Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Stevensons Weekender

Stevensons Weekender 9 roků 2 měsíců #3764

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Asi pred rokem a pul se mi vratily nejake penize od statu ktere jsem predtim preplatil. Takze velka radost (kdo by to cekal ze). A protoze uz jsem mel nejakou dobu v merku vetsi projekt, zapatral po nejake jednoduche plachetnici.

Parametry byly takove:
1) aby byla jednodussi na stavbu (je to moje prvni takto velke dilo)
2) aspon mala kajuta
3) velikostne aby se vesla do garaze (jen pro stavbu)
4) no a taky aby me to nestalo uplne ranec, kdovi jestli to vubec bude plavat
5) no a v neposledni rade aby se mi libila

Nakonec zvitezil Stevensons Weekender, pro svoji jednoduchost, velikost a take se mi fakt libi. Nedelam si iluze ze by to byl nejaky zavodnik, spise lodicka do klidu a vikendy na Orliku a jinych prehradach.

Pribeh budu postupne doplnovat a prolozim fotkama. Protoze se mi postupne budou vybavovat ruzne souvislosti na ktere si nyni nepomatuju.

Nejdrive jsem sehnal poradne fosny a pustil se do kylu:


Poslední úprava: 9 roků 2 měsíců od rxd.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Stevensons Weekender 9 roků 2 měsíců #3765

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Kdyz byl kyl slepen pustil jsem se do prepazek a dna a postupne zacal pasovat dohromady:



Asi jste si vsimli ze je to kvalitni matros. Dlouho jsem uvazoval jestli koupim Okume nebo Sapelli marine preklizku. Penize nejake byly ale i tak jsem spise sporivy. Nakonec padla volba na Sapelli i kdyz je min o polovinu drazsi. Nastesti se cela lod sklada pouze z par desek, takze to nebyl takovy ranec.
Jinak ty fosny jsem privezl na strese meho auta a ohradka thule vydrzela, takze ted uz vydrzi vse po teto zkusenosti :)

No tak dal. Postupne jsem zacal tvorit a pasovat dno:


A po dnu i palubu:


No a konecne lepit dohromady:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Stevensons Weekender 9 roků 2 měsíců #3766

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Na dno navazuje zrcadlo, pripojene take k zadni casti kylu (ktery ostatne planuji prodlouzit az po horni okraj zrcadla):



Osadit hlavni prepazku:


A nasledne palubu:


Tim temer skoncily velke prace a zacaly detaily. Napriklad ulozeni stezne. Radsi predimenzovane:


A samozrejme prostredni prepazka:


Po obrouseni a uprave hran prisla na radu obsivka:


Kterou jsem v predni komore radsi uz castecne natrel, protoze precejen se tam hur poleze az bude zavreno:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Stevensons Weekender 9 roků 2 měsíců #3767

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Masakr..!!! A obdiv - jak vy to kluci děláte, že máte čas na stavbu "from-the-scratch"....to fakt nechápu :-/

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: jhepik

Stevensons Weekender 9 roků 2 měsíců #3768

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Pro milovniky detailu (po asi 3 naterech):


Obsivka hotova:





Dalo by se rict, ze uz se da jit jezdit :) Toto byl stav priblizne po 3 mesicich vikendove prace a po vecerech. Velke veci jdou celkem rychle. Az se dostanu k soucasnemu stavu bude videt ze se po roce nic nic moc "velkeho" nezmenilo.

Pustil jsem se tedy do kabiny, merit merit rezat a pasovat. Pak zase rozebrat:



Pak kdyz vse pasovalo a bylo pripravene zase prislo lepeni:


A nosnik strechy:



No a nakonec nejaky celkovy pohled:


Kdyz jsem se pokousel zakrejt kajutu, zjistil jsem ze leta na preklizce budou asi blbe. Stali jsme na strese 2 na kazde strane jeden clovek a zapreny o strechu garaze jsme se snazili preklizku ohnout. Neslo. Zvazoval jsem ze strechu vyrobim plankovanim. Zbylo by mi pak dost preklizky a nedostavalo se dreva. Nastesti jsem mel stejny kus preklizky s lety naopak a tam to nakonec slo.

Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Stevensons Weekender 9 roků 2 měsíců #3769

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Kajuta z jineho uhlu:


A vevnitr:



Kazdopadne nasledne jsem se presunul na kopkit. Sice se jedna o par kousku preklizky a list ale nakonec mi to zabralo celkem dlouho.

Prvnotni kostra:


Sestaveni pred lepenim:


A lepeni jednotlivych kusu:


Heh, a zase je prazdno:


Nastesti ne nadlouho a po prilepen jsem rovnou nanes par vrstev oleje a laku do vnitrnich prostor:


Pridelalany horni dilec a vstup do bocni komory:


Samotne boky sezeni kopkitu jsou dirave:


A protoze uz nemam velke kusy preklizky jsou vhodne slozene z ruznych kusu. Nakonec to neni vubec poznat:



No a tim se dostal pribeh asi do podzimu tohoto roku. Musim nahrat nove fotky a nafotit to co jeste neni nafocene. Ale obecne pribyvaji cim dal mensi veci :)

Na jare planuju obratit a opracovat spodek, zabrousit, olaminovat na exponovanych mistech a nakonec nalakovat. Tim by mohl byt trup plusminus hotov na prvni zkusebni spusteni na vodu. Zatim bez takelaze. Dalsi drobnosti a detaily zaberou minimalne dalsi rok prace, ale spise vice (tak doufam ze me to bude jeste za rok bavit :D).
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.192 sekund
Powered by Kunena fórum