Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Petterson Sloep - Svensson & Dahlstöms 1954

Petterson Sloep - Svensson & Dahlstöms 1954 9 roků 2 měsíců #3508

  • marekparek111
  • Avatar uživatele marekparek111
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 76
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
diky vsem ;-) nemam v planu maxe presprilis zatezovat, ale preci jen bez "odborneho dohledu" si na renovaci takoveho rozsahu sam netroufnu... nez s ni budu moct vyrazit na sraz, tak to asi jeste bude chvili trvat, kazdopadne se ale budu v ramci moznosti snazit postup praci fotit a prubezne sem posilat. No a o hromady mych "jalovych" dotazu na tipy&triky pri renovaci taky urcite neprijdete :-)
Poslední úprava: 9 roků 2 měsíců od marekparek111.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Petterson Sloep - Svensson & Dahlstöms 1954 9 roků 2 měsíců #3539

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Paráda Marku, držím palce!

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Petterson Sloep - Svensson & Dahlstöms 1954 9 roků 2 měsíců #3569

  • marekparek111
  • Avatar uživatele marekparek111
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 76
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
Takže loďka o víkendu dorazila bezpečně do Prahy ;-) přidávám pár zážitků z převozu abyste o ně nezůstali ochuzeni...

Pátek
protože loďky co mám, přibývaly postupně a k nim taky lodní přívěsy "z druhé ruky" v různém stupni kvality, délky a použitelnosti (resp. spíše nepoužitelnosti), tak už před časem jsem si řekl, že udělám pořádnou univerzální "kozu" (jak na čluny, tak na kýlovou plachetnici) k nákladnímu přívěsu "plaťáku" s velkou tonáží co používám ve firmě, ať jsou ty převozy jednou provždy vyřešené :-) No a protože jsem to pořád odkládal, jen sem tam něco udělal, tak finalizace a dodělávky kozy připadly na pátek jako poslední možný den před převozem z německa. Podle výpočtu statiky konstrukce by to mělo unést pohodlně přes 3 tuny ;-) no uvidíme, Petterson má podle informace od prodávajícího cca 2 tuny, tak snad bude dostatečná rezerva na rázová zatížení při převozu.

každopádně jsme s kolegou skončili celodenní dodělávky až v devět večer "vorvaný jak koně" + známý co měl jet se mnou, mi k večeru smskou oznámil, že nemůže. Bezva výchozí situace na to, že jsem měl v plánu v jednu ráno vyjíždět, abych na těch cca 750 km do Leverkusenu měl dost času, když jeřáb tam byl objednaný na desátou ráno. No co, nejlepší je "zkouška ohněm", pojedu sám a nějak to dopadne... :ohmy:

"koza" 2,5 m x 4 m, zatím bez donastrojení o světýlka a odrazky které má německá dálniční kobra 11 tak ráda + snad je ta základovka nebude moc dráždit, až mě zastaví :evil:

IMAG2371.jpg


Sobota
bezva, vyjíždím v pět ráno, namísto původně plánované jedné hod., píšu ranní e-mail prodávajícímu ať přeobjedná jeřáb a ke všemu prvních 300 km hustý déšť se sněhem... Ale vlek drží, koza taky, cestovní rychlost pohodlných 110 km/h :whistle:


IMAG2389.jpg

IMAG2393-001.jpg


leverkusen nakládka cca 4 hodiny, boční výškově stavitelné držáky na koze, byť je lze ustavit na vícero různých stranových pozic jsou vzadu příliš daleko od sebe, ještě že pán je truhlář a nakládáme u něj v dílenském areálu - vezme čtvrtku, vystřihne si šablonku na "díru" mezi gumovou dosedací plochou držáku a profilovanou obšívkou boku lodi no a za deset minut vyrobí ze dvou trámků báječný mezikusy, který tam padnou jak ulitý B)

ukázalo se, že k loďce je kromě motoru spousta dalších věcí z interieru, včetně konstrukce bimini a původního nerez žebříku, korba auta je narvaná k prasknutí a pár věcí ještě za jízdy cinká na zadních sedačkách protože jinam už se nevešly (bezva, aspoň neusnu) takže maximální spokojenost! :woohoo: na prahu zpět vyrážím v šest večer, cestovní rychlost 80-90 km/h, ale budu se muset cestou někde pořádně vyspat jinak to nedám...

loďka je parádní a "trošku" větší než se zpočátku zdála na těch fotkách z ebay, fordík-tahoun je proti ní trochu jako dětská hračka. Nejlíp to vynikne ve srovnání s návěsem kamionu co parkoval na odpočívadle vedle, tak jsem to pro představu vyfotil B)


IMAG2411.jpg


IMAG2412.jpg


po cestě jedna polizei kontrolle - papíry auto/vlek, technická, osvětlení, vzorek pneu, přeměření kozy + debata o schvertransport, vše ok tschüss und gute fahrt! :-)

v praze nakonec v neděli ve čtyři odpol. (díky přestávce na spaní), ufff

o víkendu se chystám loď pořádně prolézt a nafotit více fotek ;-)
Poslední úprava: 9 roků 2 měsíců od marekparek111.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Petterson Sloep - Svensson & Dahlstöms 1954 9 roků 2 měsíců #3570

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
Bezva report, lod vypada naramne, bude to krasavice! Jsem zvedav, co vsechno jsi privezl, budu se muset zastavi na kontrolu :cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Petterson Sloep - Svensson & Dahlstöms 1954 9 roků 2 měsíců #3571

  • marekparek111
  • Avatar uživatele marekparek111
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 76
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
no jasne, prijed, budu v sobotu na dilne, idealne dopoledne jestli muzes, budu rad ;-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Petterson Sloep - Svensson & Dahlstöms 1954 9 roků 2 měsíců #3573

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
Zavolam
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.233 sekund
Powered by Kunena fórum