Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 6 měsíců 1 týden #10023

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 423
  • Obdržená poděkování 107
  • Karma: 0
No takze komplex celeho palivoveho systemu:

- nadrz - plast 42 lit
2_2023-10-19.jpg


- nove hadicniky - mosadz nakolko tam boli plastove povodne
3_2023-10-19.jpg


- priruba napojenia hadice na privod paliva
4_2023-10-19.jpg


- palivomer - vybral som KUS ten sedi k budiku impedanciou a je na tento typ nadrze (drzi na prazdom ukazateli cca 5 litrovu rezervu)
5_2023-10-19.jpg


- palivovy filter - chcelo som sklo priehladny a k nemu uzatvaraci ventil na palivo - ten bude dialkovo ovladatelny z palubovky. A filter ma aj odkalovac.
6_2023-10-19.jpg


- odvetranie nadrze - to sa mi nepacilo ze bolo take mensie nevyrazne tak som nechal vypalit rozsirenie z 5 mm nerezu a este to dolestim
7_2023-10-19.jpg


- a posledna polozka je hrdlo nadrze - to bolo treba najst aby sa hodilo tvarom k veteranu a potom ho skratit lebo bolo velmi dlhe - osustruzit a nalysovat do neho prirubu na hadicu a nakoniec aj sem rozsirenie lebo sa mi zdalo take minimalisticke takze som ho rozsiril o takyto velky vypalok z 5 mm nerezu - este ho dolestim a treba dopasovat aj zapustenie skrutiek - tie budu zapustena hlava na imbus
8_2023-10-19.jpg


Ono to vyzeralo najprv jednoduch ale od budiku po dokoncenie vsetkeho co sa tyka palivo az ku podavaciemu cerpadlo na motore toho bolo celkom dost :woohoo:

No a furt nemame hotovo lebo treba zrepasovat povodne tiahla ktore boli na palube ale tie su nadherne. Jedno je na dialkove zatvaranie palivoveho ventilu a druhe je sytic. Obe budu po repase nanovo nachromovane a samozrejme vyrobim nove konzolky na osadenie na polubovku.

Tu so 2 krasavice :)
333.jpg
Poslední úprava: 6 měsíců 1 týden od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 6 měsíců 1 týden #10024

  • jhepik
  • Avatar uživatele jhepik
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 11
  • Karma: 1
Já se asi opakuji, kde na to bereš čas? Děláš to excelentně, takže je to tvoje živobytí. Jinak to není možné. :) :) :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 6 měsíců 1 týden #10025

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 423
  • Obdržená poděkování 107
  • Karma: 0
Ahoj, to nie !! Preto to tak dlho trva. Ja som "kancelarska krysa". Toto asi bude raz moje hobby - teraz sa ucim :-)). Strasne vela musim googlit - potom sa pytat - ale MAX mi este dviha telefon :-))) - potom nahanat naradie alebo roznych majstrov a zase sa radit. No a som zaveseny na Pintereste - tam je velmi vela inspiracii. Velmi rad by som tuto krasnu lod dokoncil aby bola funkcna - komfortna a musi byt aj pekna. Tak sa proste hrajem. A to netusis kolko mam este inych konickov. Ja moc nespim a ked sa cez den vybijes za pocitacom tak v monterkach v garazi je to skvely relax. Asi tak. Ale je tam este velmi vela prace na tom. Ale ideme postupne. Fakt som netusil kolko to bude prace ked som do toho isiel.
Poslední úprava: 6 měsíců 1 týden od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: maxik1958, jhepik

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 6 měsíců 1 týden #10026

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3133
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
No vidíš já mám hrdlo nádrže originál, jedno navíc :cheer:Ondro napsal:
No takze komplex celeho palivoveho systemu:

- nadrz - plast 42 lit
2_2023-10-19.jpg


- nove hadicniky - mosadz nakolko tam boli plastove povodne
3_2023-10-19.jpg


- priruba napojenia hadice na privod paliva
4_2023-10-19.jpg


- palivomer - vybral som KUS ten sedi k budiku impedanciou a je na tento typ nadrze (drzi na prazdom ukazateli cca 5 litrovu rezervu)
5_2023-10-19.jpg


