Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Tátův parník

Tátův parník 8 roků 7 měsíců #4701

  • KRLCHRMY
  • Avatar uživatele KRLCHRMY
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 5
  • Karma: 0
Loď byla vyrobena ve Štětíně v loděnici Vulkán v roce 1871. Jezdila na Berlínských jezerech jako Alsen. V roce 1912 Pražská paroplavební jí koupila, protože byla nejmenší, skončila v 30. letech jako přívoz mezi Císařskou loukou a Podolím, jmenovala se Vlasta. Po druhé sv. válce dosloužila, vrak byl zachráněn nadšenci a přestavěn na motorovou pionýrskou loď Jiskra. Po nehodě byla odprodána do soukromých rukou a postupně chátrala až zbylo torzo trupu. Momentálně je trup zrenovovaný, vyměněná neoriginální příď za novou příď podobnou té původní. Rezatá obšívka byla částečně ztrhána a nahrazena novou. Celé těleso je nýtováno a oprava proběhla rovněž nýtováním.
Dříve nýtoval táta s dědou, nyní nýtuji já s tátou. Jeřábování na snímku je moje práce, obsluhuji náš jeřáb už od deseti let a táta dělá vazače. Trup jsme opravovali obrácený dnem vzhůru (dělalo se to lépe) a před pískováním a šopováním jsme ho otočili a dál už pracujeme jak je na lodi zvykem. Nyní mámě nástavbu kotelny nahrubo hotovou a vyrábíme řízení. Do budoucna musíme namontovat oba parní stroje a kotel. Dále nad celou Vlastou vyrobit stříšky a milion dalších drobností. Naším snem by bylo dostat loď do stavu podobném jako je na fotografiích z 20. let. Táta s tím zápasí už 15 let, snad to do důchodu stihne.
Málem jsem zapomněl napsat že parník je 15,5 metrů dlouhý, 2,7 m široký, ponor by měl být asi 0,5 m. Je to dvoušroubák s výkonem asi 30 koní a z roku 1871 jsou jen žebra a vrtulové kozlíky, ostatní už je povyměňováno možná několikrát.
1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


6.jpg


7.jpg


8.jpg
Poslední úprava: 8 roků 7 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Tátův parník6 8 roků 7 měsíců #4702

  • KRLCHRMY
  • Avatar uživatele KRLCHRMY
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 5
  • Karma: 0
Další fotografie.
9.jpg


10.jpg


11.jpg


12.jpg


13.jpg


14.jpg
Poslední úprava: 8 roků 7 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Tátův parník 8 roků 7 měsíců #4705

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
Bomba, je to presne to, co jsem se modlil aby bylo! Nadhera, lod znam z literatury a vubec jsem netusil, ze je zachovana. To musim videt na vlastni oci, pokud je to reda mozne. Myslel jsem, ze nejstarsi u nas zachovanou lodi je parnicek Jirka, a pak Lana 1. Je to proste nadhera, a odvadite uzasnou praci !!!!!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Tátův parník 8 roků 7 měsíců #4706

  • Viky
  • Avatar uživatele Viky
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 369
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 2
Moc hezky a zasluzny konicek!
Co tomu říká maminka? Musí z vas mit radost.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Tátův parník 8 roků 7 měsíců #4709

  • KRLCHRMY
  • Avatar uživatele KRLCHRMY
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 5
  • Karma: 0
Maminka z nás má radost, protože domeček nám padá na hlavu a my taháme na dvorek starý náklaďáky, stroje a další veteš. Když jsme si dali buldozer do předzahrádky, tak to už ani nevydržely úřady. Museli jsme si udělat neprůhledný plot, protože hyzdíme obec.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Tátův parník 8 roků 7 měsíců #4712

  • Viky
  • Avatar uživatele Viky
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 369
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 2
Radsi ho natrit narůžovo, ne? ;)

Ten parnik je fakt uzasnej, muj sen je sehnat zachrannej clun a prestavet ho na obytnou lod, ale zatím umim jenom vysokorychlostni perinak.
Poslední úprava: 8 roků 7 měsíců od Viky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.186 sekund
Powered by Kunena fórum