Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Švédské Storebro

Švédské Storebro 7 roků 9 měsíců #5916

  • Márty
  • Avatar uživatele Márty
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 0
Rád bych se s vámi podělil o zážitky s anabází mé lodi jménem PANDORA.
Dlouho jsem koukal po starých lodích a s Maxem jsem už měl jet pro Varianta do Německa což na poslední chvíli nevyšlo a já z toho byl přešlý a smutný.
Pak se najednou objevila příležitost koupit za rozumný peníz ve Švédsku dřevěné Storebro z roku 68 s motorem Volvo Penta 105hp. Loď stála dva roky na suchu a bylo na ní dost práce. Jel jsem tedy s Kamarádem jehož rodiče tuto loď měli do Švédska a Pandoru jsem přivezl domů.
Začalo několik měsíců intenzivní práce broušení, natírání, tmelení a dalších prací abych mohl Pandoru spustit na vodu.
Bohužel jsem přišel na to že v motoru nechali přes zimu vodu která vytrhla mrazovky a prasklo koleno výfuku. Vše jsem sehnal a motor šlapal.
Pak ještě cesta do Holandska registrovat loď jak mi Max poradil a začátkem června šla na Slapskou přehradu.
Tam teprve začaly horké chvíle. Přesto že byla týden zalitá aby se zatáhla ,do ní teklo jak do starých necek. Bylo tedy na mne rozhodnout jestli zůstat na vodě nebo ji vytáhnout. To by se ale neměla šanci zatáhnout a když jsem zjistil že pumpy stíhají rozhodl jsem zůstat na vodě a rychle přejet na Živohošť kde mám kotviště. Tam připojím ještě elektrické čerpadlo a bude vše OK. To však nebyl dobrodružství konec.
Po dvou kilometrech jízdy se začal přehřívat motor a já zůstal stát osm kilometrů od kotviště a začalo mi být horko. Pokud vypnou pumpy jdu patrně ke dnu.Volal jsem bocmana Honzu z našeho kotviště a ten pro mne vyrazil. Byla to nejdelší hodina co jsem zažil než přijel a odtáhl mne do přístavu.
Dnes je Pandora skoro zatažená a motor na kterém jsme museli udělat těsnění pod hlavou šlape jak hodinky. Ale vím že mne čeká ještě moc a moc práce než bude Pandora taková jaká by perfektní loď měla být.
Rád od vás kteří máte větší zkušenosti přijmu rady hlavně jakými nátěry nejlépe zaizolovat loď pod čarou ponoru jak z vnější strany tak v podpalubí.
Budu se těšit že se setkáme na nějakém srazu Třeba na Orlíku. Tak AHOJ
DSCN1912.JPG


20160320_175350.jpg


DSCN1890.JPG


IMG_4150.jpg


IMG_4169.jpg


pandora22_simrishamn_02.jpg
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Švédské Storebro 7 roků 9 měsíců #5917

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
Martine, Ty jsi vynechal tu pikantnost se záložním motorem! :woohoo: To by všechny moc pobavilo ;) Jinak je to super loď, a odvedl jsi kus práce.....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Švédské Storebro 7 roků 9 měsíců #5919

  • Márty
  • Avatar uživatele Márty
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 0
Jasně Maxi tu třešničku na dortu kdy jsem po přehřátí motoru chtěl dojet na záložní čtyřkoňák a ten při lodí plné vody nevydržel chvíly napětí a po zlomení zrcadla zmizel v nejhlubším místě na Slapech jsem už radši nevypustil protože většího blbá který si nepřiváže záložák bys nenašel.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: maxik1958, pavlii

Švédské Storebro 7 roků 9 měsíců #5921

  • Ludek
  • Avatar uživatele Ludek
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 150
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 0
Nadherna loď nedokážu si představit tu ohromnou hroudu prace ale nádhera :woohoo:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Švédské Storebro 7 roků 9 měsíců #5923

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Masakr..! Storebro Havsorn, jestli nekomolím název, byla též v mém hledáčku plachetnic před lety ;-)
Hele, s tím zatahováním mě pěkně děsíš! To abych do ní po převozu do Modřan nalil aspoň pod podlahu vody a dolíval do té doby, než přestane vytejket ven.... :-D :-D no to bude ještě taky sranda, ještě, že budu mít Maxíka při ruce ;-)

Parádní práce každopádně!

Jo a abych jen nekecal: já budu podponor natírat chlorkaučukem, doporučení tady z fóra (myslím Jirka? abych neurazil....). Vyzkoušel jsem si to zatím na nerozeschlém kousku a myslím, že to bude vypadat parádně. Ale před aplikací rozhodně budu muset fakt pořádně zamokřit a zatáhnout.

P.
Poslední úprava: 7 roků 9 měsíců od pavlii. Důvod: Doplnění textu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Švédské Storebro 7 roků 9 měsíců #5924

  • Brubbel
  • Avatar uživatele Brubbel
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 251
  • Obdržená poděkování 47
  • Karma: 3
Marty diky za pribeh! Ja mam taky solidni story, uz bych to mel sepsat a prijit s kuzi na trh:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.218 sekund
Powered by Kunena fórum