Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Silhouette "Oriana"

Silhouette "Oriana" 11 roků 11 měsíců #143

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
Tak si dovoluji vám představit svoji první kajutovku, pro kterou jsem si minulý týden udělal výlet do Hannoveru.

Jedná se o design od Roberta Tuckera a stavbu ze začátku 60.let v anglickém Hurley marine. Více informací jsem zatím nezjistil, tak z historie přikládám jen pár dobových fotografií.

Loď je 5,3m dlouhá (+0,7m čelen ), 2,2m široká. Ponor cca 0,6m. Balast činí cca 100kg. Plachty jsou k ní hlavní, klasická a bouřková kosatka a genua.
Trup a vlastně celá loď je z Gabonové překližky. Po těch letech je třeba vyměnit palubu, jinak zbytek a to především trup, se zdá být zcela zdráv. Loď si tedy žádá ne/malou rekonstrukci a tak na vodu půjde ( doufám ) až na příští sezónu. Do té doby se budu učit pracovat se dřevem a doufám že se mi tady s vaší pomocí podaří ji dát zpět "ztracenou" krásu a posadit ji na vodu.
Chtěl bych se na této lodi především naučit dobře plachtit, abych si jednou mohl pořídit nějakou loď vhodnou na moře...










a zde moje "Oriana"

























tak a tady na chvíli uložená ke spánku. Snad mi takto chvíli vydrží než pro ni najdu nějakou halu...

Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Silhouette "Oriana" 11 roků 11 měsíců #145

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3130
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Tak to je pecka! Prostě klasika jak má být.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Silhouette "Oriana" 11 roků 11 měsíců #152

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
děkuji ;-) Taky se mi líbí tvar. Prostě taková anglická klasika. Prostě Silhouette :-)

tady jsem zahlíd takovou její větší sestřičku... a tak nějak bych ji asi chtěl mít.







S čím se teď potýkám je trochu problém jak loď převrátit na boudu abych mohl olaminovat spodek. Pokud možno bych tohle chtěl zvládnout na zahradě u chaty kde mi teď loď stojí. Nevím jestli raději nevyšroubovat jednu tu boční ploutev, aby mi třeba tou vahou která by na ni stála, neprojela skrz :woohoo:
I tak bych měl o ten bok strach, přecijen je to jen překližka. Matrace budou samozřejmostí ale stejně moc nevím...
Poslední úprava: 11 roků 11 měsíců od Ondrais.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Silhouette "Oriana" 11 roků 11 měsíců #154

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3130
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Hele, nevidím problém v 6ti lidech jsme otáčeli dva hotový jollekrutzery, a bez poškrábání :) Kde to máš, že by jsme udělali brigádu.....Na těch obrázcích se mi nelíbí kombinace modré s mahagonem, ale to je samozřejmě věc osobního vkusu :cheer:
Poslední úprava: 11 roků 11 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Silhouette "Oriana" 11 roků 11 měsíců #155

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
Mam ji na úpatí Brdského hřebene u obce Osov. :) Bez balastu by měla mít tak těch 500kg snad, to bych možná pár lidí v okolí sehnal. Díky za nabídku, rád kdyžtak využiju pomocné ruky.

Co se týče barvy, chci uplně tmavou modrou. Asi jako je to tady:



No a teď sice hooodně předbíhám, ale nešlo odolat nabídce na aukru, tak jsem pořídil už nějaké ty budíky.. :-)

Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Silhouette "Oriana" 11 roků 11 měsíců #156

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3130
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
tahle modrá je podstatně lepší !!!!!!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.195 sekund
Powered by Kunena fórum