Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Oprava steré lodě 2

Oprava steré lodě 2 9 roků 10 měsíců #2764

  • pcvrk
  • Avatar uživatele pcvrk
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 4
  • Karma: 0
Ahoj,
před čase jsem získal starou loďku a sháním nějaké informace o tom jak ji opravit a jak měla vůbec vypadat-některé věci mi nejsou jasné..
vyšel o tom i článeček..
www.raft.cz/Clanek-Co-se-da-najit-na-sta....aspx?ID_clanku=1551

poradíte prosím?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Oprava steré lodě 2 9 roků 10 měsíců #2765

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Hele to je nádherný objev, to musíš dát do kupy ! Jedná se o takový kanoekajak, byla to loď na turistiku, nikoli na divokou vodu.pokud se nemýlím, je celá loď potažená plátnem, které je nasycené barvou. Paluba bývala také plátěná, ale sundavací, jen z celtoviny. Inspiraci pro restaurování najdeš nejspíš tady: www.starelode.cz/index.php/forum/22-ukaz...d/55-plachetni-canoe to je konstrukčně nejpodobnější. Na tyhle lodě se také často používali pomocné motory : www.starelode.cz/index.php/forum/18-moto...zin/403-bocni-motory S tím to panečku uhánělo! Takže Ti držím palce, a jestli se do toho pustíš, jistě Ti tady poradíme, čímž Tě také mezi námi vítám
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Oprava steré lodě 2 9 roků 10 měsíců #2770

  • pcvrk
  • Avatar uživatele pcvrk
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 4
  • Karma: 0
děkuji moc za radu a odkazy. je toho docela dost na pročtení a bojuju s tím:) já jsem měl takovou pedstavu, že bych jí udělal spíš jako dřevěnou než potahovat celou látkou. Paluba by se mi líbila zadeklovaná, ale nevím jesi je to potřeba. co myslíš? loď pujde tak o víkendu na přehradu a jinak bude asi na suchu v garáži.
u některých věcí si nevím rady. pravděpodobně se mi nepovedlo zachránit všechno takže se mi to teď blbě skládá v hlavě dohromady. mám 2 sedátk, ale přijde mi divný je dávat přímo na žebra. jesi by to nechtělo podlážku. mám jen jednu opěrku, ale jak ji přichytím? pak jsou tam nějakýprkýnka na pantech. to vůbec netuším na co...
ta plachetnice co si opravoval je fakt parádní! ož jezdí? kde s ní jezdíš?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Oprava steré lodě 2 9 roků 10 měsíců #2777

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
No,asi by to slo, ze bys dal misto platna laminat ne pruhledno. Jinak kdyz to sundas, potece tam! Tahle konstrukce pocita s nejakym vodotesnym potahem... dej sem nejaky dalsi fotky, i detail zeber a obsivky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Oprava steré lodě 2 9 roků 10 měsíců #2786

  • pcvrk
  • Avatar uživatele pcvrk
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 4
  • Karma: 0
on na tom teď žádnej potah není. vypadá to, že to bylo něčím natřený a je to sežraný od prachu a holubch bobků..
mám vyfotit něco podrobněji?
_MG_7846.JPG


_MG_7853.JPG


_MG_7852.JPG


IMG_7839.JPG


DSC02031.jpg


DSC02032.jpg
Poslední úprava: 9 roků 10 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Oprava steré lodě 2 9 roků 10 měsíců #2787

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Krasa, jestli opravdu nema potah, tak samozrejme pujde nalakovat, pokud ji chces drevenou, tak ji musis perfektne vycistit, vybrousit do hladka, a pak nalakovat. Palubu bych dodelal z voduvzdorne preklizky, tak 6 mm silne, ale to ma cas. Zacni se sundavanim stareho nateru. Ale take uz nekdo mohl zacit s opravou, a platno sundat, musis to pozorne prozkoumat, jestli po tom nenajdes stopy, z fotky to nepoznam, lod vypapa velmi zachovale, takze to s opravou nebude tak hrozny, a bude z ni nadherny kousek.
Poslední úprava: 9 roků 10 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.144 sekund
Powered by Kunena fórum