Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Gullmarskryssare - 1966

Gullmarskryssare - 1966 9 roků 2 měsíců #3850

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Jedes to opalovanim? Mam docela sikovnou hracku, vibracni vyrezavac. Ma i vibracni spachtlicku prave na takovyhle prace. Jinak ale taky to delam asi jako ty, cely postupne prohrat, odtrhat a nakonec obrousit.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 9 roků 2 měsíců #3852

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Jo, to mám taky a je to děsně fajn věc. Akorát, když tak na to koukám, tak bych moc šancí té špachtličce nedával, ale každopádně finálně bych to stejně musel vzít horkovzduchem, abych sloupnul tu nejspodnější vrstvičku epoxy.

Pak to jen přimořím, aby to bylo víc do mahagonu, a bude. Akorát vruty nepůjde "zašpuntovat" dřevěnými kolečky, tak je zkusím jen přelíznout drátěným kartáčkem na mini frézce a nechám v přírodní mosazi. Radši nebudu zkoušet vytočit, protože vypadaj docela jetě a nerad bych ukroutil víc vrutů než bude nezbytně nutné ;-)

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 9 roků 2 měsíců #3854

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Teda zakolíčkovat všechny díry na 12m stěžni byla pěkná otročina, ale hotovo a bude to pořádně :-) Předpokládám, že pak při zpětné instalaci lišty pro jezdce hlavasky bude stačit trochu tmelu pod hlavu jednoho každého vrutu.

Jinak budu mít pěknou pakárnu jednak s vinšnama, kvůli kterým budu muset rozebrat pár planěk zevnitř kokpitu :-( a druhak s patkama trubek zábradlí, kvůli kterým budu muset nad nimi odříznout horní přesah rantlíku kolem paluby :-( děsná práce navíc a hlavně mě to štve z principu.....

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 9 roků 2 měsíců #3855

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3137
  • Obdržená poděkování 430
  • Karma: 24
Ten stezen Ti nezavidim, nekde je tu projekt jak jsem kamaradovi opravoval stezen na jolace, ten jsem musel navic poslepovat....nic moc zabava
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 9 roků 2 měsíců #3856

  • taag
  • Avatar uživatele taag
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 15
  • Karma: 0
S mosazmnými vruty selektronikou zabroušenou hlavou jsem si taky užil. Jinak na mikrobrusku prodávají i vrtáky a existuje i malý vytahovák zalomených šroubů.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 9 roků 2 měsíců #3860

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Jo - ale ono jak vytáhnout 30-40mm kus 3-4mm vrutu z mahagonu....na to vytahovák IMHO stačit nebude, je pro tenhle průměr děsně subtilní. Tyhle věci bude holt muset vyřešit ta korunka na vrtačce...

Z jiného soudku: lukna hotová, teda co se sundání laminátu týče. Nějak mi přijde, že to je (v rámci věku lodi) pěkný stav, byť určitě není původní, soudě dle obrázku ve srovnání s tím, že to, co mi leží doma, je překližka (a jediný masivní mahagon na tom jsou pouze ta dvě výztužná žebra). No ale pár štípanců u kraje spravím tmelem a pak jen přebrousím a nalakuju.


P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.158 sekund
Powered by Kunena fórum