Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: P-boot

P-boot 6 roků 4 měsíců #7109

  • honzas1028
  • Avatar uživatele honzas1028
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 0
rxd napsal:
Tak jsem si ve stredu vecer nakreslil 3D plan na box. Vcera jsem to jeste presne domeril a finalne to vypada takhle:



Dneska zajedu pro dubovy rezivo abych moh pomalu zacit.

Mate nekdo protahovacku co umi 30cm? Delam si vetsinu manualne, uz v tom mam docela praxi, ale fosny co sou 25mm na 20mm takhle srovnavat nechci. Ty 30 jsou ok, pac na to mam 32mm fosny (hlavne milimetr semtam nehraje roli).

Rád bych se zeptal v čem sis to kreslil? Z 3Dčka zajímavý a předhledný výstup. Jinak protahovačku také mám, ale na chalupě (stařenku s 60 cm válcem).
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: rxd

P-boot 6 roků 4 měsíců #7110

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Dik Tome za nabidku. Zatim to jde, o vikendu jsem udelal zebra a spodni velky fosny, tam to slo v poho rucne. Vrsek asi jeste budu muset predelat ze to budou 3 fosny, pac mi nak blble vysel material. Myslim si ze original delali tak ze vzali tlustou fosnu 60mm ohoblovali z obou stran a rozrizli na 30 a 20mm. To ja nemam, takze udelat 20mm fosnu co ma 27cm je fakt vopruz. Asi to bude 3x 15cm.

Honzo pouzivam OnShape (www.onshape.com) je to zdarma pro verejny pouziti. Neni to uplne nejlip vybaveny ale je to jednoduchy dost pro amatera jako sem ja. Hlavne to cely bezi v prohlizeci takze neni treba nic instalovat. Drive sem pouzival FreeCAD a hodne LibreCAD, obiji je fajn ale na jednoduche 3d nebo vykres moc prace. Hlavne ja nejsem profik a vetsinou neco takhle kreslim jednou za pul roku a dyl, takze vzdy kdyz k tomuhle sednu se to nekolik dni ucim. Tohle sem se zvlad naucit za jeden vecer a druhej vecer nakreslil ten box.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

P-boot 6 roků 2 měsíců #7225

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Tak jsem ted delal dost prace ktera neni moc videt a taky hodne opravoval kladivem.

Ale uze je vyrubano:


Docela se to podarilo ciste, vse kolem zustalo v pohode.

Zbyla jen hromada trisek:



Mezi tim uz se pripravuje nahrada:


A dalsi jine prace kolem:




Ted me ceka docistit trup zevnitr a zacnu ho poradne napoustet dehtem. Uz aby se trochu oteplilo.
Taky spasovani a dodelani toho boxu jeste nejakou dobu zabere.

Doufam ze tak do dubna bude vnitrek hotovej abych lod pak moh celou naklopit na bok a natrit zespodu zakladem a antifoulingem.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: jhepik

P-boot 5 roků 10 měsíců #8308

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Trochu jsem zaspal s pridavanim fotek. Rozhodne to neni tak ze by se nic nedelo. Naopak vlastne celou zimu tak po ruznu o vikendech vznikaly ruzne veci a niny se pomalu finisuje.

Nejdriv ozkouseni/napasovani boxu:


Napustit a dopasovat:




Zaverem je treba udelat spodek. Pulka uz ma i prnvi nater, na druhe pracuju.


A taky prisla kaca ze zinkovny:
Poslední úprava: 5 roků 10 měsíců od rxd.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

P-boot 5 roků 10 měsíců #8309

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Take prisly dily z chemickeho niklovani takze jsem dal dohromady kormidlo a jine veci:



Nemate nekdo zavitovy ocko na M16? Potreboval bych protahnout zavit na tyci co drzi kacu, je to cely zadelany zinkem.

Jo a Maxi tahle lod je z lodenice ve Schwerinu, takze ne Jachtwerft Berlin. Ale i tak kdybys mi treba jen vyfotil ten stitek co mas tak bych to zkusil navrhnout nejak podobne. Jeste zkontaktuju toho predchoziho majitele jestli neco nema, precejen zije ve Schwerinu, tak by to tam mohlo byt na nejaky lodi.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: jhepik

P-boot 5 roků 9 měsíců #8347

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Tak sem to konecne spustil zkusmo na vodu. Zatahne se behem chvile, a uz po pul dni do ni netece (nebo velmi malo). Takze uz je plujici a vychytavaji se dalsi slaba mista. Ruzne prace bude jeste dost ale funguje a to je hlavni.



Nasadit kacenu:


A muze se vyrazit na zkusebni plavbu:


Bohuzel jsem zjistil ze bojku si opravdu neudelam protoze neni misto a asi ani nebude. Proste je plno. No a mariny tam sou bud plny nebo drahy. Takze to vypada na pravidelne spousteni do vody. To ji teda nedela moc dobre ale bude to muset zvladnout. Nejblizsi misto pro boji je asi 10km dal a to se mi moc nechce.

Taky me bude cekat brzo registrace. Takze davam dohromady co jeste budu potrebovat udelat aby prosla technickou. Zatim pluje coz je zaklad. Vzhledem k tomu ze je to lod bez elektroinstalace tak resim jestli nejak musim udelat pozicky. Casem ji chci castecne elektrifikovat ale to vidim spis na pristi sezonu.
Uplne nejradsi bych ji zaregistroval nekde jinde abych nemusel technicky resit vubec ale v Belgii je to silene drahy (aspon to co jsem dohledal na webu) a do Holandska se mi ted kuli tomu nechce. V Nemecku musi mit clovek trvaly bydliste abych mohl treba do ADACu.

Ta byrokracie kolem, me na tom stve asi nejvic.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.203 sekund
Powered by Kunena fórum