Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Finn dinghy

Finn dinghy 8 roků 1 týden #5640

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
Asi už jsem na to přišel. Zkusil jsem brousit excentrikou hrubosti těch 320 a vypadá to moc pěkně. I jsem se divil jak dobře to s tím šlo. Zmolkovatelo to méně než ručně, takže takovej opak než se syntetikou. Povrch teď vypadá krásně uhlazene bez hlubších ryh, je to takovej Satin, tak předpokládám že po nalakovani to bude konečně ok.
A fakt krásně to tou bruskou jde. Vyhlazuje to jemně a efektivně. Můžu jen doporučit. Jedu nejnižší otáčky.
Poslední úprava: 8 roků 1 týden od Ondrais.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Finn dinghy 8 roků 1 týden #5642

  • pepin
  • Avatar uživatele pepin
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 340
  • Obdržená poděkování 29
  • Karma: 1
Já jsem ani nepředpokládal, že brousíš ručně, pak musíš mít ještě jemnější smirek. Teď jsem brousil dekl motoru a ze začátku jsem ho vzal bruskou a 80kou smirkem a nebyli tam žádné škrábance, udělat to rukou, tak se nedokytuju. I auta po nastříkání vlastně leští bruskou a nejdřív velmi jemným plátnem a pak filcem a pastou.
Poslední úprava: 8 roků 1 týden od pepin.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Finn dinghy 8 roků 3 dní #5656

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
tj, tak jsem to nalakoval a přijde mi že s každou další vrstvou Tonkinoisu je to horší a horší. Ikdyž setřu houbičkou tak je tam milion bublinek a přes ty tenčí vrstvy stejně prosvítá ten obroušenej podklad, přestože je to tou bruskou. Když se dá zase vrstva hutnější, je to samej stéjkanec.

Já se právě řídil radou chlapů od renovací lodí, která byla brousit ručně 320 mezi každou vrstvou a lak stírat houbičkou... Tak tomu už moc nerozumim ale vubec se mi nedaří. Povrch mám vždycky maximálně bez prachu...

Zkusim ještě štětce s umělym chlupem, ty jsou hodně jemný. Jinak kompresor a zkusit to stříknout, ale to se mi teda moc nechce, to je zase o průšvih než to člověk vychytá :-/

To je hroznej boj tohleto. Už jsem vypotřeboval 4L laku a pořád nic pěknýho.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Finn dinghy 8 roků 3 dní #5660

  • Brubbel
  • Avatar uživatele Brubbel
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 251
  • Obdržená poděkování 47
  • Karma: 3
ja se chystam v lete zbrousit a nalakovat celou boudu, tak to by me taky zajimal spravnej postup. Ondrajsovo peklo nechci)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Finn dinghy 8 roků 3 dní #5663

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
No ja ti nevim jestli od toho nechces moc. Podle fotek co jsem naposled videl mi to prislo jako vybornej povrch. Ten bych maximalne vzal AAA+ ocelovou vatou a bylo by hotovo.

Tohle neni profesionalni politura nebo dvouslozkovej PU lak. Ostatne pocitej ze popristi sezonu das jeden obnovujici nater (podle toho jak moc budes jezdit a bude na slunicku). Takze by si moh skoncit s tim ze budes jen natirat.

Na druhou strnu LeTonk mi na kajaku vydrzel uz 2 sezony jen s lehkym zmatnenim. Predtim jsem tam mel International Compass (1 slozka) a ten byl uz v pulce sezony rozpraskanej.

Kdybych vedel jaky budes mit naroky tak jsem te poslal pro PU dvouslozku, pro poradny vybaveni a hodne $$$. No a vzhledem k tomu ze to Finn tak bys po sezone mozna zaplakal jeste vic, protoze vsechna ta krasa by byla v cudu po par jezdeni. Parkrat sebou seknes z trapezu, otocis to u kamenity plaze, dostane se ti na botu pisek apod.

Jinak na ty byblinky by opravdu mohl pomoci jiny stetec, mozna valecek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Finn dinghy 8 roků 3 dní #5666

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
Máte pravdu kluci... Chci asi moc. Já jsem si umanul, že to bude vypadat jak zrcadlo, ale to je asi spíš pro leštěný PU laky. A jak říkáš rxd, párkrát se po tom projdu, někoho povozim a ta práce by byla ta tam, nehledě na to že by se fakt člověk zbytečně bál to dát na vodu...

Ale stejně no, myslim, že se to dá mít lepší.. Ten poměr v nanášené vrstvě málo / příliš je tenkej led.

Pamatuji si, že nějaká 3.vrstva, když už si se dřevo před tim dostatečně napilo byla nějaká hezčí. Asi tim, že jsem celkem nešetřil. Naproti tomu mi to ale někde občas steklo. A to jsem právě dělal tim umělym štětcem s hodně jemnýma štětinama.

Jinak se s tim dělá báječně, voní to, a hlavně fakt skvěle chrání dřevo. Nebojim se že by mi to někde naprasklo a dostávala se tam voda.

Zkusim ještě nanést novym štětcem houževnatější vrstvu a pak kdyžtak nástřik.
Poslední úprava: 8 roků 3 dní od Ondrais.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.165 sekund
Powered by Kunena fórum