Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: P-boot

P-boot 6 roků 5 měsíců #7021

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Jojo original byl vetsinou zinek, nektere kusy byly asi pomedene a ochromovane (jezdec rahna). U ty medi jsem zvazoval ze to pak zalakuju.

Jak je to potreba pred pokovenim pripravit? Vadi treba kusy zinku co drzej a bylo by pruda je odbrusovat? Barva tam vetsinou nikde neni, nebo lze dobre odstranit, pak sem tam orezle kusy (to jsem vzal odrezovacem).
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

P-boot 6 roků 5 měsíců #7022

  • packa
  • Avatar uživatele packa
  • OFFLINE
  • Amatér
  • Příspěvky: 39
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 0
dřevu nejvic sluší zlata-nevim jesli se to da pomosazit ale co takhle žluty chromát-ten je dostupnej-delavali to snad v HK a pak nekde u Cerv.Kostelce
ja dal na mahagon nerez a není to žadna krasa

tak tu mosaz delají taky
Poslední úprava: 6 roků 5 měsíců od packa.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

P-boot 6 roků 5 měsíců #7023

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Žlutý chromát jde jen u galvanického zinku, což je slabá vrstva a snadno se ošoupe. namočením do tekutého zinku vznikne neodolnější povrch. Dá se to před tím nechat i opískovat. Máčejí to také před ponořením do kyselinové lázně která povrch důkladně očistí
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

P-boot 6 roků 5 měsíců #7029

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
A da se pred macenim to nejak vyrovnat? Napriklad tam sou velky skrabance po nejakem predchozim brouseni. Neco co by se zakladovkou ztratilo ale kdybych to brousil tak se ubrousim.

Napadlo me ze bych si doma moh udelat jednoduchou galvanickou med (destilka, skalice a zdroj) a tu pak obrusovat jako vyrovnavac. S kovem to zatim moc neumim takze si necham poradit.

A da se pak zarove pozinkovani nejak finalne upravit? Mam takhle treba zabradli v dome a je to sice odolne ale nic moc hezke (ani to neni uplne rovnomerny jak se to maci). Zamecnik mi tehda rikal ze je dobry to tak pul roku nechat zvetrat a teprv potom treba natrit barvou.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

P-boot 6 roků 5 měsíců #7030

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Můžeš s tím před namáčením dělat co chceš, počítej že škrábance to stejně zalije, je to skoro 0,30 mm silná vrstva B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

P-boot 6 roků 5 měsíců #7074

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Tak uz se mi zacina plnit krabice s dilama do zinkovny:



Mosazne veci uz jsou vesmes hotove:


No a pak se taky ruzne schazi nove veci na renovaci:




A nektere uz jsou hotove:



----

Taky jsem se pustil do renovace kajuty. Vesmes jde o to ze je tam spousty staryho laku, ktery uz pri nejakem horkem dni se posrazel a udelal hrudky. Ale jde to velmi dobre oskrabat ziletkou. Taky jsem koukal ze je spousty casti interieru ktery nikdy nezazil zadny nater at lak ci olej. Vetsinou se jedna o stropni veci. Napoustel jsem strop kajuty a saje to olej jak zbesily. Delam ted levou pulky lodi a pravou udelam az bude leva hotova, chci pak videt na vlastni oci ten rozdil.

----

No a neodolal jsem a koupil jsem si tuhle knihu. Je to velmi zajimave cteni, hlavne pro ty co opravuji nebo udrzuji stare drevene plachetnice. Musim teda oprasit svoji nemcinu. Kdyby nekdo chtel muze se stavit a nakouknout, popripade az to budu mit procteny tak zapujcim.



www.amazon.de/Holzboote-restaurieren-pfl...rtipps/dp/3667101708
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: maxik1958
Vygenerováno za 0.195 sekund
Powered by Kunena fórum