Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Jolový křižník Triton

Jolový křižník Triton 10 roků 2 měsíců #1977

  • David
  • Avatar uživatele David
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 49
  • Karma: 1
Dobrý den pánové,
na Váš web chodím už víc jak půl roku, ale teprv teď jsem se odvážil přihlásit. O lodě se zajímám už dlouhou dobu, ale teprve loni na podzim jsme se s bráchou rozhodli koupit naší první loď. Jsme z Českobudějovicka a náš plán byla plachetnice, kterou dáme na Lipno. Od začátku prázdnin jsem sledoval inzeráty jak u nás tak v Německu. V září jsem narazil na loď, která se nám velmi zamlouvala. Jeden víkend jsme se vydali k Vranovské přehradě a další už vezli loď domů. Jde o mahagonový jolový křižník vyrobený v Německu, přesný rok mi není znám, na SPS je zapsán rok 1956, bohužel žádný štítek na lodi není. K lodi mám i lodní deník, který je však vedený od roku 1991, kdy se pravděpodobně loď dostala k nám. Patřila Brněnskému jachtklubu, poté od ruku 2002 majiteli před námi. Loď byla na vodě naposled v sézoně 2009, pak tři roky stála na zahradě pod plachtou, což pro ni bylo smrtící, ale o tom až později. Přikládám ještě pár fotek z doby, kdy jsme ji přivezli.

tritonhlavni.jpg


13.jpg


1.jpg


12.jpg


Stav lodi nebyl opravdu dobrý, v dnešní době už je ve fázi rekonstrukce, budu postupně přidávat fotografie jak to pokračuje a co za hrůzy jsme našli. Snad se bude líbit a třeba budu v některých tématech taky moct přispět radou :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jolový křižník Triton 10 roků 2 měsíců #1978

  • David
  • Avatar uživatele David
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 49
  • Karma: 1
A hned bych se chtěl na Vás obrátit s dotazem: Zaráží mne, že loď je stavěná s pevným kýlem a kormidlem, Německé lodě byly především s ploutví a proto mě to zaráží, třeba někdo bude znát odpověď na tuhle otázku. :)
Poslední úprava: 10 roků 2 měsíců od David.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jolový křižník Triton 10 roků 2 měsíců #1979

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Ahoj, vítám Tě u nás ! Lodička je moc pěkná, s tím kýlem máš pravdu, někdo to přestavěl, když mu začala téct ploutvová skříň. Tím ovšem loď ztratila půvab toho, že můžeš přistát u každé pláže :),a o přepravě vůbec nemluvím. Takže pokud restauruješ, rozhodně to udělej podle originálu. Už se moc moc těšíme na pokračování!
Edit: Teď jsem na to koukal, a možná to bude takhle postavené originál, protože kormidlo není na zrcadle, tudíž není taky sklápěcí.Možná je loď stavěná na zakázku,na moře.....
Poslední úprava: 10 roků 2 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jolový křižník Triton 10 roků 2 měsíců #1980

  • David
  • Avatar uživatele David
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 49
  • Karma: 1
Děkuji za odpověď, přestavba to asi nebude, nebo pokud ano, tak povedená. Původ lodi už však asi nikdo nevypátrá. Známe pouze její historii za posledních 23 let.

Jak jsem psal v úvodu tak loď je čtvrtý rok na suchu, dobu co trávila pod plachtou u původního majitele se do ní dala houba :sick: přiložené fotky napoví jak na tom stav byl. Nyní je snad už kompletní vyhnilá výdřeva pryč, bohužel kompletně se střechou, kusy paluby a těmy dlouhými prkny tvořící kajutu. Pod ta nejspíš delší dobu zatékalo, takže jsou kompletně v háji, stejně jako kolem střechy paluby, kde se v uzavřené skříni houba opravdu vyřádila. Do konce roku jsme byli ve fázi rozebírání a odhalování škod, teď už se konečně začínáme dostávat do fáze kdy vytváříme díly nové a připravujeme se na jejich instalaci na loď. Abych to shrnul, jediná pozitivní věc je ta, že dřevěná obšívka lodi se zdá být zdravá, potřebuje jen obrousit a nalakovat.

zadní část kajuty
03102013052.jpg


bok kajuty
03102013053.jpg


03102013054.jpg


pohled do kajuty
03102013051.jpg


08102013059.jpg


střecha, nyní už venku
02022014108.jpg


02022014109.jpg


Výměna čeká i dvě žebra, která rozkládají hmotnost kýlu do lodi, dvě z nich jsou vyhnilá tak, že tam v podstatě nejsou.
Tak to jsou už snad všechny hrozby, moc z lodi nám nezbylo, ale nešlo jinak. Musím říct, že rozebírání a odhalování chyb není moc příjemné. Ale opravu lodi neberu jako práci, je to spíš radost :)
Poslední úprava: 10 roků 2 měsíců od David.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jolový křižník Triton 10 roků 2 měsíců #1982

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Ty, jo, to si dáte, doufám, že loď byla alespoň levná, protože rekonstrukce bude pěkně drahá (myslím hlavně Tvou práci)Jinak to přední okno v poklopu taky nemá být, má tam být malé kulaté. Až to dáte do kupy bude to paráda,a co plachty?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jolový křižník Triton 10 roků 2 měsíců #1983

  • David
  • Avatar uživatele David
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 49
  • Karma: 1
Drahá nebyla, to je pravda. Plachty jsme dostali jednu sadu dacronových a dvě sady bavlněných :) z těch mám radost. Teď už škoda jen duralového stěžně, pokusíme se udělat jako původní co nejvíce věcí a napravit některé věci, které udělali majitelé před námi. To okno vpředu mě mrzí, že jsem nevěděl dřív, ten poklop jsem dělal nový a použil toto...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.159 sekund
Powered by Kunena fórum