Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Rada - Tumler 75/1

Rada - Tumler 75/1 8 roků 11 měsíců #4186

  • Alonso68
  • Avatar uživatele Alonso68
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 5
  • Karma: 0
Zdravím, včera jsem se stal majitelem motoru 1,5HP z roku 1959. Po počáteční prohlídce jsem našel několik nedostatků.(motor cca 20 let stál)
Prasklý hliníkový odlitek výměníku u výstupu výfuku. Někdo zřejmě přetáhl šroub svorky. Chybí převlečná matice (M22?) hřídele lodního šroubu. Nemá někdo tuto matici na prodej? Dále bych potřeboval vědět, jak se sundavá magneto, jaký průměr a délku má startovací šňůra. Má být na konci uzlík, který se při navíjení zachytí v drážce? Karburátor jsem rozebral, vyčistil, pumpu také, vyměnil jsem pružinky. Na víkend chystám první spuštění, zatím bez šroubu. Jsem zvědavý na funkci pumpy, při ručním protáčení motoru bez svíčky má snahu nasávat. Děkuji za rady.
Plánuji motor použít ke katamaranu ze dvou kanoí k výletům po Labi.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rada - Tumler 75/1 8 roků 11 měsíců #4187

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
Ahoj, výměník bych tu měl mít, po matici se podívám na magneto potřebuješ specielní stahovák (mám)Na jakou to budeš dávat loďku? :) Jo a šňůre je průměr 6mm, délka tak akorát na naraženou ruku, na konvi uzlík, rukojeť máš?
Poslední úprava: 8 roků 11 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rada - Tumler 75/1 8 roků 11 měsíců #4188

  • Alonso68
  • Avatar uživatele Alonso68
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 5
  • Karma: 0
Díky za nabídku. Ten výměník zatím není kritický, jestli se mi ho podaří rozchodit, tak bude aktuální jen ta matice. Stahovák budu potřebovat taky časem, zatím to jiskru hází, snad bude zápalko nastavené správně. Uvidím po víkendu, teď na to nemám moc času. Plánuji postavit katamaran ze dvou kanoí "Vydra", něco na způsob "Udělej si sám, sešit č.57" ale bez plachet.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rada - Tumler 75/1 8 roků 11 měsíců #4189

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
:cheer: To by chtělo z něj dělat motorveslo.....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rada - Tumler 75/1 8 roků 10 měsíců #4207

  • Alonso68
  • Avatar uživatele Alonso68
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 5
  • Karma: 0
Tak zatím prohrávám marný boj. Benzin je čerstvý, svíčka mokrá a přesto motor ani neškytne. Zkoušel jsem i stříknout přímo do válce a nic. Podezřívám zapalování. Jiskru sice hází, ale slabou a ne vždy. Koupil jsem novou fajfku s kabelem a svíčku N17C (N19C neměli). Stále nic. Vysokonapěťový výstup z bloku motoru má proti zemi 5,2kOhm. V původní fajce je dalších 10kOhm odrušovací odpor. Potřeboval bych nafotit stahovák magneta. Musím se podívat dovnitř.
Naposledy jsem tak bojoval před 25 lety s Pionýrem. :(
Děkuji
Poslední úprava: 8 roků 10 měsíců od Alonso68.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rada - Tumler 75/1 8 roků 10 měsíců #4224

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
Stahovák. Můj jsem nenašel, tak půjčená fotka :unsure:
T2eC16NHJFoE9nh6nPk5BQ0JjeU-CQ--60_57.JPG
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.218 sekund
Powered by Kunena fórum