Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Gullmarskryssare - 1966

Gullmarskryssare - 1966 7 roků 7 měsíců #6222

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3130
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Hele, Němci to řeší starýma vojenskýma dekama. Rozložej je zevnitř trupu a kropěj konví. Viděl jsem že někdo si dokonce dal práci že je nastříhal na pruhy mezi žebra. :whistle:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 7 roků 7 měsíců #6224

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Jojo, vím. Musím sehnat deky :-) zatím jsem tam vlastně už vloni naházel nějaký zbytky starýho plátna, ale holt se na trupu podepsala ta loňská vedra :-( nicméně to je IMHO jen otázka času (a množství vody), než to zase nabobtná :-D

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 7 roků 7 měsíců #6225

  • Brubbel
  • Avatar uživatele Brubbel
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 251
  • Obdržená poděkování 47
  • Karma: 3
ja vylejvam obden kybl ven:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 7 roků 7 měsíců #6227

  • Jirka01
  • Avatar uživatele Jirka01
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 173
  • Obdržená poděkování 10
  • Karma: 0
Já tohle zavlažovací cvičení dělám každý rok na jaře. Pokud je trup dobře vyschlý, je dobře jej zevnitř napusit lněným olejem, hlavně vytřít spáry. Olej do nich zateče a loď se tak i bytelně utěsní. Voda prosakuje 3 týdny po spuštění na vodu, pak se loď zatáhne a těsní. Pokud je naolejovaná zevniřt, tak v ní není nikdy moc vody, po vyčerpání za cca 2-3 týdny jen minimum. Ve Variantovi 6 m dlouhém jsem letos měl jeden týden po spoštění na vodu cca 6l vody na odčerpání a teď nedávno při poslední kontrole jen cca 2 deci v celém trupu, což je OK, aby dřevo nevysychalo.
Před spuštěním, jsem do loďi naléval kýblem vodu tak cca 1 týden a vždy vytekla. Letos, po olejování vnitřku jsem nalil do loďi asi 4 l vody a ani za týden nechtěla vytéct, jak ten olej zaschnul ve spárách :)
Poslední úprava: 7 roků 7 měsíců od Jirka01.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: pavlii

Gullmarskryssare - 1966 7 roků 7 měsíců #6228

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Tyjo - tak to je cool, stejně musím pod podlahou uklidit bordel z motoru apod., a pak to teda udělám takhle, to je dost zajímavá a podnětná informace! Díky Jirko.

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 7 roků 7 měsíců #6229

  • Jirka01
  • Avatar uživatele Jirka01
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 173
  • Obdržená poděkování 10
  • Karma: 0
Ještě jedno doporučení. Před nátěrem zaměť, nebo vysaj prach a svinstvo, co může být na dřevu trupu pod podlahou. Jinak se ti nalepí s tím olejem na dřevo, zaschne. Není to moc pěkné, jinak to ale nevadí.
Olej se ředí nejlépe terpentýnem, stačí ale přidat trochu benzínu pro lepší roztírání. Nedělej moc silné vrstvy, stačí dva nátěry, první trošku nařeď, druhý neředěný pořádně rozetři. Organická rozpouštědla porušují chlorkaučukové nátěry spodku, tak opatrně s nimi. Místo lněného oleje je možné koupit Teakový olej v každém OBI. Je to vpodstatě z 90% to samé. Teakový olej obsahuje ještě trochu jiných olejnatých přisad, asi aby to vonělo :P než to uschne. :whistle:
Poslední úprava: 7 roků 7 měsíců od Jirka01.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.154 sekund
Powered by Kunena fórum