Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Jolový křižník Triton

Jolový křižník Triton 10 roků 2 měsíců #2000

  • Standa
  • Avatar uživatele Standa
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 233
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 0
Ještě jsem zapoměl. A jaké lepidlo a obě plochy ?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jolový křižník Triton 10 roků 2 měsíců #2001

  • David
  • Avatar uživatele David
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 49
  • Karma: 1
Na ty plochy, kde je nějaký ohyb jsem používal klasickej epoxid, na boky který jsou rovný používám polyuretan od Bisona, klasický bublinky, ale je potřeba plochu pořádně zatížit aby při vybublání nezvedla dýhu, potom to drží jako přibitý :) při tom dýhování jsem vychytal pár fíglů, do konce týdne nafotím a popíšu, třeba někomu pomůžu pár tipy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jolový křižník Triton 10 roků 2 měsíců #2018

  • Standa
  • Avatar uživatele Standa
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 233
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 0
Tak Davide ty fígle.B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jolový křižník Triton 10 roků 2 měsíců #2137

  • David
  • Avatar uživatele David
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 49
  • Karma: 1
Omlouvám se, že jsem o tom dýhování nestihl napsat dřív. Klasický rovný plochy jsou pohoda, o tom už tady na fóru bylo napsáno hodně. Dělal jsem teď dvířka od skříňky v kajutě, protože vnitřek nešel vybrousit tak na čisto jak bych si přál :) používal jsem javorovou 0,9 mm dýhu.
Lepidlo jsem použil klasické disperzní, to používám všude tam, kde nebude dýhovaná plocha vystavená přímo vodě.
Nejdřív jsem plochu očistil od starého laku

09022014115.jpg



GOPR2119.JPG


Pak jsem udělal sesazenku

GOPR2121.JPG


Napatlal a rozetřel lepidlo

GOPR2129.JPG


GOPR2133.JPG


Pak položím sesazenku a vždycky hned překryju folií na baleni balíků, to proto abych mohl pořádně sesazenku válečkem zatlačit a neumazal ho a taky aby až budu plochu zatěžovat tak jsem neslepil desky k sobě.

GOPR2138.JPG


GOPR2142.JPG


Pak už jen pořádně zatížit

GOPR2143.JPG


Díky té folii mi ani nevadí, pokud mi lepidlo prosákne dýhou, bez problémů se zbytky lepidla po vytvrdnutí zbrousí a po následném lakování není nic poznat. Folie se na dýhu nikdy nenalepí ani když používám jako lepidlo epoxidovou pryskyřici nebo třeba polyuretan. Ještě sepíšu, jak dělám prohnuté plochy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jolový křižník Triton 10 roků 2 měsíců #2138

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3135
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Super lis B) Já mám dva přes 100 let starý dýhovací stojany, a ještě jsem je nepoužil :blush:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jolový křižník Triton 10 roků 2 měsíců #2142

  • David
  • Avatar uživatele David
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 49
  • Karma: 1
Bohužel jsem teď neměl po ruce nic co bych jako prohnutou plochu chtěl dýhovat, takže fotky budou pouze pro inspiraci a pokusím se to vysvětlit slovně. Párkrát se mi to nepovedlo a všechno jsem musel strhat, ale teď už se daří :)
Připravím si sesazenku a namažu plochu lepidlem, nejlíp se mi na tohle osvědčila epoxi. pryskyřice výborně se rozleje a vpije do dýhy a výsledná plocha po vytvrzení je jako kámen, skvěle se brousí a pod lakem není nic poznat. Položim sesazenku, dám na ní folii a zatlačím válečkem.
( fotky jsou opravdu jen informativní :D )

2.JPG


Potom na folii položím 5mm tlustý mirelon, který se dává pod plovoucí podlahy :)

3.jpg


Následně mám připravenou topolovou překližku 4 mm, je měkká a po letech se dobře ohybá. Tu si oříznu jen asi o centimetr vetší z každé strany, než je dýhovaná plocha.

1.JPG


4.jpg


Pak mám nařezaný latě o délce jako překližku, použil jsem střešní latě, je potřeba aby byly dost tuhé a neprohly se. Na každé straně poklopu je třeba dát svorku aby pořádně přimáčkla překližku a tím i dýhu.

5.jpg


Tak pokračuju od jedné strany k druhé v rozmezí u mě cca 3cm, ale hodně záleží na tom kolik máte svorek :)

6.jpg


Pak už jsem dával jen pár závaží doprostřed na latě, kdyby náhodou měli chuť se uprostřed zvedat, ale jsou tak tuhé, že je to zbytečné. Ještě zpět k tomu mirelonu, ten tam dávám proto, že okraje dýhy by překližka nemusela dostatečně zmáčknout, tomu právě zabrání mirelon, který okraje dýhy tlačí dolů a perfektně se to pak přilepí. Poku by člověk měl málo svorek, nebo pokud by bylo třeba dýhovat například palubu kde není možné svorky použít, myslím, že by se dalo stahovat kurtami, které všichni používáte při transportu lodi :) Tuhle situaci jsem však neřešil, třeba bylo pár těchto slov pro někoho užitečných.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.136 sekund
Powered by Kunena fórum