Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Mořidla

Mořidla 11 roků 10 měsíců #230

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
Trochu jsem se teď zajímal o mořidla na našem trhu tak se podělím o poznatky.

Původně jsem si chtěl koupit lihové od Druchemy, ale nikde v hypermarketech jsem nenarazil na pěknej ( nebo alespoň slušnej ) vzorník, kterej by mě přesvědčil že je to to co hledám. Věčná škoda pro Druchemu že si neumí vyřešit takovou marketingovou banalitu, ale já chci prostě důkaz místo slipů.
Pak jsem narazil na taktéž lihové mořidlo Lazurol. Je také české a měli moc hezkej vzorník, kterej mě přesvědčil. Přijde mi po zkoušce hodně intenzivní, takže ho bude určitě potřeba naředit.

No a teď se dostávám k tomu o co stojí se podělit.

Ještě jsem našel mořidlo - Astra Vernites. Mají fakt perfektně udělanej vzorník i s poměry ředění pro jednotlivé odstíny. A to je právě to. Ty lihová mořidla od Druchemy a Lazurolu používají inkoustová barviva, takže se jednotlivé šarže někdy dost liší svým odstínem a prakticky se nedá chytit později stejnej odstín, o dost rychleji na slunci ztrácejí původní odstín a neumějí tak dobře zvýraznit dřevní póry.
Ty Astra Vernites používají mikropigment. Je možné je ředit vodou, lihem nebo acetonem. Podle druhu dřeva na které mají přijít. Sice jsem je ještě nezkoušel, ale věřim, že bude mnohem přesnější chytnout ředěním stejnej odstín. Jako když si doma míchám fotovývojky v poměrech 1:25 až třeba 1:50 ( není prostor pro výkyvy )

Cena je sice o dost vyšší, ale není zas nijak drastická. Je dobré kupovat si barvítka o nejvyšší hustotě a ty si pak naředit dle libosti. Spočítal jsem si že abych dostal 3l odstínu mahagon 650 1:25, stačí mi 0,8l barvítka Mahagon 650 1:6 za 540Kč. Mají ale i už naředěná mořidla v příslušných poměrech k přímému použití.

A teď čestně prohlašuji, že nejsem zaměstnancem firmy Astra Vernites, ani jejím jiným extrením spolupracovníkem a nedělám tu nikomu reklamu ;)

tak a odkaz:

www.astravernites.cz/
Poslední úprava: 11 roků 10 měsíců od Ondrais.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Mořidla 11 roků 10 měsíců #232

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Já používám mořidla od CHEDSu, dlouholetá spokojenost : www.chedspraha.cz/index.php?nid=9399&lid=cs&oid=1990710 míchají mi i barvy na kůži, a i jsem bavil plachty jejich barvama na látku :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.151 sekund
Powered by Kunena fórum