Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Vylet na Orlik 24.-31.7.

Vylet na Orlik 24.-31.7. 8 roků 7 měsíců #4645

  • Viky
  • Avatar uživatele Viky
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 369
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 2
Hih.... zachrannej kruh tam plni důležitou funkci. Je to ve skutecnosti vlnolam. :-)

Musel jsem toho uz tak dost vystrihat, protože sem tam to byl jenom kruh, ale ten displej fakt moc nesel sledovat. Za prvy jsem mel dost práce sledovat vlny (zkousel jsem s tim surfovat - coz se jakz takz dařilo kolem 2:50) a za druhy ten displej byl celej mokrej, takze na nem nebylo nic moc videt.

Tenhle vikend mam nejak plno, ale snazim se vyselektovat nejaky fotky na rajce, tak pak hodim odkaz.

Edit: viky-tw.rajce.idnes.cz/2015_Orlik
Poslední úprava: 8 roků 7 měsíců od Viky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vylet na Orlik 24.-31.7. 8 roků 7 měsíců #4677

  • Jirka01
  • Avatar uživatele Jirka01
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 173
  • Obdržená poděkování 10
  • Karma: 0
Taky bych rád na Orlík, ale po kýlu. Jestli nějak zázračně nenaprší, tak je asi letos šlus. Škoda, že u Orlíku nejsou sjezdy do vody, jako na Slapech, aby se v případě nízkého stavu vody, nebo poruchy výtahu, lodě daly přetáhnot traktorem. Nakonec, splavnost by měla být zajištana. Až bude Vltava splavná k Budějovicím, což prý má být už relativně brzo, mělo by se nečím podobným počítat. Na Orlíku asi také letos uvízne dost lodí, které normálně splouvají v září zpět.
Jirka
Poslední úprava: 8 roků 7 měsíců od Jirka01.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vylet na Orlik 24.-31.7. 8 roků 7 měsíců #4681

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Přesně. P. Holoďák (pomáhá Novákovi při jeřábování na hrázi a tak) říkal, že v maríně Orlík už chybí několik m. lana a jeřáb je tím pádem nepoužitelný. Novák ještě může vytahovat - prý má rezervu ještě tak 3-4m. Je to mazec, lidi chtěj z vody, ale nemaj v zásadě kde.

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vylet na Orlik 24.-31.7. 8 roků 7 měsíců #4682

  • Jirka01
  • Avatar uživatele Jirka01
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 173
  • Obdržená poděkování 10
  • Karma: 0
Já chci na Orlíku do vody, ale také není kde.....Škoda, že nedokáží dymamicky regulovat hladinu celé kaskády podle předpovědi srážek. Je to možné udělat pomocí matematického modelu- velmi pěkný námět na diplomovou práci. Pravděpodobnost záplav by hodne klesla, pokud stačí retence kaskády a většinou by se dalo všude plout, jen by zkrátka kolísaly během roku hladiny, ale o ne o 9 m, jako na Orlíku.
Na Berounce chybí retence, jednou se už vážně mluvilo o umělém jezeře na soutoku s Vltavou. Ještě by k tomu byly nutné další opatření někde na toku Berounky, ale vpodstatě je to dobrý nápad, který by také přinesl rozvoj využití rekreačních plavidel. Předpokládám, že by se také počítalo s místy na tankovaní paliva, sjezdy a jeřábem. Rozšíření splavnosti až na Karlštejn je k tomu přesné. Jestli to není lepší nápad, než budovat plavební kanál Dunaj - Odra - Labe. :)
Jirka
Poslední úprava: 8 roků 7 měsíců od Jirka01.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vylet na Orlik 24.-31.7. 8 roků 7 měsíců #4684

  • Viky
  • Avatar uživatele Viky
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 369
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 2
Tak vzhledem k tomu ze jenom na 7km toku z Cernosic do Radotina je spad asi 8m a z toho jenom 3m je jez, tak to splavneni bude asi docela zajimavej projekt, leda by z Radotinsky laguny udelali záplavovou oblast a pripovodnich tam měli přehradu. :-) Ale chatari by asi moc spokojeny nebyli, kdyby jim voda před chatickou stoupla o 8m.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.187 sekund
Powered by Kunena fórum