Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Finn dinghy

Re: Finn dinghy 11 roků 11 měsíců #170

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3130
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
No, hezky si s tím hraješ, jestli to dotáhneš do konce(asi jo :) ) tak to bude krásná loď! Na ty oděrky nedávej zpátky mosazně vruty, ty jsou důvodem zkřehnutí hliníku, dělá to elektrický článek, původně se mosazné šrouby k hliníku chromovaly. myslel jsem, že to je jen kvůli vzhledu, ale pak jsem zjistil i ten druhý důvod :cheer: Ostatně, jestli jsou úplně v pytli, daly by se nahradit mahagonem, vypadá to docela hezky, udělal jsem to tak na Hermannovi :whistle:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Finn dinghy 11 roků 11 měsíců #171

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
Jo, Maxi, máš recht. Tady u té lišty mě to nějak ani nenapadlo. Vím že třeba Alu kormidlo se nemá natírat pozinkem nebo podobně. Mosaz zpět dávat nebudu, už mam nakoupený ty A4 vruty z akrosu. Jen jsem se teď někde dočetl, že prej A4 šroub je lepší kombinovat třeba s A2 matkou, jinak to prej černá. No, už mam vše A4 a hlavy šroubů zakitovaný, tak to nebudu komplikovat, uvidim co to udělá. Chyba to snad uplně nebude.

Mahagonový lišty by mohly být super B) , ale chci to už udělat jak to bylo. Dokonce v papírech co od něho mám ( můžu kdyžtak naskenovat ) je ten půlkulatej profil 12x6mm přesně popsanej, tak ho tam dám.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Finn dinghy 11 roků 11 měsíců #172

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3130
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
No jasně, byla to závodní loď, tam se hlídá každej detail! Doufám, že vruty jsi koupil s čočkovou hlavou :whistle: Poku by Ti kus lišty chyběl, něco by se u mně našlo,co mi zbylo z Hehmanna, pokud to bude stejný( musím změřit!) Ale na celou loď to nebude :unsure:
Poslední úprava: 11 roků 11 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Finn dinghy 11 roků 11 měsíců #175

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
Ty čočkový hlavy vubec neměli. Tak jsem vzal s půlkulatou a zapuštěný. Dopředu dám půlkulatý a zbytek asi zapuštěný. Ta lišta asi nebude potřeba, budu muset zatnout zuby a za tu cenu to objednat. Ale díky ;-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Finn dinghy 11 roků 11 měsíců #176

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3130
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Měl jsi si tu čočkovou objednat, vypadá to daleko líp!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Finn dinghy 11 roků 11 měsíců #177

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
pro jistotu jsem to udělal :whistle: ale myslim že ji nebudou umět v té A4. Nevim jestli se té A2 bát. Chtěl bych to někdy vytáhnout v budoucnu na moře.

Nevěděl bys o nějakém šikovném truhláři, kterej by mi uměl z masívu vytvarovat ty vlnolamy co jsou na přední palubě?
Poslední úprava: 11 roků 11 měsíců od Ondrais.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.147 sekund
Powered by Kunena fórum