Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Silhouette "Oriana"

Re: Silhouette "Oriana" 11 roků 11 měsíců #183

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
zrovna si lámu hlavu nad tím jak vyškubat tu starou palubu. Nevěděl by někdo poradit?
Zatim to vidim tak, že odšroubuju všechny vruty a zkusim to nějak zlehka odsekat od nosníků ke kterým je to jistě přilepeno. Napadá mě použít nějakou kovovou špachtli/stěrku, která je tenká a nepoškodí nosník jako by to jistě zvládl třeba šroubovák. Nic jiného mě nenapdá.
Není na to nějaký přesný postup?
Poslední úprava: 11 roků 11 měsíců od Ondrais.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Silhouette "Oriana" 11 roků 11 měsíců #185

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
záleží čím to je přilepené, a jestli chceš staré paluby zachraňovat.....Já jsem použil u Hermanna tupý úder palicí zespoda, těsně vedle nosníku, a většinou to odskočilo po první ráně, také to jde nahřát, a pak odrazit,či odloupnout klínkem z tvrdého dřeva. Chce to zkusit, co Ti bude fungovat nejlíp. Ten klínek je lepší širší,tak cca 4 cm.....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Silhouette "Oriana" 11 roků 11 měsíců #189

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
JJ, tak nějak jsem si to představoval. Další velkej oříšek bude jak položit novou. Na to si asi budu muset někoho pozvat, nebo nevím.

Hrozně si teď lámu hlavu nad tím, jestli položit Mahagon nebo se spokojit s Gabonem. Vyjde podstatně levněji, jen nevím jestli by byl taky tak hezkej.
Kabinu budu dýhovat mahagonem tak jako tak, jen se ještě rozhoduju s tou palubou.
Docela se mi líbí kombinace světlá paluba a kabina mahagon, ale nevím jak zrovna v podání Gabonu. Přijde mi že má takový nevýrazný léta.



A nebo si připlatit a komplet mahagonek...?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Silhouette "Oriana" 11 roků 11 měsíců #190

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
hele,jestli ta stará překližka není rozlepená, a při sundavání ji nerozlámeš, tak je nejlepší ji nechat znovu podýhovat, protože Ti tam nadýhujou tloušťku 1,5mm, což při dalším opracování je velká výhoda, koukni se, jak jsem dělal Hermanna!!!!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Silhouette "Oriana" 11 roků 11 měsíců #191

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Jinak souhlasím s Tebou, palubu rozhodně světlou, na slunci se tak nerozpálí, možná se dá sehnat i teaková dýha......
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Silhouette "Oriana" 11 roků 11 měsíců #192

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
No, ta paluba je místy už hrozně prokřehlá a spatřil jsem i jednu mini skulinku skrz, takže si myslim až to budu sundavat, že polítaj třísky.

Nevim no, a je to špatně že se to kdyžtak rozehřeje? Já myslim když to bude vše dobře slepený a nalakovaný že by to vadit nemuselo, ne?

Je to dilema. Rozdíl v ceně asi 2200Kč. Přesněji Gabon - 5000 a Mahagon 7200Kč za materiál. Ten teak by byl šíleně drahej. Navíc je mastnej a nevim jak by bylo vhodný ho lakovat. Nechat ho jen tak bych se zase asi bál...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.210 sekund
Powered by Kunena fórum