Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Trener

Otázky a odpovědi 10 roků 5 měsíců #1552

  • richard
  • Avatar uživatele richard
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 151
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 1
Trenér je z šedesátých let a bordlajsny v originále byly vrstvené smrk a mahagon. Dělalo se to na kopyto z deseti centimetrových(na šířku)a 0.5 cm silných latí. Potom se to prořezávalo podélně a frézovaly se hrany. Když jsem dělal v Lověně tak jsme je tam opravovali jak na běžícím pásu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 5 měsíců #1553

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
No vidíš Kenny! Jestli to budeš dělat rovnou na loď, (což samozřejmě budeš, protože dělat kopyto na jedno použití je nesmysl) musíš dělat oba boky současně, aby Ti to tah nezdeformoval, takže vždy jednu lištu na pravobok,a jednu na levobok :)
Poslední úprava: 10 roků 5 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 5 měsíců #1554

  • Kenny
  • Avatar uživatele Kenny
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 46
  • Karma: 0
no musím to ještě pořádně rozmyslet. On už táta ty hrany dělal celé nové minimálně jednou. Bude to potřeba rozměřit, jestli to není zdeformované teď. Každopádně už cca 14dní jsem ve fázi odstraňování vrstev různých barev které se na trupu po léta hromadily a nějak to nebere konce :unsure: holt rodina používala kvalitní dvousložkový barvy...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 5 měsíců #1555

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Kdyby to bylo zdeformované, snadno to porovnáš při lepení rozpěrama, bude to krásná loď!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 5 měsíců #1556

  • richard
  • Avatar uživatele richard
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 151
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 1
Jestli chceš mít tu loď rovnou tak bych to kopyto udělal. Když to budeš lepit na lodi tak hrozí že to bude do vrtule. Když se ty bordlajsny sundaj tak se ten trup kroutí jak psí víno protože v horní hraně není žádná výztuha. Na kopyto stačí ohnout jeden jekl 100x50 podle vnitřní hrany starejch latí. Ve finále to bude míň práce než to honit na lodi a líp se to bude opracovávat.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 5 měsíců #1558

  • Kenny
  • Avatar uživatele Kenny
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 46
  • Karma: 0
No problém je, že nejspíš nejsou ani ty stávající hrany úplně symetrické. Asi půjdu cestou nejmenšího odporu a obkreslím to na papír, stranově porovnám a podle šablony pak udělám nějaké to kopyto, myslím že se to i nakonec bude snáz dělat. Už kvůli tomu nasouvacímu laminátovému krytu přídě. Mluvil jsem s tátou a říkal, že to naposledy lepil přímo na lodi a pak tam ten kryt nemohl dostat.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.148 sekund
Powered by Kunena fórum