Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: motoráček UHU (ex-DDR)

motoráček UHU (ex-DDR) 9 roků 3 dní #4174

  • Tom
  • Avatar uživatele Tom
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 233
  • Obdržená poděkování 48
  • Karma: 1
UHU hezká loďka, ale píšu Amatérovi teoretikovi, že už je na čase, aby se stal profesionálem praktikem a nechápu jak můžeš bejt unavenej když si ještě nic neudělal :lol: ! Kdyby sis o rozmyslel s koupí, dej vědět, mojí ženě se moc líbí.
Tom
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motoráček UHU (ex-DDR) 8 roků 11 měsíců #4269

  • marekparek111
  • Avatar uživatele marekparek111
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 76
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
ahoj všem, dlužím další fotky motoráčku a aktuální report, takže napravuji abyste nezůstali ochuzeni ;-)

Při cestě pro loď jsem se (již tradičně) nevyhnul "hrátkám" s přívěsem - mám z dřívějška jeden vlek který jsem ještě netáhnul (jen jsem na něm koupil loď a zůstal mi poté co jsem ji prodal) a je tak akorát na takhle velký člun. Takže jsem tentokrát "nepodcenil" nic z přípravy, pěkně si nastrojil všechny rolny, prostříknul WDčkem všechny šrouby, nabalil kurty, rezervu atp. Super, v pět ráno můžu vyrazit:

IMAG3653.jpg


-> redukce ke koupi na pumpě u Teplic takže prvních 100 km bez osvětlení...

Zbytek cesty do Německa bez problémů, Malchow - malebné historické městečko na břehu soustavy jezer, všude plno lodí, nádherná architektura, podle navigace pořád do historického centra s miniaturními uličkami, ale co, je to k směr "dolů k vodě" tak jedu, s vlekem mezi turisty až na místo, kde už se nedá jet dál :blink: otočit se? zlatý voči... odpojit vlek, požádat domorodce o otevření brány na dvůr a zase zpět přes celé centrum zaplněné turisty podobně jako v praze v karlovce. Prodávající neumí anglicky / já zase německy, takže po telefonu bezva domluva o místě srazu :silly: ale nakonec to nějak klaplo.

_5712.JPG


Člun kotví v malinkém krytém doku u chatičky a když si ho prohlížím, zdá se mi že fotky z e-bay musely být focené už před delší dobou. Domluva rukama-nohama, testovací plavba - motor běží, čoudí a smrdí + při prudkém přidání plynu se dusí, ale neva, to prodávající avizoval už v inzerátu, jinak jízda na vodě OK. Nadšení z projížďky v nové loďce přehluší nedůvěru ale přesto si vymíním že smlouvu a peníze vyřešíme až budu mít člun na vleku a budu si ho moct prohlédnout - od zkušenějších jsem slyšel, že loď se kupuje zásadně na suchu (!!!) a rozhodl jsem se tím řídit B)

IMAG3658.jpg


Rveme s prodávajícím člun z vody, po dosavadním slunečném počasí se spouští slejvák jak sviňa, oba ve vodě až po pás, brrr studená :S ale konečně je venku a dokonce i přestává pršet...

IMAG3662.jpg


IMAG3669.jpg


IMAG3672.jpg


Začínám "inventuru" stavu lodi a počáteční nadšení je pryč :sick:

=> špice dobitá vlivem špatného úvazu v doku (a "odborně" opravovaná celkem 9ti vruty s utočenými hlavičkami), pod čarou ponoru dvě velké díry v kýlu cca na čtyři prsty (ale asi nejsou skrz, protože v lodi voda není), celá loď dole napatlaná nejmíň 65ti vrstvami červeno-hnědého hnusu a motor plave v cca 5ti centimetrové olejové lázni na dně motorového prostoru

IMAG3714.jpg


IMAG3718.jpg


IMAG3724.jpg


IMAG3767.jpg


Prodávající na mě kouká jak jeliman, když mu řeknu že loď nechci a maximálně mu pomůžu shodit loď z vleku zpátky do vody. Ještě že mám s sebou tablet a "strejda google" se svým translatorem usnadňuje dohadování o tom, kdo komu dá horší hodnocení na ebay + proč je lepší prodávanou věc vyfotit dle skutečnosti než z někoho dělat blbce :sick:

No nic, nakonec jsme se dohodli, pán slevil 200E z ceny, podepsali jsme kupní smlouvu a já valím na prahu :cheer:
Poslední úprava: 8 roků 11 měsíců od marekparek111.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motoráček UHU (ex-DDR) 8 roků 11 měsíců #4270

  • marekparek111
  • Avatar uživatele marekparek111
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 76
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
A tady už je pár fotek ze započaté rekonstrukce. Naštěstí olejová lázeň ze dna motorového prostoru "vyprchala" po cestě německou dálnicí, takže začínáme odstrojením všech cingrlátek, pak vyndat motor (který udělá radost Maxovi do jiné lodi a místo něj v budoucnu přijde Wartburg+LEWO se kterým bude člun jistě výrazně rychlejší) a ještě otočit loď na pracovní lešení (celkem 1 den/2 lidi).

