Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Tipy na aktuální zajímavé prodeje / inzerci

Tipy na aktuální zajímavé prodeje / inzerci 9 roků 3 měsíců #3518

  • marekparek111
  • Avatar uživatele marekparek111
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 76
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
Ahoj kolegové, abych za sebe taky trochu přispěl do fóra s nějakým tím obsahem ke čtení, budu se v tomto tématu snažit monitorovat odkazy na zajímavé nabídky/inzerci starých lodí na německém e-bayi a holandských serverech, neboť je při noční počítačové práci tak nějak průběžně ze zájmu sleduji. Berte to tedy jako můj subjektivní "report" kam pro zajímavost kouknout... No a třebas to i pomůže jako tip někomu, kdo tu svou "vysněnou" ještě stále hledá B)

p.s.
svůj "interest filtr" mám nastavený na cca tyto parametry:
typ = motorová loď / ponejvíce čluny a kajutovky
materiál = dřevo
délka min. 4 / max. 10 m
éra = do 70-tých let 20. stol. (pokud to lze zjistit / nebo se alespoň tak tváří)
cena do 5 tis. EUR

- takže kdybych měl nějak rozšířit záběr, klidně napište, pokusím se ;-)
Poslední úprava: 9 roků 3 měsíců od marekparek111.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Majk1

Tipy na aktuální zajímavé prodeje / inzerci 9 roků 3 měsíců #3519

  • marekparek111
  • Avatar uživatele marekparek111
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 76
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
takže první porce odkazů + trocha komentáře:

1) loďka dle mého soudu zajímavá, s dobrou cenou "sofort-kaufen" 800 EUR;
- má to na pendrek vyfocený, ale na jedné z fotek pak má i štítek a je to člun z loděnice Nixe-Wansee Berlin;

aukce zde

(konečná cena dosažená v aukci = 301 EUR)

- vzhledem k mizerným fotkám je těžké odhadnout skutečný stav, ale nezdá se, že to byla úplná hrůza;


Příloha _573.JPG nebyla nalezena.



- každopádně cena je zajímavá a kdyby se na ní zamakalo, bude hezká ;-)

- a tady je pro inspiraci fotka jak má asi vypadat, když je "živá":


listing_photo6119_15254913281313655381.JPG





2) krásný člun, jeden z mých oblíbených, podle technických údajů v inzerátu (d: 8 m / š: 2,50 m) a také podle stupňovitě členité zádě si myslím že je to Beelitz Hamburg. Poctivý masivní mahagon a krásný originál hardware, jen škoda toho "vyřezaného" zrcadla na závěšák a extras jako brutálně ošklivé bimini s rámem typu "mamo-hura-sesrouboval-jsem-tri-hlinikove-jekly!" - ale možná mu křivdím, třeba to měl být radarový oblouk, ale pak si to rozmyslel a pridal jeste plysovou sedacku z forda, plastova svetylka a zebrik s plastovymi spojkami vzadu :S


_57_2015-01-11.JPG


aukce zde

(konečná cena dosažená v aukci = 1500 EUR)

- obávám se ale, že vzhledem ke značce se konečná cena vyšplhá vysoko... Beelitz jsou v inzerci dost málo k vidění a jsou hned pryč.



3) no a protože mám rád atypické lodě, tak do výběru zařazuji ještě tuhle, která je tak ošklivá, až je ... hmmm ... no prostě zajímavá :woohoo:

Italská taxi-loď, celodřevěná, napatlaná bílou barvou, s typicky kolmo usazeným předním oknem a proskleným zadním "salonem" v prostoru kokpitu;

_571.JPG


- podívejte se na fotky kde jsou vidět detaily hezkého hardwaru - chromovany svetlomet, subtilni drevene zabradli a paradni volant, jo a malem bych zapomnel na dobovou pětadvacítku Crescent;

- aukce je od 1 EUR a jsem zvedavy za kolik nakonec pujde...

aukce zde

(konečná cena dosažená v aukci = 1443 EUR)



Pro dnešek všechno a cca za týden se budu snažit přidat novou várku, tentokrát z holandských inzertních serverů. B)
Poslední úprava: 9 roků 2 měsíců od marekparek111.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Tipy na aktuální zajímavé prodeje / inzerci 9 roků 3 měsíců #3521

  • Standa
  • Avatar uživatele Standa
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 233
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 0
Supr nápad, pokud by to šlo tak ještě pro zajímavost k jednotlivým inzerátům napsat konečné ceny. :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Tipy na aktuální zajímavé prodeje / inzerci 9 roků 3 měsíců #3523

