Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Sjezdy a spouštění lodí

Sjezdy a spouštění lodí 10 roků 5 měsíců #1388

  • pepin
  • Avatar uživatele pepin
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 340
  • Obdržená poděkování 29
  • Karma: 1
Ahoj.
Letos bohužel nestíhám a tak alespoň plánuji plavby na příští rok.
Snažím se najít sjezdy, kde bych mohl spustit loď a také rozumně zaparkovat auto z vlekem a vyrazit na vodu. Zatím sháním informace o Vltavě, Týn nad Vltavou, Hněvkovická přehrada a České Budějovice. Ale myslím,že bychom sem mohli dávat informace z celé republiky. Vše co jsem našel na fórech o lodích jsou poměrně staré informace.
Děkuji za každou radu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Sjezdy a spouštění lodí 10 roků 5 měsíců #1389

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
Hele, Viky dělá plavební itinerář :whistle: www.starelode.cz/index.php/forum/28-zauj...92-plavebni-itinerar stačí se na tom podílet, je to myslím dost dobrá věc :)
Poslední úprava: 10 roků 5 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Sjezdy a spouštění lodí 10 roků 5 měsíců #1390

  • pepin
  • Avatar uživatele pepin
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 340
  • Obdržená poděkování 29
  • Karma: 1
Ten itenerář je výborná věc já jsem na něj zapoměl. Bohužel mi nejde otevřít část fotek.
Nicméně sháním osobní zkušenosti o tom kdo kde spouštěl a jak to tam vypadá, díky.
Poslední úprava: 10 roků 5 měsíců od pepin.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Sjezdy a spouštění lodí 10 roků 1 měsíc #1981

  • David
  • Avatar uživatele David
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 49
  • Karma: 1
Bez problémů bude spouštění v Českém Vrbném, je tam nová marina s výborným sjezdem do vody, odtud se dá plout proti proudu do ČB, doplout se dá jen k Dlouhému mostu kde se dá vyvázat a jít například do centra, myslím tak deset minut pěšky.

Z Českého Vrbného se dá po proudu proplavit komorou a pokračovat až na Hlubokou nad Vltavou, tak se nyní buduje nová marina, která bude v zátoce slepého ramene řeky, podle aktuálních zpráv bude hotova do září 2014, takže další možnost spouštění.

Proplavit se dá i místní komorou a pak už je volná cesta až přehradě Hněvkovice, kde je další možnost spuštění.
Od přehrady až do Týna nad Vltavou se plout nedá, jez v obci Hněvkovice nemá vlastní komoru a není zde prohrábnutě dno, do konce roku 2015 by však měla být i tato oblast sjízdná.

Další spuštění lodi je možné u hráze nádrže Kořensko.
V okolí Týna nad Vltavou o ničem nevím.
Pokud by byl potřeba nějaký telefonický kontakt případně kontaktní osoba, mohu zjistit, mám to kousek od domova :) snad jsem alespoň malinko pomohl.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Sjezdy a spouštění lodí 10 roků 1 měsíc #1985

  • pepin
  • Avatar uživatele pepin
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 340
  • Obdržená poděkování 29
  • Karma: 1
Díky, přemýšlím o Hněvkovické přehradě, tam se prý dá spouštět někde přímo u hráze ???????? nebo to spustit v Budějkách a plout na Hněvkovice, ale to musí přijít jaro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Sjezdy a spouštění lodí 10 roků 1 měsíc #1986

  • packa
  • Avatar uživatele packa
  • OFFLINE
  • Amatér
  • Příspěvky: 39
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 0
sjezd v Tynu nad Vltavou je podle mych informaci na levem brehu kousek pod lavkou-je to videt i na fotomapě-teda byl tam vloni kdyz jsem planoval splutí z Tyna az nahoru na Labe(domů)-bohuzel vyšší moc v podobě povodně zasahla tak snad(spiš určitě) letos
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.155 sekund
Powered by Kunena fórum