Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: BEKDECKER ERASIM

erasim 11 roků 7 měsíců #404

  • Jirka01
  • Avatar uživatele Jirka01
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 173
  • Obdržená poděkování 10
  • Karma: 0
Nahodil jsem kalkul, jen tak pro zajimavost: pro vodolajnu 10m max. rychlost trupu lodě vyjde 8 uzlů (cca 16km/h), pro vodolajnu 8m je to 7 uzlů (cca 14Km/h). Platí to pro výtlačný režim a klasický lodní trup. Ona ta max. rychlost trupu se ve skutečnosti dá i překonat, ale z klasického trupu tiše klouzajícím po hladině se potom stane vlnolam a spotřeba paliva roste neúměrně vysoko. S klasikou se klasicky pluje do max. rychlosti trupu. Bude to dobrý, až to trochu pošteluješ. Motor má dostatek výkonu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

erasim 11 roků 7 měsíců #405

  • erasim
  • Avatar uživatele erasim
  • OFFLINE
  • Amatér
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Díky za rady,někde jsem viděl jakýsi diagram, kde se to s tou maximální rychlostí dalo vyčíst, vzpomínám, že když jsem tu loď měl nově, zbyla mi po předchozím majiteli bronzová, nevyvážená vrtule, která sice totálně vyrajbovala kozlíkové ložisko, ale jelo to s ní, motor se točil na 2 200 otáček, skoro ji necítil... Nezdála se mi, byla moc lehká a navíc dvoulistá, tak jsem ji zavrhnul a teď jsem sehnal duralovou ze starého vojenského (tak mi to kdosi tvrdil, nemohu posoudit , zda je to fakt)motoru Propulsor, má 36 průměr a stoupání nevím. Možná by šla trochu stočit na menší průměr, případně mám v záloze ještě jednu, taky ale hliníkovou, ta má stejné stoupání, ale menší průměr a menší plochu listů, též třílistá. Dnes se dá sehnat profesionální vrtule, ale musí to navrhnout odborník, nebo trpělivě zkoušet...a hlavně někde za rozumný peníz sehnat... Jinak- je na Morse kužel, takže to je standardní připojení... S tím motorem je vše ok, jen při volnoběhu kolísají otáčky, v záběru ne, ale po každém nastartování se vytočí trochu jinak, kdo to slyšel, tvrdí, že ani ne tak čerpadlo, ale regulátor to dělá...zatím ahoj,j.
P1020102.JPG
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

erasim 11 roků 7 měsíců #406

  • Jirka01
  • Avatar uživatele Jirka01
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 173
  • Obdržená poděkování 10
  • Karma: 0
Čau, jestli ještě máš tu původní dvoulistou bronzovou vrtuli, tak by se možná dala vyvážit a vystředit. Že je dvoulistá vůbec nevadí, záleží na průměru a stoupání. Při vysokých otáčkách šroubu je dvoulistá vrtule dokonce o fous účinnější a přenese do vody o něco více výkonu než než trojlist. Jinak návh šroubu se nechá najít někde na Netu.Pamatuji si, že pro přenesení max. výkonu musí šroub umožnit vytočit motor až na max. otáčky motoru.
Zdar, J.
Poslední úprava: 11 roků 7 měsíců od Jirka01.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

BEKDECKER ERASIM 11 roků 7 měsíců #408

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Jirka má pravdu, ta vrtule je moc těžká, buďto se vrať k původní, s tím že ji necháš vyvážit(dělají to leckde) nebo v mé zásobě najdeme nějakou odpovídající :cheer: Loď je supr!!!!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

BEKDECKER ERASIM 11 roků 7 měsíců #416

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Tak jsem prohrábl archiv, a pro Tebe připadají v úvahu tytp dva kousky
vrtule001.jpg


vrtule002.jpg


vrtule004.jpg


vrtule003.jpg

myslím, že ta první by byla lepší. Píšeš 20 koní 2200 otáček.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

BEKDECKER ERASIM 11 roků 6 měsíců #490

  • erasim
  • Avatar uživatele erasim
  • OFFLINE
  • Amatér
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Ahoj, díky za nabídku vrtulí, teď s tím nic nenadělám, musí se počkat, až bude loď z vody... Teď řeším adaptaci podvozku od žací lišty kombajnu (4kolového)na podvozek pod loď...abych mohl tak začátkem listopadu zase na souš... každopádně pak budu vrtule zkoušet a bude to jistě veselé... Příští sezona snad bude už lepší, teď to bylo takové na zkoušku, po letech oprav...J.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.160 sekund
Powered by Kunena fórum