Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Rychloměr na člun II.

Rychloměr na člun II. 4 roků 9 měsíců #8604

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Tak doufám že u toho štelování bude řídit někdo jiný... :woohoo: :woohoo: Jinak gratulace !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rychloměr na člun II. 4 roků 5 měsíců #9038

  • No_Michal
  • Avatar uživatele No_Michal
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 17
  • Karma: 1
Je rozdíl, když něco běhá “na stole” a když to pak musí přežít drsný reálný život. Proto dopisuju tento článek po delší pause, kdy už má budík za sebou celou sezónu. Sice toho s lodí zas tak moc nenajezdíme, ale má za sebou i sladkou českou i slanou chorvatskou vodu.
Funguje skvěle ! :cheer: :cheer: :cheer: Po zapnutí si ručička udělá “počáteční taneček”, aby se ukázala že funguje v celém rozsahu, a pak pár sekund čeká na GPS signál. Než schovám fendry už ukazuje rychlost naprosto přesně. Na displeji v okýnku po počítadle kilometrů se zobrazuje rychlost v uzlech. Displej je OLED, takže i na prudkém slunci je pěkně čitelný. B) No taky to v rohu ukazuje malým písmem počet viditelných satelitů (informace o přesnosti měření), ale je to úplně zbytečný údaj a navíc bych si na něj musel vzít lupu (chybička). :S Venku na vodě bylo vždycky signálu až až.
Za celou dobu používání nezklamal. Ukazoval naprosto přesně a měl jsem z něj radost jak malé dítě. :woohoo:


IMG_20190826_1620242.jpg


IMG_20190829_1103592.jpg
Poslední úprava: 4 roků 5 měsíců od No_Michal.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Brubbel

Rychloměr na člun II. 4 roků 5 měsíců #9039

  • No_Michal
  • Avatar uživatele No_Michal
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 17
  • Karma: 1
Bohužel, ten displej Vám na fotce neukážu. Každý displej dělá to, co lidské oko nepostřehne, ale foťák ano = vykresluje se. Pořád dokola a tak rychle, že to nevidíme. Tedy vidíme to jako kompletní obrázek. Ale vyfotit jej právě v momentu, kdy je právě celý vykreslený, to na lodi nejde. Zkusím to v garáži, kde je delší uzávěrka clony.


IMG_20190829_1103552.jpg
Poslední úprava: 4 roků 5 měsíců od No_Michal.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Brubbel, Ondro

Rychloměr na člun II. 4 roků 5 měsíců #9065

  • Netopýr
  • Avatar uživatele Netopýr
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 44
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
klobouk dolů, naprosto parádní práce!
od začátku ježdění motorákem mě mrzelo, že sice můžu mít stylovou loď se stylovýma budíkama, ale rychlost budu muset vždycky měřit mobilem, který by měl být schovaný pro případ nouze a ne jej mít na palubce :c)

mohl bys prosím rozepsat detaily?

ten display je perfektní nápad - díky němu by se tam asi daly zobrazovat data jako průměrná rychlost, motohodiny, se zapojeným průtokoměrem dokonce i průměrná spotřeba a dojezd v hodinách :c))

T.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rychloměr na člun II. 4 roků 4 měsíců #9086

  • Netopýr
  • Avatar uživatele Netopýr
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 44
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
jen detail, budík je ze Škody Spartak (tj. typ 440), Octavia měla budíky trošku jiné.... což ovšem nic nemění na tom, že je to nádhera :c)

Spartak:
8d206f306c868a69aa959250fdd03d03.jpg


Octavia:
cv_071b.jpg
Poslední úprava: 4 roků 4 měsíců od Netopýr. Důvod: přidání obrázků
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rychloměr na člun II. 4 roků 4 měsíců #9096

  • No_Michal
  • Avatar uživatele No_Michal
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 17
  • Karma: 1
To máš pravdu. V každém případě, když jsem se narodil, tak se tyhle nádherné budíky už přestaly vyrábět.
Ten na tvé fotce má rozsah až do 140 km/h a navíc má 4 barevné kontrolky. Takový budík mám taky doma, ale na loď jsem použil podobný s menším rozsahem do 100 km/h. Možná je z Velorexu (hadraplánu). Na fotkách výše je rozdíl vidět.

Popravdě, stačil by i rozsah do 50 km/h a byl by dokonce lepší, ale takové se nevyráběly. Uvažoval jsem o 3D tiskárně, která by ten ciferník vyrobila, ale zůstalo jen u vymodelování na počítači. I když z mé lodi víc jak 40 km/hod nevyždímám, asi ten budík nechám jak je.

Brzy napíšu detaily tohoto projektu. (už to připravuju, jen nemám čas). Zatím prozradím, že budete překvapeni, jak je to ve skutečnosti levné. :cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.206 sekund
Powered by Kunena fórum