Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Moje první loď Galaxie

Moje první loď Galaxie 10 roků 4 měsíců #1837

  • pepin
  • Avatar uživatele pepin
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 340
  • Obdržená poděkování 29
  • Karma: 1
Moc tomu nerozumím, ale jako majitel Jawa 250 panelka vím, že divy dělá vyleštění kanálů v sacím potrubí. Kdysi dávno, když jme chtěli max. výkon jseme zjistili, že správné vyleštění kanálů a srovnání úhlů opravdu zvedne výkon používala to i Jawa na šestidenní bohužel k těm plánkům jsme se nedostali. Prý to funguje i u silných čtyřtaktů. To samé mi říkal člověk, který závodil s Trabanty a vyhrával. Další výkon dodá laděný otevřený výfuk, ale o tom už jsme tu psaly a s ohledem na to, že tady do něho vstřikujeme chladící vodu, tak to asi nepůjde úplně vyladit.
Další otázka je motor bez filtru na sání. V lodi se přece jenom práší a na plážích je písek který se nanosí do lodi. Navíc motoráři mi tvrdí, že pro motor je důležitý určitý odpor sání. Ale je pravda, že ty tři karbeci vypadají nádherně, je to hned jiný motor.
Určitě je to na hodně dlouhou debatu u piva, nebo vína.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Moje první loď Galaxie 10 roků 4 měsíců #1844

  • Kony
  • Avatar uživatele Kony
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 139
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
Chlapáci, řešili jste tady i zapalování, třeba už to není aktuální, ale ta cena za jednotku... auto.bazos.cz/inzerat/29681045/Tranzistorove-zapalovani.php

Jinak samozřejmě úprava kanálů, slícování a zaleštění pozitivně ovlivňuje proudění směsi a minimalizuje kumulaci a ulpívání benzínu na stěnách kanálů, o tom žádná, ale musí to být důkladně slícované (aby se netvořily víry) a hlavně musí minimálně zůstat stejná průchodnost (průměr) kanálů a průchod v nejužším místu difuzoru karbercu, pokud v některém místě dojde, byť jen k nepatrnému zúžení, nedej Bože k přesahu, tak už se tam vytváří zbytečný podtlak, který ovlivňuje vířivost v kanálech... Filtr tam být nemusí, spíš je lepší (u 2T), když tam žádný není a použije se jen nátrubek s obrubou koncovky, vše se dá doladit na hlavní trysce a poloze jehly... Prostě při provozu bez filtru dát větší hlavní trysku a kdyby i tohle bylo málo (směs by byla strhávána bez řádného rozprachu), tak se dá ještě "sleštit" jehla o pár setinek, jen se to musí důkladně namyslet... Ale to je už alchymie, do které bych se bez komorových laufů nepouštěl, to by už bylo bez efektu...
Poslední úprava: 10 roků 4 měsíců od Kony.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Moje první loď Galaxie 10 roků 4 měsíců #1846

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Dobrý, ale to Warťácký má to kouzlo,že se zbavíš těch seřizovacích kladívek.(který mně nikdá nevadily :whistle: )
Poslední úprava: 10 roků 4 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Moje první loď Galaxie 10 roků 4 měsíců #1847

  • Kony
  • Avatar uživatele Kony
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 139
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
Já jsem zapalko na 3vála dělal jen jednou, to bylo na Laverdu Yotu, nechal jsem si tenkrát odpíchnout na soustruhu celou novou desku a ještě na ni na CNCéčku vrtnou kolíky na kladívka natvrdo, nevím jestli ještě i teď, ale fungovalo to bezvadně, stačilo udělat předstih na jednom válu a zbytek dělat jen odtrhem na setiny přes měrky, otočil jsem s tím od nás Ostravu, potom jsem tu motku potkal ještě v Brně na okruhu a kořeň byl spokojenost sama...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Moje první loď Galaxie 10 roků 3 měsíců #1965

  • Zajda96
  • Avatar uživatele Zajda96
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 59
  • Karma: 0
Tak práce pokračují následovně :-) , celá loď se suší a došlo k vyndání části kýlu, protože byl shnilý a nahradí se zcela novým. Dojde k prodloužení cca o 65cm, a sjednocení sezení pro 5 lidí vpředu lodi (jako to má neptun)
více viz foto B)





Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Moje první loď Galaxie 10 roků 2 měsíců #1966

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Dost práce B) A co se to rýsuje vedle? :cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.168 sekund
Powered by Kunena fórum