Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 2 roků 8 měsíců #9603

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 419
  • Obdržená poděkování 106
  • Karma: 0
Ja som aj povodne mal 90 stupnove 2 kolena akurat boli hned za zvodmi. Urobil som papierovu maketu a cca by to vyzeralo takto. Nestratim ziadny priestor akurat mi pojde 14 cm trubky po podlahe za bednou motora pod zadnu lavicu a ten kusok este nejako rozumne zakapotujem. Tam kde vidis tu papierovu pasku je hrana sedadla. a sedadlo je cca 7 cm nad podlahou - trubka je 51 mm a v obruci bude cca 6 cm nad podlahou. To co teraz riesim je ze mam 25 cm potrubia a potrebujem ho rozdelit za tlmic a pred tlmic. Tym odsadim tlamic viac alebo menej za zvody. Ak by siel na priamo rovno za zvody tak stredovy vyfuk by bol 45 cm od prvej prepazky tlmica. Sklon vyfuku mam cca 4 stupne takze to by slo. No nie je to final toto nechcem uponahlat. Chcem to vymysliet tak aby som to mohol ked raz :woohoo: snad budem jazdit este ladit :ohmy:
Takze zatial sa len hrajem s proporciami. Spajat budem turbo spojkami tie su OK a nerezove obruce - spojky. Pri tomto rieseni sa mi dokonca lepsie da urobit rozvod vzduchu na chladenie motora lebo som sa nemal ako dostat z bokov lode do bedne ( zavadzal vyfuk na levej strane ).


2_2021-08-10.jpg



3_2021-08-10.jpg
Poslední úprava: 2 roků 8 měsíců od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 2 roků 8 měsíců #9604

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 419
  • Obdržená poděkování 106
  • Karma: 0
Takto vyzera bedna a lavica teraz a vyfuk isiel rovno z bedne do boku nad podlahou a taka mala kapotaz. Ponovom by siel dozadu. Na nohy to nezavadza tie mas vedla bedne v pravo a v lavo.
Na tej truhej fotke vidno kde isiel von z bedne motora vyfuk rovno do boku lode.


1_2021-08-10-2.jpg


2_2021-08-10-2.jpg
Poslední úprava: 2 roků 8 měsíců od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 2 roků 8 měsíců #9605

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 419
  • Obdržená poděkování 106
  • Karma: 0
No a este urobim makety na takuto variantu - tam by boli 2 x 45 stupnove kolena a slo by to z bedne sikmo von cca v tej casti ako povodne ale toto sa mi moc nepozdava lebo by siel von cely tlmic a ten uz je hruby. Ale makety spravim aj kartonovu kapotaz na to. Sadnem si do lodky s cigarom a vinom a snad pridem na spravne riesenie :woohoo: Proste dozadu sa mi ten tlmic nezmesti ani keby som chcel ( ma 58 cm a povodny mal tak cca 35 ) :angry:


3_2021-08-10-2.jpg
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 2 roků 8 měsíců #9611

  • Netopýr
  • Avatar uživatele Netopýr
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 44
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
pro posádku by asi bylo ideální, kdyby šla ze svodů trubka ve výši podlahy a tlumiče byly až za/pod sedačkou - tím by se dalo docílit nejmenšího omezení posádky. Ale líbí se mi varianta vést to dozadu, protože po bocích motoru se bude dát snadno projít a nebo si můžou ti na zadní lavici natáhnout nohy.

Dát tlumiče co nejblíž k motoru je fajn i z důvodu hmotnosti, každé kilo které není za zadníma sedačkama je k dobru :c)
čímž se dostávám k extrémnímu harakiri, které se mi dere na mysl... hned za svody dát otočku o 180st a vést tlumič podél motoru a na konci opět 180st otočku a vést dozadu na úrovni podlahy - pak už by se hlídal jen sklon. Ale to je asi už extrémní blbost :cD ale docílilo by se tím tlumič hned za svody a minimální omezení posádky

Já mám Galaxii, tam není bedna před zadníma sedačkama, ale "příčka" a právě z důvodu aby se dalo projít dozadu jsem uvažoval o předělání na "bednu", protože stejně ta prostřední část je shnilá na brambory, tak jí budu muset vyrobit znovu :c)
Poslední úprava: 2 roků 8 měsíců od Netopýr. Důvod: ...doplnění
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 2 roků 8 měsíců #9613

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 419
  • Obdržená poděkování 106
  • Karma: 0
No ono to asi dopadne tak ze to bude za zvodmi a teraz len musime rozhodnut ze kolko. Mam 25 cm trubky do odbocky ked odpocitam tlmic. Teraz treba rozdelit uz len trubku pred tlmicom a za tlmicom. Vzialenost od stredoveho vyfuku zvodu je 45 cm po 1. prepazku tlmica. Takze cim menej to posunem tym menej bude trcat tlmic z bedny a opacne. Momentalne to vyzera ze to dame 10cm za zvody a 15 cm od tlmica po koleno :S . Dolezite je ale to ze mozem motor vyhodit von a zacat brusit dno lode lebo to mam vymerane akurat sa bude zakracovat potrubie podla rozhodnutia. Este je v hre aj 3. varianta a to ze bude 45 stupnove kokleno pod sedackou cim by som zmiernil cestu za tlmicom smerom von z lode. To ma teraz napadlo :woohoo:

1_2021-08-13.jpg
Poslední úprava: 2 roků 7 měsíců od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 2 roků 8 měsíců #9614

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Já bych doporučil těch 45....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Ondro
Vygenerováno za 0.149 sekund
Powered by Kunena fórum