Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Nova Meduza

Nova Meduza 6 roků 5 měsíců #6997

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3133
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
No, Němci to tak dělali třeba u Spatze, nebo u Neptuna. Podponor byl laminovanej JEDNOU vrstvou tenké tkaniny. Na mém Neptunu byla nepoškozená, a byl to rok 74? :unsure:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Nova Meduza 6 roků 5 měsíců #6998

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Vrstva tenke tkaniny je dobra kdyz clovek chce trochu predejit castym opravam pri drobnych oderkach. Precejen sklo vydrzi vic nez drevo. Pak take kdyz dojde k vetsimu prurazu je mozne ze sklo zabrani uplnemu prolomeni a utopeni, ale to by muselo byt spis zevnitr (zvenku je to opravdu jen proti oderkam). Preklizka je svym zpusobem kompozit, takze sklo uz je pak jen dalsi vrstva.

Pak jsem si vsimnul ze to mas uz zespoda natreny necim? A pres to chces laminovat? To je jen dalsi vrstva ktera muze narusit soudrznost s podkladem. Asi bych to nejdrive ozkousel na nejakem zbytku jak to chytne, a pak ponorit do vody co to vydrzi.

Jinak pokud ma nekod problem ze mu zatyka trochu do lode nejakyma mensima skvirama tak doporucuju treba tohle:

www.toplicht.de/en/shop/bootsbaumaterial...an-planken-nahtwachs

Je to mix teru, vosku, terpentynu, lnenyho oleje a kalafuny. Zvazuju ze bych to zkusil namichat sam.
Poslední úprava: 6 roků 5 měsíců od rxd.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Nova Meduza 6 roků 5 měsíců #6999

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
No a pokud to na Neptunu vydrzelo bez pozkozeni tolik let tak to smekam. To svedci o kvalitni praci jak to bylo udelany a dobry udrzbe.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Nova Meduza 6 roků 5 měsíců #7000

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3133
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Nevím jestli už tenkrát používali vakuování, ale myslím že ne, že to bylo růčo, ale fakt dobře. Kámoš měl Spatze, tan byl úplně stejně. Po 3/4 dna měl až na dřevo rejhu , asi od šutru, a natíral to jen barvou, laminát i dřevo vydržely. Kupodivu. :cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Nova Meduza 6 roků 5 měsíců #7002

  • packa
  • Avatar uživatele packa
  • OFFLINE
  • Amatér
  • Příspěvky: 39
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 0
mam vyzkouseno(rada jednoho zkušeneho lodičkaře)toto:
prekližku napustit řídkym epoxidem na laminovaní,natahnout a vyhladit tkaninu a pokračovat polyesterem(ti solventnejší mužou i epoxidem)-to vše stale do živeho-jak to kopne,nechat vytvrdnout zbrousit a až potom pokračovat-takto jsem naposled laminoval strechu na kajutaku a drží jako žid.víra

jinak ten bíly nater na Meduze je epox.zaklad ktery se bude obrušovat a šlo o to kam až se ma nadyhovat ten mahagon(jsem rad že se moje a Vikyho vodoryska namalovana od oka potvrdila-Ludek neveřil tak namočil :)
Poslední úprava: 6 roků 5 měsíců od packa.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Nova Meduza 6 roků 5 měsíců #7004

  • Viky
  • Avatar uživatele Viky
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 369
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 2
Paani, to koukam, supr akce!

A pozdravuju z Indie.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.172 sekund
Powered by Kunena fórum