Úkol č. 1 zní - zbavit se červeno-hnědého humusu kterým je loď "ošetřená" pod čarou ponoru a opálit několik vrstev starého žlutého laku (celkem 2 dny/2 lidi). Dlužno dodat že poslední vrstvu laku někdo patlal na nastrojené lodi, takže všechen hardware je objetej štětkou kolem dokola... Naštěstí se obě luxusní povrchové úpravy pod horkovzduškou krásně táhnou jak žvejkačka a špachtlí jde humus pohodlně dolu...

IMAG3837.jpg

IMAG3859.jpg


postupně vylézají skrytá tajemství, ale nakonec není to tak hrozný jak se zdálo po vytažení z vody v Německu a ani díry v kýlu na předku nejsou skrz ;)

IMAG3898.jpg


No a za dnešek (2 lidi / celý den) je vybroušeno - na čisté dřevo už je veselejší pohled :cheer:

IMAG3903.jpg

IMAG3889.jpg

IMAG3888.jpg
Poslední úprava: 8 roků 11 měsíců od marekparek111.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motoráček UHU (ex-DDR) 8 roků 11 měsíců #4289

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Haha :-) zalakovanej hardwér - no potěš koště ;-)

Ale jinak čistá práce!

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motoráček UHU (ex-DDR) 8 roků 10 měsíců #4398

  • marekparek111
  • Avatar uživatele marekparek111
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 76
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
ukázalo se, že zvenku to vlastně byla "brnkačka"... mnohem horší byl vnitřek když se odstrojily lišty uvnitř kokpitu - ten černý humus uvnitř lodi je asfalt v celkem slušně mocné vrstvě a ve špici kam se helmut-asfaltér nevlezl, zřejmě využil služeb automechanika a "stříknul" to asi prostředkem na dutiny (ještě horší sajrajt než asfalt). Když jsme měli loď otočenou dnem vzhůru a začalo do ní pražit sluníčko, asfaltík pěkně "špagátkoval", vykapával v čůrcích a pekelně smrděl (asi jako skládka nádražních pražců v létě). Bohužel idea že by snad všechem vykapal sám od sebe se ukázala jako lichá - je to prostě neřád :sick:

_5711.JPG


_578.JPG


takže začal souboj s černým hnusem abychom se ho zbavili. říkal jsem si - to půjde "samo", nasadíme wapku se 130 st. horkou vodou a vymeje se to. Chyba! nevymylo, jen lehce "poměklo" a zateklo do spár mezi plaňky :-( no aspoň jsme zjistili kde je loď rozeschlá a brala by vodu (= všude, viz. foto) - spáry mezi plaňkami se pak musí vyčistit mechanicky + znovu utěsnit.

IMAG3951.jpg


IMAG3936.jpg


IMAG3945.jpg


no a na některých místech je "rozseschlá" i trochu víc...

IMAG4058.jpg
Poslední úprava: 8 roků 10 měsíců od marekparek111.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motoráček UHU (ex-DDR) 8 roků 10 měsíců #4399

  • marekparek111
  • Avatar uživatele marekparek111
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 76
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
takže nasadíme chemii:
asi milion různých ředidel = bez účinku
toluen = bez účinku
aceton = bez účinku
benzín = bez účinku
líh = bez účinku
perchloretylen = bez účinku

barvožrout bondex = trochu pomáhá, po cca čtvrt hodině působení nažere humus a pak pěkně špachtličkou škrabat a škrabat dokud je nějaká vrstva / potom znovu napustit barvožroutem a opakovaně vytírat hadrem / až barvožrout sežere i hadr vezmi další a pořád dokola... jo a při práci na sluníčku je povznášející účinek téhle pracovní aromaterapie stoprocentně zajištěn :blink:

IMAG4053.jpg


IMAG4056.jpg


IMAG4119.jpg


IMAG4121.jpg


IMAG4122.jpg


tedy, pokud někdy uvidíte loď napatlanou asfaltem, musí být "skorozadarmo" ptz na tom necháte ruce :huh: a ty kýble plný humusu ze dne lodi byly nakonec dva zcela plný...

mořili jsme se s tím denodenně, celkem týden čistého času a víc už to dolu asi nepůjde, protože je to zažraný ve dřevě. No co, aspoň je dřevo pořádně impregnovaný, vnitřek lodi nyní už trochu vypadá k světu, nesmrdí a nelepí se na to bordel B)
Poslední úprava: 8 roků 10 měsíců od marekparek111.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.176 sekund
Powered by Kunena fórum