Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Trener

Otázky a odpovědi 9 roků 7 měsíců #3058

  • Kenny
  • Avatar uživatele Kenny
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 46
  • Karma: 0
OK, koukal jsem na schéma Forelly a v podstatě sundám celou převodovku z nohy, tam by ten impeler měl být schovaný, podle toho schématu je ta část s převodovhou na hnací hřídely jen nasunutá. Olej teda zřejmě nevyteče. Maže se tam něco kolem toho impeleru? pořád jsem u vody mimo civilizaci, tak abych nakoupil po práci vše potřebné, ještě musím sehnat těsnění, asi to vystřihnu.


schma.jpg



Ten impeler tam asi bude nějak nalisovanej ne? Nebo je také jen nasazen na té hřídeli?

Ještě by mě zajímalo, který soudruh v NDR vymyslel, že je výstup chladící vody z motoru přímo nad svíčkou.. takže když se vymačkají ty hliníkové podložky na tom výstupním šroubu a odkápne kapička vody, tak sjede přímo po svíčce do konektoru :whistle: , každpopádně jinak bych řekl že je ten motor vymyšlenej celkem slušně.
Poslední úprava: 9 roků 7 měsíců od Kenny.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 9 roků 7 měsíců #3059

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
:cheer: vrtulka je tam jenom nasazená,a je tak jen kolíček v hřídeli,kterej ji honí a nezapomeň rozpojit řazení, ať si ho nezohýbáš, jinak si to trochu mázni jen kvůli montáži.
Poslední úprava: 9 roků 7 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 9 roků 7 měsíců #3060

  • Kenny
  • Avatar uživatele Kenny
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 46
  • Karma: 0
jj, Pepinovi jsem psal SZ, tak uvidíme jestli něco má. Protože co se týče shánění ND tak jsem bezradnej. Ještě jsem přemýšlel, jestli bych neměl sehnat náhradní propeller, respektive nějaký v lepším stavu, ten co tam je původní je už docela osekanej a má rozklepané tupé hrany, obávám se že kdybych ho ladil, tak ho pak už nevyvážím. Dokonce jsem na ebay zahlédl že někdo prodával nějaký třílistý(100e je ale fakt dost), má to nějaký zvláštní efekt?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 9 roků 7 měsíců #3061

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Na ten jsem taky koukal, a zkušenost s ním nemám, mohlo by to mít lepší chod, a líp táhnout, jinak standartní vrtuli rezervní mám, kdybys chtěl, přivezl jsem ze člunem 3 Forelly, jedna je rozebraná na ND ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 9 roků 7 měsíců #3062

  • Kenny
  • Avatar uživatele Kenny
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 46
  • Karma: 0
tak jedna by se určitě hodila, přeci jenom Orlík se plný bordelu, po cestách na Zvíkov a zpět jsem pokaždé něco chytil, naštěstí se nestřihnul ani kolík, tak zatím jsem ani ten měnit nemusel a že jich mám rezervu:-)

Ale určitě to taky nespěchá, příští sezóna je daleko a tuhle nevím jestli vůbec dojezdím, jestli bude ten impeller špatnej.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 9 roků 7 měsíců #3065

  • Kenny
  • Avatar uživatele Kenny
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 46
  • Karma: 0
Včera jsem zdárně rozhodil nohu a čerpadlo

IMAG0560.jpg


no a impeller se odebral do věčných lovišť

IMAG0561.jpg


takže teď kde ho sehnat... prolezl jsem pár eshopů, a buďto nesedí rozměrově nebo se ani rozměry neobtěžují uvádět, kdyby náhodou někdo věděl, že má nějaký novější motor stejný impeller, tak mi prosím dejte vědět. Našel jsem jeden na ebay za 35e a prodejce uvádí že je 48mm x 14mm, průměr hřídele 14mm, což tak nějak sedí. ono z těch zbytků se to né úplně dobře měří :-)

uložení čerpadla po částečném očíštění


IMAG0569.jpg


každopádně se o dlohých zimních večerech budu mít čemu věnovat, bude to chtít pořádně všechno vyčistit a vyměnit většinu uložení.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.153 sekund
Powered by Kunena fórum