsou to blbý otázky, ale ještě jsem závěsný motor z blízka nikdy neviděl :blush:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 2 měsíců #1976

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Všechny starý čluny měly řízení na lanka, je to běžná věc,. plyn se řešil bowdenem, sytič zrovna tak (pokud byl) :) Jinak Tě musím pochválit, vypadá to dobře.....
Poslední úprava: 10 roků 2 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 6 dní #2588

  • Kenny
  • Avatar uživatele Kenny
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 46
  • Karma: 0
Tak po nějaké době se vracím k lodi(se mi narodil druhý plavčík :) ) pustil jsem se do rekonstrukce vnitřku lodi, fotky z mobilu a v prachu, takže nic moc..

IMAG0510.jpg


IMAG0507.jpg


a jedna taková jen tak
IMAG0511.jpg


ještě tam není nic sešroubované, musím to nejdřív pořádně sesadit

No a protože jsem naškudlil pár peněz, tak řeším dilema s motorem
chci nějakou xs verzi kvůli tomu, že se mi nechce loď registrovat(opruz s kotvením, technickou, povinným atd...), především chci kotvit přímo u chaty na orlíku a neřešit na povodí povolení na kotevní místo, molo budu řešit plovoucí a předpokládám, že když tomu nebudu říkat molo ale plavidlo, tak na něj taky povolení mít nemusím.

K motoru.. , mám vyhlídnutý Selva Naxos 5xs(15hp) a Piranhu 5xs(9.9hp).(parsuna 5xs jsem zavrhl, kvůli údajné nespolehlivosti) Naxos je dvoutakt, dvouválec, předpokládám že by mohl být klidnější než 4takt jednoválec, a těch 15Hp je přeci jenom lepších :P Co si o tom myslíte? máte nějaké zkušenosti s těmito motory?

Ještě bych chtěl řešit to ovládání motoru ze předu, volant je jasný.. volant, tyč, na ní dvě kladky, každá na jedno lanko, které bude tahat motor na jednu a druhou stranu(jen nevím jaký průměr lanka, jaký průměr rolen, a jaký průměr navíjecích kladek na tyči volantu pro pohodlné řízení).
Řazení jsem vykoumal, že je jen páčkou na boku motoru(alespoň na tom Naxosu), takže bowden(jaký by jste kdo volil průměr?). Ale jak se dělá plyn? je na těch motorech demontovatelná ta řídící páka? a posléze nějak připevnit bowden který by přidával plyn?

Kdyby měl někdo nějaký nákres nebo fotky celého řešení na nějakém standardním 5Hp motoru, budu vám nesmírně vděčný.
Poslední úprava: 10 roků 6 dní od Kenny.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.168 sekund
Powered by Kunena fórum