Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Rada - Tumler 75/1

Rada - Tumler 75/1 8 roků 11 měsíců #4225

  • Alonso68
  • Avatar uživatele Alonso68
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 5
  • Karma: 0
Tak to vůbec nevím, jak ho použít. Můj motor má rotor magneta zakončený "kloboučkem" s drážkou na nahazovací šňůru. Je tam jen červík M6 mimo osu. (foto z internetu). Ten "klobouček" je nejdříve potřeba sundat? Je tam nalisovaný nebo na závit?

Edit: Na německém foru jsem zjistil, že třeba zablokovat rotor a ten "klobouček povolit proti směru hod.ručiček". Podařilo se a teď je použití toho stahováku jasné.
DSCN01371.jpg
Poslední úprava: 8 roků 11 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rada - Tumler 75/1 8 roků 11 měsíců #4226

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Přesně, nejlepší jsou otázky které si zodpovíš sám :woohoo:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rada - Tumler 75/1 8 roků 11 měsíců #4248

  • Alonso68
  • Avatar uživatele Alonso68
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 5
  • Karma: 0
Mám za sebou první úspěšné spuštění. Musel jsem ale vyřadit zapalovací cívku, z motoru jsem použil jen kondenzátor a přerušovač. Indukční cívku jsem použil externí ze staré Š120 a akumulátor 12V. Potom chytá na první otočení. Takže sháním funkční cívku do magneta, nebo budu muset trvale použít akumulátor a vymyslet dobíjení z druhé cívky.
SDC11303a.jpg


SDC11310a.jpg
Poslední úprava: 8 roků 11 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rada - Tumler 75/1 8 roků 11 měsíců #4249

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Na posledních motorech už byla indukční cívka externí, pod nádrží www.starelode.cz/index.php/forum/18-moto...bocni-motory?start=6 Jinak bych tady cívky asi měl ;) Jinak pokud nepoužíváš světla, můžeš použít na zapalování tu....A je to celé na 6 V !!! :cheer:
Poslední úprava: 8 roků 11 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rada - Tumler 75/1 8 roků 11 měsíců #4265

  • Markus
  • Avatar uživatele Markus
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 3
  • Karma: 0
Zdravím Vás.
Potreboval by som poradiť s Tummlerom,PS1,5. 75cm3,Typ SB 75,
Cez cukátko mi stále vyteká benzín,znamená to že je niečo špatné na plaváku? Na tom plaváku je taký malý pliešik,na hriadelke.Ten sa mi odtrhol .Znovu som ho tam napájkoval ,no neviem že či v správnej polohe.Už som to aj prihnul do inej polohy ,no benzín stále tečie. Už som mal ten karburátor otvorený snád 100x.Neviete či by tam pasoval aj nejaký iný karburátor, trebárs zo starého Pioniera,alebo Štadiona?

Vďaka za každú radu.

Markus
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rada - Tumler 75/1 8 roků 11 měsíců #4266

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Ahoj Markusi, vitam Te u nas! Ten plisek o kterem pises zavira jehlovy ventil ve chvili kdy hladina v plovakove komore dosahne spravne vysky. Takze budto mas plisek moc prihnuty k plovaku, nebo mas spatny (nebo zasekly) jehlovy ventil. Takze asi po 101 , mozna i vickrak. Karburator mam, jenom bych musel zkontrolovat v jakem stavu, a rozmyslet si, jestli se ho chci zbavovat. Myslim ale ze ta zavada je lehko odstranitelna, a nebudes karbec muset menit.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Markus
Vygenerováno za 0.151 sekund
Powered by Kunena fórum