Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: LITERATURA - lodě / technika / řemesla / postupy

LITERATURA - lodě / technika / řemesla / postupy 8 roků 10 měsíců #4345

  • marekparek111
  • Avatar uživatele marekparek111
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 76
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
Ahoj všem ;-)

v různých vláknech se občas bavíme o on-line návodech, knížkách, manuálech atd. Takže pokud se Vám bude chtít, odkazy na on-line zdroje bych navrhoval sázet sem do extra vlákna, ať je to pohromadě... B)

A protože jsem za svou (byť nedlouhou) sběratelsko-kutilsko-renovátorskou éru nasbíral i některé celkem nesehnatelné publikace, tak tady je první z nich:

"Receptář pro elektrotechnika" (vyšlo v SNTL, 1974, 2. vydání nákladem 15.200 výtisků) obsahující všechny možné postupy pro "domácí" povrchové úpravy kovů atp.

receptar-titulka.JPG

obsah1.JPG

obsah2.JPG

obsah3.JPG


odkaz na ulozto.cz zde

heslo pro stazeni:
hesloulozto.jpg



A na příště si dávám za úkol nascanovat publikaci "Motorový člun" (vyšlo v Naše Vojsko, 1963, nákladem na tehdejší dobu pouhých 2.000 výtisků) obsahující teorii stavby člunů, včetně základních postupů a výpočtů (jen nevím kdy na to zase budu mít čas, tak pls o trpělivost).

Disclaimer: uveřejněné odkazy na texty a publikace, příp. jejich elektronické verze jsou určeny pouze pro studijní účely "místního klubu" nadšenců registrovaných na diskusním fóru www.starelode.cz a v žádném případě nejsou uveřejněny s úmyslem jejich rozsáhlého veřejného šíření, či za účelem jakékoliv výdělečné činnosti, spočívající v re-publikaci dotčeného autorského díla. Pokud by se případný vlastník autorských práv cítil uveřejněním odkazu, či textu jakkoliv dotčen, nechť mne kontaktuje a (pokud jsem autorem daného příspěvku) odkazy či texty budou obratem odstraněny. MN
Poslední úprava: 8 roků 10 měsíců od marekparek111.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

LITERATURA - lodě / technika / řemesla / postupy 8 roků 10 měsíců #4346

  • marekparek111
  • Avatar uživatele marekparek111
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 76
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
a ještě malý "závdavek" na příště - z publikace "Motorový člun":

zavdavek1.JPG

zavdavek1-1.JPG

zavdavek2.JPG

zavdavek3.JPG


Disclaimer: uveřejněné odkazy na texty a publikace, příp. jejich elektronické verze jsou určeny pouze pro studijní účely "místního klubu" nadšenců registrovaných na diskusním fóru www.starelode.cz a v žádném případě nejsou uveřejněny s úmyslem jejich rozsáhlého veřejného šíření, či za účelem jakékoliv výdělečné činnosti, spočívající v re-publikaci dotčeného autorského díla. Pokud by se případný vlastník autorských práv cítil uveřejněním odkazu, či textu jakkoliv dotčen, nechť mne kontaktuje a (pokud jsem autorem daného příspěvku) odkazy či texty budou obratem odstraněny. MN
Poslední úprava: 8 roků 10 měsíců od marekparek111.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: maxik1958, doxy, rxd, AmaterTeoretik

LITERATURA - lodě / technika / řemesla / postupy 8 roků 10 měsíců #4347

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
Bezva, pak Ti také svěřím nějakou literaturu k digitalizaci.... ;) Je vidět, že jsi budoucí právník :P
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

LITERATURA - lodě / technika / řemesla / postupy 8 roků 10 měsíců #4355

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Hele to je super, clovek si oprasi nejake znalosti.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

LITERATURA - lodě / technika / řemesla / postupy 8 roků 10 měsíců #4387

  • marekparek111
  • Avatar uživatele marekparek111
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 76
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
Ahoj kolegové, plním slib z minula a zveřejňuji odkaz na nascanovanou "kruciální" publikaci Motorový člun vydanou v rámci edice "Knihovna Svazarmu" vydavatelstvím Naše vojsko v roce 1963, v nákladu pouhých 2000 výtisků B)

Věřím, že na své si přijdou nejen začátečníci, ale i "starolodní borci" v kapitolách jako např.:

- výpočet rychlosti a výkonu k pohonu člunu
- pohon lodí a výběr vhodného motoru
- pohon člunu, převodová ústrojí, vratná ústrojí
- lodní vrtule, stanovení hlavních rozměrů vrtule, opracování a uložení
- technologie amatérské stavby

viz. scany obsahu níže...
scanování 325 stran byla pěkná pruda, tak doufám že si knihu užijete :woohoo:


kniha1.JPG

kniha2.JPG

kniha3.JPG

kniha4.JPG

kniha5.JPG


odkaz na ulozto.cz zde

heslo pro stažení:
hesloulozto.jpg


Disclaimer: uveřejněné odkazy na texty a publikace, příp. jejich elektronické verze jsou určeny pouze pro studijní účely "místního klubu" nadšenců registrovaných na diskusním fóru www.starelode.cz a v žádném případě nejsou uveřejněny s úmyslem jejich rozsáhlého veřejného šíření, či za účelem jakékoliv výdělečné činnosti, spočívající v re-publikaci dotčeného autorského díla. Pokud by se případný vlastník autorských práv cítil uveřejněním odkazu, či textu jakkoliv dotčen, nechť mne kontaktuje a (pokud jsem autorem daného příspěvku) odkazy či texty budou obratem odstraněny. MN
Poslední úprava: 8 roků 10 měsíců od marekparek111.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: maxik1958, rxd, AmaterTeoretik

LITERATURA - lodě / technika / řemesla / postupy 8 roků 10 měsíců #4388

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Super, dik. Jak bude cas tak to zkouknu :) Ostatne mozna se mi nekde po dedovi take neco podobneho vali.

Jo a asi bych tohle diskuzni vlakno zmenil na citelne jen pro registrovane, teda pokud to jde.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.166 sekund
Powered by Kunena fórum