Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Gullmarskryssare - 1966

Gullmarskryssare - 1966 8 roků 9 měsíců #4562

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3136
  • Obdržená poděkování 430
  • Karma: 24
:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 8 roků 8 měsíců #4688

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Tak jen v rychlosti, jak jsem poskočil: renovace bortlajsny a pokládka nové paluby (9mm plaňky IPE + "mahagon") :-)









Má to trošku mouchy, ale na to, že jsem amatér...... ;-) ale je IMHO vidět, že to oproti stávajícímu stavu posune k lepšímu - no ne?

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 8 roků 8 měsíců #4691

  • marekparek111
  • Avatar uživatele marekparek111
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 76
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
máš to pěkný! jsem zvědavej až jí doděláš, bude to velká krasavice ;-) jo a ty mosazný vinšny - mňam, to je fakt paradicka...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 8 roků 7 měsíců #4841

  • Tom
  • Avatar uživatele Tom
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 233
  • Obdržená poděkování 48
  • Karma: 1
Můj kamarád si ke mně nechal poslat z Německa bednu planěk z teaku na střechu kajuty a já byl šokovaný cenou té bedny. Cena přesahovala cenu nového malého auta. Postupem času jsem se však přesvědčil, že teak je opravdu nenahraditelný. Předpokládám že tvoje původní paluba byla teaková a nevím jestli jednou nebudeš litovat že si palubu nezrenovoval. I když samozřejmě nevím v jakém byla stavu. Jinak držím palce, ať ti to dobře dopadne. Zde jsou fotky lodě na kterou teaková paluba byla namontovaná. Pluli jsme s ní z Říma pod Neapol a mohu všem doporučit.

www.dzunka.cz

rekonstrukce_2012_01.jpg


esperanza_mairne7.jpg


galerie_main_boat_01.jpg
Poslední úprava: 8 roků 7 měsíců od Tom.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 8 roků 7 měsíců #4842

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Tome - to je koráb jak kráva, super! :-) hele, IPE nebude tradiční dřevo, ale ve své podstatě si s teakem nijak nezadá (tvrdý to je například spíš i víc). Chybu jsem určitě neudělal - i když to ukáže samozřejmě až čas. Původní paluba totiž až na posledních cca 50cm za kokpitem byla strhnutá, překližka byla olaminovaná a na ní přišla dýha (nestrhával jsem jí - až na pár místeček - takže na fotkách to je vidět.

To dýhování už vyloženě odcházelo, prakticky až na spáry, které jsou dělané nějakým černým svinstvem tvrdým jako štolverk, se dá prakticky loupat, hodně míst je rozpraskaných a vůbec to dělá dojem, že od nalepení tomu majitel žádnou péči nevěnoval.

Pevně věřím tomu, že to udělám nejen pěkné, ale i funkční na několik desítek let.

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 8 roků 7 měsíců #4852

  • Tom
  • Avatar uživatele Tom
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 233
  • Obdržená poděkování 48
  • Karma: 1
pokud byl teak strhnutý tak ipe jako nahrada je dobrá volba je o hodně tvrdší u teaku jde spíš o jeho mastnotu ahoj tom :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.146 sekund
Powered by Kunena fórum