  • Majk1
  • Avatar uživatele Majk1
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 2
  • Karma: 0
Díky za skvělé téma a předem díky za doplňování. Sám taky hledám - i podle podobných kriterií, takže to vítám dvojnásob. Samozřejmě pokud taky na něco narazím, dám to sem. Ještě mě tak napadlo - pokud se někdo v případné aukci rozhodne přihazovat - zmiňme se tady, ať se pak zbytečně nešponujeme mezi sebou... :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Tipy na aktuální zajímavé prodeje / inzerci 9 roků 2 měsíců #3599

  • marekparek111
  • Avatar uživatele marekparek111
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 76
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
pokračování na tento týden :woohoo:

Dnes toho bude víc, zkoukneme opět německo a nově potom i holandsko. Každopádně většina je mimo aukce ebay, takže z běžné inzerce uvádím rovnou i ceny... ;-)

1) klasický Variant, netřeba představovat. 650 EUR - cena dobrá, práce hodně...

inzerce zde

variant.JPG




2) sedmimetrový dřevěný člun - cena 1799 EUR
- dle informace v inzerátu je to "robustní" loď se dvěma solárními články, v rámci ceny s motorem a přívěsem. škoda že pán nenapsal nic o motoru, natož aby zmíněný motor nebo aspoň soláry vyfotil... :huh:
- osobně se mi příliš nelíbí tvar oken + co je to za loďku nedokážu určit, tak snad někdo povolanější bude vědět.

inzerce zde

masivndevnlun.JPG




3) DDR sporťáček Plaue r.v. 1971, 4,7 m x 1,5 m, váha 160 kg - cena 1200 EUR
- vypadá v pěkném stavu "sednout a jezdit"
- pěkné dobové doplňky a přední sklo
- za inzerovanou cenu je bez motoru, každopádně za příplatek je k dispozici jak závěšák, tak přívěs a zakrývací plachta.

inzerce zde

plaue.JPG




4) elegantní člun - gentleman's boat v americkém (nebo italském?) stylu - cena 2500 EUR
- masivní dubová konstrukce, podle fotek nebude až tak moc práce a všimněte si "nekonečného množství" nýtů, kterými jsou prkna spojována - bude bytelný :woohoo:
- v ceně je motor + jeden náhradní navíc, převodovka, doplňky kokpitu, elegantní přední sklo, parádní volant a bedny plné dalšího originál "haraburdí"
- navíc loď má platnou německou registraci!
- inzerát je sice již z počátku prosince, ale vzhledem k nízké likviditě objektů našeho zájmu je stále aktivní :)
- jen pod čarou ponoru to mohli naplácat něčím jiným než klassische scheisse farbe, vždyť to vypadá jak balakryl :P
- každopádně myslím, že pro někoho kdo nehledá kajuťáček je to jasná volba a kdybych neměl doma od drahé polovičky striktní stopku + po minulém nákupu zbylo trochu ve štrozoku, asi bych zkusil něco usmlouvat a pak se pro něj rozjel :P

inzerce zde

gentlemansboat.JPG
Poslední úprava: 9 roků 2 měsíců od marekparek111.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Tipy na aktuální zajímavé prodeje / inzerci 9 roků 2 měsíců #3600

  • marekparek111
  • Avatar uživatele marekparek111
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 76
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
tak poskočíme v cenách trochu výš a už se dostane i na mé oblíbené atypy ;-)

5) šestimetrový "daycruiser" 6,1 m x 2,1 m - taktak splňující naší kategorii oldtimerů, kdy r.v. je 1985 a cena 4000 EUR
- kompletně restaurovaný ve 2012, motor Tohatsu 50hp 1993, bimini a přívěs s TÜV 2015
- za mě pěkná loďka s cenou asi odpovídající tomu, že je to zcela bez práce... B) ale pokud jsem to správně pochopil a registrovaný přívěs s platnou technickou je součástí ceny, je to myslím celkem "hot stuff" :woohoo:

inzerce zde

lun1985.JPG




6) stylový veterán r.v. 1962, 5,40 m x 1,95 m, rok výroby 1962 / cena 5500 EUR
- cena je vyšší, ale: motoscafo dannatamente elegante!
- nádherné kování i další dobový hardware a sedačky, motor mercury 85 hp

inzerce zde

motoscafo.JPG




7) neobvykle zařazuji i plachetnici, krásnou celo-mahagonovou jollu za 4500 EUR
- díky jejím neskutečně elegantním tvarům mi to nedalo, abych se o ní s Vámi nepodělil ;)
- délka 6,5 m, podle textu inzerátu láskyplně opečovávaná a servisovaná loď s průběžnou obnovou a citem pro původní stav

inzerce zde

jolla.JPG


sleva z ceny na 3900 EUR a nový inzerát zde:
odkaz nový inzerát zde
Poslední úprava: 8 roků 10 měsíců od marekparek111.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.272 sekund
Powered by Kunena fórum