Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Route 96 - vsechno, co jsem chtel videt

Route 96 - vsechno, co jsem chtel videt 6 roků 8 měsíců #6829

  • Viky
  • Avatar uživatele Viky
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 369
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 2
Ahoj vsem, abych zase jednou prispel do mlyna, podavam zpravu z dovolenkove cesty.

Zacalo to nevinne, planem mrknout na Luzicky jezera. Protože jsem uz dřív tim smerem cestoval, zvolil jsem trasu "pro pitomce": Dojede se do Rumburku (nebo do Liberce), jede se do Nemecka a na první vetsi křižovatce se clovek nalepi na silnici c. 96.

Silnice B96 vede tak nejak podobnym smerem jako Spreva a dovede člověka přes Bautzen do Hoyerswerdy a Senftenbergu. Tam uz si clovek muze vybrat na který jezera se chce podivat.

My se usidlili na Geierswalder see, protože se tam nemusi jezdit pomalu.

Prazdniny2017011B.jpg

IMG_20170806_203656.jpg


Kempovani v mistnim pristavisti nestoji zadnej velkej ranec, mistni restaurace (ta s majákem) není az tak levna, ale mají třeba dobrej hamburger za 13E.

Muze se jet přes plavebni komoru na Senftenberger see, kde vzkveta turistika, kultura a pravidla. 15km/h :P

Prazdniny2017020.jpg


Na Partwitzer see se ještě musí po suchu, nejak tam vylepsujou vodu, ale pristi rok prej by to snad uz mohli otevřít. Ale koupani je tam uz ted ZUUZO! Turistika tam ještě nevzkveta.


IMG_20170806_194445.jpg

IMG_20170806_182519.jpg


No.... dost vzdušných zamku. Cestou do Berlina jsem se rozhodl, ze se mi tam vlastne az tak nechce, a zajeli jsme si nejdriv na Rujanu. Jake bylo moje prekvapeni, když jsem se po obchvatu Berlina po odboceni na Oranienburg (kdo by jezdil po dalnici na Polsko, ze jo) znovu ocitl na B96!

Vede tentokrát přes NP Muritz. Uzasny cestovani, prozmenu kolem Havoly.

Vsem kdo se na Rujanu vydaji, doporučuju a to dusledne, navštívit restauraci Nautilus ve vesnici Neukamp. Jeji nazev zcela presne odpovida tomu, co tam najdete.



V blizky marine / lodnim servisu (Putbus, pro vodni zivly o zatoku vedle na severovychod) jsme prespali v lodi na vleku, cimz jsme je dost vydesili, ale dobry, dali mi slevu. Je tam hezky, prijemny lidi.

Route_B96_033.jpg


Další info .... nenavstevujte Binz, je to predrazena prdel plna turistu, kde si bez poplatku nemůžete ani odkašlat. Najdete si ohavne (placene) parkoviste P(D) smerem na komplex Prora a dojdete si na nudaplaz kouknout na nahy nemecky duchodce. Pozor, vstupenka na plaz se plati, ale jde to i kartou. Deti mají vstupenku zdarma ale mit ji museji.


Route_B96_055.jpg


Kdo chce do Svedska, muze se nalodit v pristavu Mukran na tuhle lod:

Route_B96_067.jpg
Poslední úprava: 6 roků 8 měsíců od Viky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: maxik1958

Route 96 - vsechno, co jsem chtel videt 6 roků 8 měsíců #6830

  • Standa
  • Avatar uživatele Standa
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 233
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 0
Tiše závidím. :) :) :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Route 96 - vsechno, co jsem chtel videt 6 roků 8 měsíců #6832

  • Viky
  • Avatar uživatele Viky
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 369
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 2
Sassnitz.... pekny místo. Betuska se tam chtěla mrknout.

Route_B96085.jpg


Dejte si ale pozor, at vas tam nepostihne ponorka.

Route_B96090.jpg


Hádejte jaka silnice tam vede.... B96! Az na konec světa.
Preplavbu do Svedska jsem protentokrát vynechal, tak otočíme na jih.

Ještě na Rujane jsme navstivili Schaprode na zapadnim konci. Mají tam něco mezi morem a Lipnem, v kempu obed, neumi ani slovo anglicky (ostatne jako na vetsine mist). Vic nevim, bylo to na otocku.

Poznatek: Rujana je soustava vesnic o velikosti Zbraslavi a mensich prdeli, silnice jsou tam mrnavy a všude samej Holandan (teda potkali jsme i Octavku s Ostravskou značkou, ten nebozak po setkani s nasi soupravou zrejme bude do konce života verit na duchy).

Tak, zpatky přes most na pevninu .... po B96.

Route_B96140B.jpg


Pominu osudny omyl ubytovat se v Kratzebergu (komarov pro masochisticke kanoisty) a prejdu k necemu zajimavymu: Furstenberg nad Havolou, tam bych se chtěl odstěhovat na duchod - jezera, priroda, mestecko .... no proste NECO!

Route_B96212B.jpg


Route_B96241B.jpg


Route_B96265.jpg


V mistni marine prijemnej hafenmeister, kterej by ochoten pristoupit na muj neobvykly plan si tam na par hodin hodit lod na vodu a pojezdit si. Sice mají sjezd docela malej, ale prijemne udelanej.

