Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: motoráček UHU (ex-DDR)

motoráček UHU (ex-DDR) 8 roků 10 měsíců #4450

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
No ja ti rozumim, take bublinky nekdy pouzivam, vim co to je. Bohuzel od montazni peny (nebo montazniho lepidla) se to vesmes lisi mnozstvim vypenovadla a katalizatorem (a neni to ve spreji). Montazni pena je take na drevo a je D4.

Oboji je pomerne podobna baze polyuretanu. Oboji ma uzavrene bubliny a na rozdil treba od molitanu (ktery taky muze byt PU) by nemel nasaknout vodu (zalezi jestli bubliny opravdu zustanou uzavrene).

To jen tak pro info aby sis nedelal iluze o montazni pene, je to jinak super vynalez. V dilne ji mam jako uzitecny pomocnik, koupil jsem si na ni pistoli abych mohl pouzivat ty sroubovaci plechovky. S ni se da velmi dobre davkovat.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motoráček UHU (ex-DDR) 8 roků 10 měsíců #4451

  • marekparek111
  • Avatar uživatele marekparek111
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 76
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
aha, diky za info ;-) a co bys tedy doporucoval pro takovy pripad aplikace - špánování spár?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motoráček UHU (ex-DDR) 8 roků 10 měsíců #4452

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Kdyz to k nam prislo, skousel jsem s tim lepit modely letadel, jak balzu tak polystyren. Nebylo to spatny ale trpelo to vydrlolovanim. Na dreveny konstrukce jsem pak radsi zpet pouzival D2 lepidla (Patex,Soudal) a epoxy. A na polystyren jsem to pouzival v kombinaci s montazni penou.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motoráček UHU (ex-DDR) 8 roků 10 měsíců #4453

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Já bublinky používám ze všeho nejvíc, a velká spokojenost, někdy drží až moc ;) Další výhoda je, že se dá lepit i vlhké dřevo, naopak to zlepšuje kvalitu spoje.A aplikace je také velmi pohodlná.....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motoráček UHU (ex-DDR) 8 roků 10 měsíců #4454

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
marekparek111 napsal:
aha, diky za info ;-) a co bys tedy doporucoval pro takovy pripad aplikace - špánování spár?

No ja nejsem zas tak erudovanej stavitel lodi. V lepidlech se sice vyznam ale spise teoreticky nebo z modelu. Takze je mozne ze na tyhle spary je to cajk. Ja osobne bych asi smichal epoxyd s pilinama, to je smes kterou uz nikdy nevyndas (maximalne vyklepnes jako celek). Ale nedelam si iluze ze to bude stejna prasecina jako montazni pena :whistle: Na druhou stranu epoxy je pevnejsi ale taky krehci, takze i ten mix rozlames s primerenou silou. Jeste lepsi je v kombinaci s drcenejma skelnejma vlaknama, to pak ale zapomen ze to necim lehce opracujes (takovou chybu jsem udelal jednou a pak ztupil vse co jsem mel doma :oops:).
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motoráček UHU (ex-DDR) 8 roků 10 měsíců #4455

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Rxd, do těch spár se bublinkama vlepuje dýha, není to jen zalitý, epoxid je právě nevhodný proto,že dřevo ve vodě moc pracuje, takže jak píšeš by se se za chvíli vydrolil.....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.141 sekund
Powered by Kunena fórum