Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Finn dinghy

Finn dinghy 8 roků 3 dní #5667

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
No me se kajak na par mistech proriznul spise nez popraskal. Precejen kdyz prijedes na nasich vodach ke brehu tak to neni hladky pisecek a do bahna se mi vetsinou nechce. Prorezem se pak voda dostane a udela puchyr. Par oprav me tak pred letem ceka. Ale jinak je tonk opravdu dobre houzevnaty.

Mam pocit ze tonkem moc tenka vrstva udelat nelze a souhlasim ze to je dost o odhadu jestli uz to neni moc tlusty aby nestekl.

No pokud mas problem se skrabancema od smirglu, vem si jemnou AAA nebo AAAA ocelovou vatu a trochu to prelesti (muzes to jeste lehce pokropit vodou).
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Finn dinghy 7 roků 11 měsíců #5742

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
Tak se teď pouštím do výroby nového kormidla. Lámu si hlavu jak tlusté by mělo být. Máte někdo nějakej tip, jak ho vypočítat?

Základ bude 4mm voděodolná překližka ( snad březová ). No, nevím, zda někde raději nesehnat třeba okoume, ale teď mi jde hlavně o tloušťku.

Základ 4mm a z obou stran 12mm Cedrové latě. Což je 28mm tloušťka. Pak to vyprofiluju ale říkám si - není to moc?
Poslední úprava: 7 roků 11 měsíců od Ondrais.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Finn dinghy 7 roků 11 měsíců #5744

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3133
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Je
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Finn dinghy 7 roků 11 měsíců #5745

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
Hmm, tak kolik bych to tak měl udělat? Četl jsem teď ještě v mezinárodních pravidlech pro finna že nesmí být pod vodoryskou víc jak 23mm. Tak to udělám asi do těch 23mm a bude.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Finn dinghy 7 roků 11 měsíců #5747

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
No myslim ze tloustka je ok. Jen teda konstrukce nevim nevim. Udelal bych to z preklizky cely, a pokud nemas kus 20mm tak slep nekolik tencich.

Musi to vydrzet tvoji vahu. Jednoduchy test je na strane co bude ve skrini to nekam poradne pridelat na plocho. No a na druhou stranu co bude volne ve vzduchu si stoupnout. Tak nejak podobne budes jednou Finna otacet az ho prevratis, v tu cvhili je kaca jedina pouzitelna paka.

Mam z cedru celej kajak takze vim co to je za matros ale na kacu bych ho nedal. Jestli to teda neplanujes poradne olaminovat.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Finn dinghy 7 roků 11 měsíců #5749

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
Počkej, když budu otáčet finna, tak nebudu šlapat na kormidlo, ne? :-)) ale na káču. Překližku mám mahagon 8mm tak udělám i tu variantu ( lamino-8-4-8-lamino ).
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.133 sekund
Powered by Kunena fórum