Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Pomoc s identifikací

Pomoc s identifikací 2 roků 5 měsíců #9675

  • Šedivák
  • Avatar uživatele Šedivák
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 4
  • Karma: 0
Už delší dobu sleduju tohle fórum a slintám blahem nad tou krásou. Proto když se objevila možnost pořídit si starou dřevěnou loď, promluvilo srdce dřív než peněženka. Stál jsem se majitelem tyhle krásky a vůbec nic o ní vlastně nevím. V papírech má motorová kajutová loď. Je registrovaná v United states of Amerika. Postavena byla v roce 1969 ve Švédsku. Délka 8,5m největší šířka 2,6m Víc o ní nevím .... Pomůžete prosím s identifikací?
IMG-20211024-WA0006.jpg

1430349436.jpg
Poslední úprava: 2 roků 5 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Pomoc s identifikací 2 roků 5 měsíců #9676

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Proste klasicky nordicky doubleender. To tam vyrabi jak v norsku tak ve svedsku kdejaka lodenice.

Obsivka podle obrazku dub, clinker build s mosaznymi nyty. Paluba a nastavby ruzne druhy exotictejsiho dreva.

Nyni potrbujes kladivo a projdes celou lod a otluces. Podle zvuku poznas jak na tom co je.
Pak to cely ocistis horkym vzduchem a skrabkou. Opravis horsi drevo. Vytemujes spary bavlnkou s dehtem.

No a pak te ceka dalsi tuna prace B) Takze vitej do klubu.

BTW, posli fotku na forum.woodenboat.com, tam chodej i svedove a treba to nekdo pozna. Popripade pokud neumis anglicky, muzu to tam poslat za tebe. Pokud umis svedsky, existuje nekde na facebook komunita svedu, neco jako "starelode". facebook nemam ale muzu zjistit jak se to jmenuje, rikal mi o tom pred nakou dobou kamarad co zil ve svedsku.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Ondro

Pomoc s identifikací 2 roků 5 měsíců #9677

  • Šedivák
  • Avatar uživatele Šedivák
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 4
  • Karma: 0
Díky moc. Další dotazy budu směřovat do jednotlivých vláken dle potřeby.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Pomoc s identifikací 2 roků 5 měsíců #9678

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Jo a podobny stoji kus ode mne, v Kosobudech ve stodole. Pred nejskou dobou mi to nabizeli asi za 200k. Ale na me je tohle moc velky a moc nemusim motoraky. I muj 6.5m jollenkreuzer je azaz.

cloud.robertdavid.eu/s/Kg3KssZdHf2pdiZ
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Pomoc s identifikací 2 roků 5 měsíců #9679

  • Šedivák
  • Avatar uživatele Šedivák
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 4
  • Karma: 0
Mno vidíš, já zase neumím plachtit. A dost mě to štve. Jinak 200kkč je na mě už moc. I ta moje kráska mi udělala díru do rozpočtu větší díru než aby to nechalo ženu v klidu. A to ještě netuší, že renovace taky bude něco stát.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Pomoc s identifikací 2 roků 5 měsíců #9680

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Hehe, o lodich se manzelkam nemluvi ;) To je dalsi zasada. Protoze to zacne tim ze je draha a pak, ze s ni travis hromady casu (coz teda je pravda).

Jinak na me bylo 200 taky moc, jako treba za 80 to by asi slo. Kazdej dneska musi vedet, ze na drevene lodi se fakt vydelat neda. Ten kamos ve svedsku svoji drwvenou plachetnici sehnal za par supu, mozna zadarmo od znameho. No a pak po 10ti letech ji zas prenechal zadarmo dal. Kupni cena je totiz to nejmensi, hlavni je, ze si clovek priveze hrooomady prace a zabavy (a ta zabava nevyzaduje vozeni kramu a odpadku pres pul sveta z Ciny).

Az se jednou budes chtit naucit plachtit, tak se to naucis. Neni to zadna veda, je to jen o pochopeni par principu a respektu k prirode. Zbytek dojde zkusenostma.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: maxik1958, Šedivák
  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.166 sekund
Powered by Kunena fórum