Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Jollenkreuzer P48

Jollenkreuzer P48 10 roků 9 měsíců #1052

  • bobes
  • Avatar uživatele bobes
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 16
  • Karma: 0
Děkuji za info, ten bezbarvý lak Tikurila je prosím s jakým označením, nenašel jsem tam lak na lodě.Jedná se o syntetický, nebo olejový lak?U Internationalu jsou nyní lodní spíše jen olejové.Uvažuji o tom zázraku Le Tonkinois, má s tímto někdo prosím zkušenost,hlavně také, jak se změní načervenalý odstín mahagonu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jollenkreuzer P48 10 roků 9 měsíců #1053

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Tolkinois je špička, dělá se s tím nádherně,( i štětcem, krásně se slévá), barvu dřeva nemění,jenom zvýrazní kresbu. Pro mne je to jednička !Navíc lněný olej, krásně se to váže s fermeží ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jollenkreuzer P48 10 roků 9 měsíců #1054

  • bobes
  • Avatar uživatele bobes
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 16
  • Karma: 0
Mohu tedy začít lakovat čisté vybroušené dřevo přímo první vrstvou laku, nebo musím něco napouštět fermeží?Mám ještě jeden dotaz, při koupi mi původní majitel ( který loď vlastnil od roku 1968, kdy byla vyrobena, do minulého roku ) kladl na srdce, vnějšek lakovat lodním lakem, vnitřek trupu ( myšleno mahagonovou obšívku a žebra) napouštět univerzálním bezbarvým olejem, bez zápachu.
Děkuji velice Maxi za Tvé rady a zkušenosti.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jollenkreuzer P48 10 roků 9 měsíců #1056

  • taag
  • Avatar uživatele taag
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 15
  • Karma: 0
Ahoj, na první vrstvu je dobré lak Le Tonkinois zahřát ve vodní lázni na cca 60c°, je to potom jako voda a krásně se zapijí. Výhodou tohoto laku je, že se neředí ředidlem, ale tak že se zahřívá a tudíž se neodpařuje ředidlo které zanechává v laku póry. Po třetí vrstvě se dělá mezibrus a finální vrstva se může leštit třeba leštičkou.Pochopitelně na velmi nízké otáčky a dle použité leštící pasty.Na drobné nerovnosti mají i tmel.
Poslední úprava: 10 roků 9 měsíců od taag. Důvod: Doplnění
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Boblbee

Jollenkreuzer P48 10 roků 9 měsíců #1057

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Absolutně vyčerpávající ! Přesný pracovní postup....... :)Můžeš tím vzít i vnitřek, stačí jedna vrstva,tím horkým, bude Ti to krásně dýchat...
Poslední úprava: 10 roků 9 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jollenkreuzer P48 10 roků 9 měsíců #1058

  • bobes
  • Avatar uživatele bobes
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 16
  • Karma: 0
Děkuji všem za rady, nerad bych něco pokazil nevhodným nátěrem, když si s tím tak hraji a chci loď zachovat další roky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.140 sekund
Powered by Kunena fórum