Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: SPIBOOT Champion

SPIBOOT Champion 7 roků 7 měsíců #6172

  • PRWOcK
  • Avatar uživatele PRWOcK
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 1
  • Karma: 0
Zdravím všechny starolodníky!
Na Maxikův rozkaz tu představím naší krásnou hliníkovou loď z roku (nejspíš) 1963 Švýcarsko, na kterou jsme s přítulkyní náhodou narazili v Praze a považovali jsme za hřích jí nekoupit B)
Náhodou mi v dílně stál motor HB125 z roku 1962, takže jsem ho hned namontovl a už se frčelo, byl to (až na nesladěnost barev motoru a lodi) pěknej dobovej komplet. Jenže jak všichni víte, HB125 nemá neutrál, natož zpátečku. Taky blbě chytal za tepla což bylo poměrně na hov_o. Hlavně v komorách kdy jsem pokaždý trnul jestli před nechtěným obecenstvem na březích nastartuju, nebo budu půl hodiny trénovat tricák a pak potupně vemu pádlo a budu se ploužit z komory ven. Každopádně vzhledem k minimálnímu odporu trupu to i se 4,5 PS motůrkem frčelo ve dvou lidech 12km/h. Nicméně vzhledem k špatnýmu startování umocněným absencí převodovky, kdy se při startování nepřemáhala jen komprese ale i šroub ve vodě, a vzhledem ke krátký noze, která dělala bordel hlavně v zatáčkách s nezatíženou zádí, jsme motor vyměnili za Tohatsu 15hp 2T s dlouhou nohou, převodovkou a rychlostí 35km/h ve dvou lidech (a to nemám poštelovanej trim).
Lodička byla předešlím majitelem opískovaná a natřená základem na hliník a epox vrchní barvou, ale bohužel se neřešili promačkaný lavůrky ve dně. Takže až bude čas a prachy, loď se nechá vyklepat, zas se otryská a zas natře, ještě nevim jestli zachováme barvy nebo ne. Dál mám v plánu vyrobit větrnej štítek, dát opěradla, pozičky, vazáky a zrepasovat a namontovat dálkový řazení který jsem koupil s lodí.
Pokud někdo o týhle loďce něco ví, bdu rád když mi sem napíše. Já na netu našel jen asi 3 fotky tohohle typu, jinak nic.
Jediná věc která mě na lodi točí je, že nějaký jelito rozřezalo zadní palubu, kde má bejt jen půlkruhovej otvor pro pohyb motoru. Místo toho je tam díra jak do prdele vysekaná snad sekerou. Problém je že neni druhá loď podle který by šla udělat kopie paluby alespoň z laminátu. Možná to ještě bude někdo schopnej vyklepat z hliníku podle fotek.
Postupně sem budu přidávat fotky s opravama a úpravama (pokud to teda bude někoho zajímat)
Tak zatim čus ;)
IMG_20160725_194519.jpg


IMG_20160725_213641.jpg


IMG_20160725_213734.jpg


IMG_20160725_213743.jpg


IMG_20160726_194141.jpg
Poslední úprava: 7 roků 7 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

SPIBOOT Champion 6 roků 5 měsíců #6968

  • jhepik
  • Avatar uživatele jhepik
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 11
  • Karma: 1
Krásný holky :)
Hepik
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

SPIBOOT Champion 6 roků 5 měsíců #6978

  • kazu
  • Avatar uživatele kazu
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 67
  • Obdržená poděkování 11
  • Karma: 0
Nádherná lodička. ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.166 sekund
Powered by Kunena fórum