Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Trener

Otázky a odpovědi 10 roků 5 měsíců #1544

  • Kenny
  • Avatar uživatele Kenny
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 46
  • Karma: 0
Ahoj,

taky bych měl pár otázek, začal jsem postupně dávat dohromady tu mou lodičku kterou Maxik identifikoval jako Trenera.

tak nejdřív pár technických informací - dřevo je v podstatě všechno v háji, takže jsem sehnal nové lišty - nakonec jsou dubové -
1. jak ohýbat? napadlo mě namočit a ohřát horkovzduškou, nebo musím přímo párou?
2. dále bych chtěl zachovat barevnou rozdílnost jednotlivých lišt, čím tedy namořit aby ztmavly? povrchová úprava bude nejspíš tím le tonkinois olejem.
3. jaké lepidlo na dřevo? dle technických listů jsem vybral soudal 60A je to dobrá volba? zřejmě bz mu nemělo ani vadit lepení vlhkých lišt(po tom ohýbání)
4. vnitřní výplň - zpevnění zrcadla je momentálně z masivu - samozřejmě shnilé - napadlo mě nahradit to voděodolnou překližkou ?

no a ještě k legislativě - loď bude po opravě na orlíku, chci na ní dát motor selva naxos 5xs - právě abych nemusel řešit doklady atd. A pak kvůli kotvení, předpokládám že do 5ti koní nikdo nebude řešit ani to že bude člun stát na vodě i bez dozoru a bez kotevního místa - prostě stejně jako kanoe nebo pramice, nebo se pletu?

teď přemýšlím jestli bych jí neměl spíš založit vlastní vlákno... :whistle:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 5 měsíců #1546

  • taag
  • Avatar uživatele taag
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 15
  • Karma: 0
Na to ohýbání bych si raději vyrobil napařovačku, tou horkovzduškou to asi nepůjde, nebo jen velmi špatně.
U lepidel dej pozor na otevřenou dobu. Někdy je to moc rychlé. Zvlášť když lepíš velké plochy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Kenny

Otázky a odpovědi 10 roků 5 měsíců #1547

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Pokud se použije metoda vrstvení ze slabších lišt, stačí přes noc namočit....U plachetní canoe jsem dělal horkovzduškou přední vaz, a šlo to výborně, přes noc namočit, a pak ohřívat. Pod rukou bylo krásně cítit jak dub měknul
Poslední úprava: 10 roků 2 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Kenny

Otázky a odpovědi 10 roků 5 měsíců #1548

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Našel jsem fotky :cheer:
starpota962.jpg

starpota964.jpg
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Kenny

Trener 10 roků 5 měsíců #1549

  • Kenny
  • Avatar uživatele Kenny
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 46
  • Karma: 0
Ahoj, tak ještě jednou představuji svou lodičku, kterou jsem se rozhodl zachránit. Rok výroby je mi neznámý, ale do rodiny se Trener (Maxiku díky za identifikaci) dostal někdy po napuštění orlické přehrady, kdy s ním děda brázdil vody jezera. Rozhodně bych řekl že je starší než 30 let, já člun pamatuji už jen bez motoru - na orlíku se myslím nějaký čas nesmělo jezdit s motorem.


IMAG0411_2013-11-04.jpg


IMAG0412_2013-11-04.jpg
Poslední úprava: 10 roků 5 měsíců od Kenny.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 5 měsíců #1550

  • Kenny
  • Avatar uživatele Kenny
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 46
  • Karma: 0
díky moc za info, Trenerovi jsem chlíveček založil, šlo by tedy tuto část vlákna nějak přesunout do vlákna trener v ukaž svou loď?

jinak lišty mám nařezané a protažené v profilu 10x20mm cca 2m dlouhé. Každopádně zkusím nejdřív jednu namočit a ohřát a uvidím jak to půjde.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.182 sekund
Powered by Kunena fórum