A dobře varej. :-D

Route_B96266B.jpg


Ještě par mestecek kolem jsme projeli, tez splavna jezera, ale Furstenberg mi proste ucaroval.
Poslední úprava: 6 roků 8 měsíců od Viky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Route 96 - vsechno, co jsem chtel videt 6 roků 8 měsíců #6833

  • Viky
  • Avatar uživatele Viky
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 369
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 2
Joo.... a ve Furstenbergu mají i docela milého wasrpolizeita, kterej po drobne vytce, ze s 5HP motorem potrebuju registracni znacku, celkem snadno pristoupil na me vysvetleni, ze nejsem nemecke plavidlo, procez číslo mit nemuzu a jen mne taktne upozornil, ze bych si mohl vyvesit aspoň ceskou vlajku, aby se to o mne vedelo. Sice byla odrbana, ale mel jsem ji, tak mi jen popral stastnou cestu a bez dalších formalit mne nechal se plaviti.

Betuska říká, ze chvili po tom spadl do vody. Doufam ze ne kvůli mne, protože by zrejme priste tak milej nebyl.
Poslední úprava: 6 roků 8 měsíců od Viky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Route 96 - vsechno, co jsem chtel videt 6 roků 8 měsíců #6835

  • Viky
  • Avatar uživatele Viky
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 369
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 2
Poslední zastávkou naší tydenni plavbocesty bylo hlavni město DDR, Berlin.

Pokus ubytovat se v kempu na Krossiner see byl korunovan pouze castecnym uspechem, nicmene povedlo se nam přečkat do rana, kdy byl naplanovan vylet po vode směr Berlin - zentrum.

Organizace v kempu, kde o kemp se stara recepce, o pristav hafenmeister a o sjizdak pujcovna, zpusobila zpozdeni a začátek cesty az na poledne. Je to banda hovad, akorát slečna v hospode byla docela mila... ovšem dobře tam nevarej.

Kdo netrpite nejakou zvlastni prilnavosti k francouzskym skolnim vyletum a lowcost turistum z Indie, nelezte tam. Jsem sice tolerantni dost, ale ten kemp je proste mr*nik.

Tedy cesta... do centra Berlina cca 25km po vode, beru ssebou obe plavidla, abych soudruhum mohl ukazat, ze Forelly ještě jezdi. (Potreboval jsem se vyfotit na Beastoo pod berlínskou vezi, je to silene dulezity, chapete, ze jo?)

Přes par vetsich jezer, rovne směr centrum není az tak rovne (jedina dobra věc v kempu je, ze rozdavaji plavebni mapu) a clovek musí sakra davat pozor, aby na 1.5km sirokym jezere poznal, kterym "exitem" do města.

Sem tam se potka nejakej ten sif z Polska.

Route_B96009B.jpg


Route_B96007.jpg



Kopenick - první zastávka:

1) kousek od mestskyho mola (doleva a přes prechod na pesi zonu) mají ve Sparkasse automaticky vydavac eurobankovek.

2) V kavarne na nabrezi mají panini, dejte si Fischerjunge, je to nakladany herinek, jablka, koreni, omacka - MNAMKA! Fotku nemam.

3) Pod molem je hloubka cca 2.5m, az si tam chytre upustite klice do vody, vedle v pujcovne elektrolodi mají obrovskej magnet na spagatu, kterej funguje vyborne.

Route_B96031B.jpg


Dále vede cesta kolem Nilsovy tovarny na stare lode a kolem dalších industriálních pametihodnosti. Velmi sympaticka místa.

Route_B96044.jpg


Route_B96045.jpg


Dále do centra se projizdi predmestimi v ruzne fazi vystavby, nektera vůbec nevypadaji jako dobra adresa (drzel jsem se u stredu plavebni drahy).

Protože mym zamerem bylo dojet na dohled od berlinske veze, cil byl nakonec v parku vedle Rummelsburger see.

Tam probehlo dokumentacni fotografovani, se kterym mi vyznamne pomohli dva sympatičtí imigranti ze Syrie.

Route_B96081B.jpg


Protože mi dobrovolne vratili fotak, nechal jsem je taky projet na Bestii, coz velmi ocenili a myslim ze jsme měli všichni zajimave odpoledne.

Další zastávkou byla piratska lod (restaurace) Gode Wind. Byla to dosti nevsedni navsteva (při parkovani motor odmital jet na volnobeh), a rad bych podotkl, ze tak dobrou rybi polivku jsem snad v zivote nejedl.

Route_B96108B.jpg


Route_B96113B.jpg


Budu se asi opakovat, ale varej vyborne! :-D

Protože byl vecer a na lodi mi "prekvapive" nejak nefungovala pozicni svetla, noc jsme stravili vyvazani u nejaky betonovy zdi na Spreve (byla ale bourka, takze desny) a pro vylepseni spankoveho deficitu jsme pak ještě pospali na kotve na Langer See (Dahme km 37), kde je melko a prijemno.

Cesta domu byla uz pomerne nezajimava, neboť prselo az chcalo.

Kdo by chtěl videt ještě par fotek navíc, tak zde:
viky-tw.rajce.idnes.cz/Deutschland_2017_-_Route_96/

Je par mist, kam se urcite chci ještě vrátit, za ten tejden se to povedlo tak akorát ovzorkovat, abych zhruba vedel.

Bylo to celkem 1630km po silnici a cca 75km po vode.

Plavbe zdar!
Poslední úprava: 6 roků 8 měsíců od Viky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: maxik1958

Route 96 - vsechno, co jsem chtel videt 6 roků 8 měsíců #6836

  • Standa
  • Avatar uživatele Standa
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 233
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 0
Moc pěkný ale koukám , že jsem Ti svým příspěvkem přerušil návaznost. Maxi až se k tomu dostaneš tak ten Můj příspěvek smaž nebo přesuň.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.156 sekund
Powered by Kunena fórum