Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Trener

Otázky a odpovědi 9 roků 7 měsíců #3078

  • Kenny
  • Avatar uživatele Kenny
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 46
  • Karma: 0
teď jsem ještě objevil tohle

www.powerboats.lv/en/info/cef-impeller-6...x53x14.html/?val=EUR

musím pořádně proměřit ten původní impeler a vnitřní prostor čerpadla, takhle to z patra hledat nepůjde.. když narovnám ty pokroucený lopatky tak se dostanu s průměrem téměř k těm 53mm.(ale vzhledem k tomu že nemám dvě proti sobě, tak se to vážně měří špatně..) nedokážete někdo odhadnout jak moc velká vůle tam může být? vnitřní průměr čerpadla je 46mm, osa je posunutá o 1mm ta výška vnitřního prostoru je 13.5 - 14mm, musím to vzít šuplerou..
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 9 roků 7 měsíců #3079

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Zase zkusím jen navést: když si na YT zkusíš najít nějaké video na téma "yanmar impeller" tak zjistíš, že impeller v daném případě (ale nemusí to být tvoje situace, natolik sběhlý v těhle věcech nejsem!) je umístěn vyloženě "nafest" s tím, že lopatky jsou prohnuty, čímž se pak vytváří žádaný pracovní efekt síní a distribuce vody. Když bych z toho udělal laický závěr, tak větší průměr impelleru jako takového nebude vadit; podstatný je průměr otvoru pro hřídel a tloušťka samotného impelleru.

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 9 roků 7 měsíců #3081

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
Asi rozeberu jednu z tech forell co mam doma, a vyndan to, abysme byli chitrejsi, ale az po nedeli B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 9 roků 7 měsíců #3082

  • pepin
  • Avatar uživatele pepin
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 340
  • Obdržená poděkování 29
  • Karma: 1
Tady je pro všechny adresa na pěkný katalog impelerů na většinu motorů. Musí se otevřít motor a dole jsou tvary a přesné rozměry jednotlivých imp. Já tu našelna Crescenta, použil jsem Johnson na hřídel 16 Crescent má 17. Díru jsem brousil opatrně přímou bruskou,jemným smirkem, aby se mosaz neohřála a neodlepila, drážku jsem zvětšil jehlovým pilníčkem. Vyzkoušeno letos v Chorvatsku a chladí skvěle.Objednal jsem si ho pak podle čísla v Avar-yachtu. Výhoda je že tu uvádějí katalogová čísla výrobce a náhrad, takže se dobře objednává..
Jo a doporučuji změřit impeler i domeček.
Jo a když to budeš dělat,vymněň i simeringy a možná i na klice.Teď jsem měl rozebranou Maxovu Forelu, svého Crescenta 45 a Crescenta 12 a všechny měli jak simeringy pumpy tak i na klice, kde jsou dva, hodně zpuchřelé a perka v tahu.
stores.ebay.de/Bootskiste-Ihr-gunstiger-...Finden&_sid=38940621
Poslední úprava: 9 roků 7 měsíců od pepin.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Kenny

Otázky a odpovědi 9 roků 6 měsíců #3132

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
Tak jo rozebrali jsme s Pepinem jednu nohu, impeler jak nový, vnější průměr 48 mm ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Kenny

Otázky a odpovědi 9 roků 6 měsíců #3133

  • Kenny
  • Avatar uživatele Kenny
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 46
  • Karma: 0
Ahoj, já jsem už impeller instaloval, nakonec jsem použil ten z té selvy, je teda dost na těsno, ale vodu tlačí, třeba si to ještě nějak sedne, uvidíme, ale srazu se s lodičkou nezůčastním, zase tak moc té opravě něvěřím a nerad bych zůstal bez chlazení někde v půlce cesty... přeci jen je to cca 25km po vodě a pádlovat se mi to případně nechce :whistle:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.153 sekund
Powered by Kunena fórum