Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Jolový křižník Triton

Jolový křižník Triton 10 roků 2 měsíců #2201

  • David
  • Avatar uživatele David
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 49
  • Karma: 1
Tak jsem zase malinko puhnul, dnes jsem konečně dovezl mahagon z JAFu a jsem z toho nadšený, udělali mi ještě lepší cenu a dřevo je nádherný, zítra udělám fotky, dnes už byla moc tma :)
Jinak jsem zapracoval na žebru a jedno mám kompletní, ještě mě čekají dvě další, přikládám nějaké foto.

10022014117.jpg


10022014119.jpg


15022014134.jpg


A hned bych měl dotaz, poradil by mi někdo jak vytvořit žebra na střechu? Jsou lepený z 5mm tlustých latí a já moc nevím jak to udělat. Nápad bych sice měl, ale přijde mi celkem nákladný, udělal bych si kopyto například z dřevotřísky a lepil latě k sobě, jenže jsou 180 cm široký a navíc jich je děvět a každé je jiné, proto dělání forem na děvět žeber by přislo na moc peněz. Máte někdo nějaký jiný způsob nebo mi nic jiného nezbyde, předem děkuji za odpovědi a jen pro jistotu přidám ilustrační foto.

a7.jpg
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jolový křižník Triton 10 roků 2 měsíců #2202

  • pepin
  • Avatar uživatele pepin
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 340
  • Obdržená poděkování 29
  • Karma: 1
Prosím tě, kolik stojí mahagon,nebo teak, potřeboval bych pár prkýnek, díky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jolový křižník Triton 10 roků 2 měsíců #2203

  • David
  • Avatar uživatele David
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 49
  • Karma: 1
Já jsem kupoval nožové zbytky po výrobě dýhy, jsou to v podstatě fošny 330 dlouhé kolem 30 široké, ale jsou jen kolem centimetru tlusté, to je jediné slabina. Mě udělali cenu 430 kč/m2 bez DPH a můžu říct, že jsem opravdu spokojen. Musí ho ale dovést na objednání se Salcburku, psal jsem o tom již v kategorii co kde koupit, je tam i kontakt :)
Poslední úprava: 10 roků 2 měsíců od David.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jolový křižník Triton 10 roků 2 měsíců #2204

  • pepin
  • Avatar uživatele pepin
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 340
  • Obdržená poděkování 29
  • Karma: 1
Dík
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jolový křižník Triton 10 roků 2 měsíců #2206

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3135
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Děláš to hezky, co se týče žeber na střechu, tak opravdu se to lepí na kopyto, dřevotříska vyjde nejlevněji a jestli chceš rozumně ušetřit tak si nach víc místa začni profilem toho nejširšího, a pak si kopyto postupně upravuj podle dalších. Je to sice opruz, ale stejně bys profily připravovat musel, takže to je v podstatě nastejno, jen z jednoho materiálu. Já to řeším tak, že nechám jednu stranu kopyta rovnou, a tam kde potřebuji dát svěrky, vykružovákem udělám 4centimetrové díry, do kterých je pak zachytím, takže na druhé straně zůstává dost materiálu na další úpravu tvaru na příští žebro B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jolový křižník Triton 10 roků 2 měsíců #2208

  • David
  • Avatar uživatele David
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 49
  • Karma: 1
Děkuji, o postupným upravování toho kopyta od největšího po nejmenší jsem taky přemýšlel, co se peněz týče to bude asi nejlepší varianta. Uvidíme jak to teda provedu, a co se týče materiálu na žebra, jaký by byl nejlepší? Líbilo by se mi mít to pěkně pruhované, tak použít asi mahagon a třeba borovici? jen netuším jak udělám ty mahagonový latě, borovice mám zásobu velkou tam problém není :D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.159 sekund
Powered by Kunena fórum