- palivovy filter - chcelo som sklo priehladny a k nemu uzatvaraci ventil na palivo - ten bude dialkovo ovladatelny z palubovky. A filter ma aj odkalovac.
6_2023-10-19.jpg


- odvetranie nadrze - to sa mi nepacilo ze bolo take mensie nevyrazne tak som nechal vypalit rozsirenie z 5 mm nerezu a este to dolestim
7_2023-10-19.jpg


- a posledna polozka je hrdlo nadrze - to bolo treba najst aby sa hodilo tvarom k veteranu a potom ho skratit lebo bolo velmi dlhe - osustruzit a nalysovat do neho prirubu na hadicu a nakoniec aj sem rozsirenie lebo sa mi zdalo take minimalisticke takze som ho rozsiril o takyto velky vypalok z 5 mm nerezu - este ho dolestim a treba dopasovat aj zapustenie skrutiek - tie budu zapustena hlava na imbus
8_2023-10-19.jpg


Ono to vyzeralo najprv jednoduch ale od budiku po dokoncenie vsetkeho co sa tyka palivo az ku podavaciemu cerpadlo na motore toho bolo celkom dost :woohoo:

No a furt nemame hotovo lebo treba zrepasovat povodne tiahla ktore boli na palube ale tie su nadherne. Jedno je na dialkove zatvaranie palivoveho ventilu a druhe je sytic. Obe budu po repase nanovo nachromovane a samozrejme vyrobim nove konzolky na osadenie na polubovku.

Tu so 2 krasavice :)
333.jpg
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 6 měsíců 12 hodin #10027

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 423
  • Obdržená poděkování 107
  • Karma: 0
Ahoj Maxi,
ja som mal origo nalievacie hrdlo ale nesedelo mi to do konceptu ..... Tym ze som vsetky prechody palubou a trupom lode chcel mat esteticky zladene tak som daval vsade rovnake nerezove vypalky. Teraz je to zladene :) To ze ty mas vsetko vieme a aj viac kusov :P
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 6 měsíců 12 hodin #10028

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 423
  • Obdržená poděkování 107
  • Karma: 0
Podarilo sa mi aspon z pohladu skompletovania a opracovania suciastok dokoncit dalsiu polozku a to je rebrik do vody. Povodne tam ziadny nebol ale myslim si ze by mal byt. Zadanie som si dal ze nerez a drevo. A este aby bol minimalisticky ale funkcny a jednoducho odnimaltelni. Podarilo sa mi zohnat skoro to co som potreboval v kvalite nerez / teak. Samozrejme novy ale - vintage dizajn. Niektore casti mi nevyhovovali takze tie som prepracoval. Bolo treba este vyladit ako ho nasadit hore a dat dole idealne do minuty. Potom odsadenie od zrkadla. A posledna vec zvysit cca 6-7 cm hore na korme koli funkcnosti uchopenia. Dolezita vec je odsadit cca 10 cm od dna lode pri sklopenom stave za jazdy.
Ked rebrik osadim na lod tak samozrejme bude treba vystuzit zrkadlo - dnes nie je na to zrkadlo konstruovane a detto vystuzit kormu pri uchytoch.

Takze mame povodny rebrik a jeho zopar nedokonalosti a chybajucich prvkov.
1_2023-10-27.jpg


Tu su realne nahlady povodneho stavu
2_2023-10-27.jpg


Dokupil som standardne nerezove polotovari na biminy - dizajnovo mi tam sedia
3_2023-10-27.jpg


Mal som v garazi nerezove trubky primer 25 mm zo starej biminy a vyskladal som nasledovne doplnky
- horny uchyt na kormu 2x - rychloupinak
- spodny uchyt - cast ku rebriku (da sa navliect na trubku pri rozpojeni rebriku)
- spody uchyt na zrkadlo 2 x - rychloupinak
4_2023-10-27.jpg

5_2023-10-27.jpg

6_2023-10-27.jpg
Poslední úprava: 6 měsíců 12 hodin od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.153 sekund
Powered by Kunena fórum