Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Gullmarskryssare - 1966

Gullmarskryssare - 1966 9 roků 8 měsíců #3026

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
:-)
Jinak teď za poslední dny moc nefotím, protože jsem malinko rozhozen tím, že do lodi teče a zaboha nevím kudy. Jako pořád se ještě utěšuju (za Maxovo podpory ;-) ), že se loď zatahuje; koneckonců byla 4 dny na cestě - ale znáte to, prostě "to vrtá v hlavě".
Věc se má tak, že voda přitékala od motoru (zjištěno po odčerpání). Dnešní průzkum ukázal, že je to pravda, ale jen do té míry, že ve spodní části všech přepážek (obecně) jsou otvory, aby celý spodek byl pro vodu průchozí. Takže jsem oddekloval motor a strkal jsem se tam s baterkou :-D koukám, že plné vody jsou ještě dvě komory za motorem, čili vlastně (bráno od zadu) první a druhá. Vzhledem k tomu, že pod motor nevidím a nijak jsem se tam nedostal, tak usuzuju, že třetí a čtvrtá bude taky pod vodou (viz schéma).
Napadla me zatím jediná konstruktivní myšlenka, že pokud neodčerpám vodu i z těhle prostor, tak nezjistím, kde je prob. Evidentně je to přítok děsně mrňavý; nenapadlo mě dneska změřit, kolik litrů to za 24hod bylo, ale voda v těch prvních 4 komorách nejde přes jejich horní části a do zbytku lodě to protýká výše zmíněnou přepážkou pod motorem, kde jsou jen dvě malé dírky a ještě k tomu trochu zanesené od bordelu. Udělám nějaký fotky teď v týdnu, kdy tam budu dýl. Každopádně pokud budu cca 1x za 48hod odčerpávat, vystoupá voda maximálně ke spodní části podlahy v kabině (po 24hod to bylo tak v polovině - jen odhaduju).
Orientační schéma:


P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 9 roků 8 měsíců #3027

  • Jirka01
  • Avatar uživatele Jirka01
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 173
  • Obdržená poděkování 10
  • Karma: 0
Ahoj, moje dřevěná loď se zatahuje celkem cca 3 týdny po spuštění na vodu.
Před tím ji pár dní ještě zevnitř vlhčím. Pokud byla Tvoje loď před spouštěním na vodu delší dobu nasuchu tak je zatékání normální a zmizí.
Jirka
Poslední úprava: 9 roků 8 měsíců od Jirka01.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 9 roků 8 měsíců #3028

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
V dané situaci (nováček na vodě a notabene s dřevěným korábem) potěší i tohle prosté tvrzení (které si sice pořád opakuji, ale prostě nátlak z okolí - hlavně žena - je občas docela silný...). Takže zatím prostě pumpovat, pumpovat - rád bych vypumpoval i ty poslední přepážky; třeba zjistím, že zatýká okolo hřídele lodního šroubu (nedávno se to na JI tuším diskutovalo - přetěsnit a namazat). Předchozí majitel mě na to dokonce (podle mě) navedl - psal "You have to take out the bottenplug give some grease". Bohužel jsem nedokázal vyklíčovat "bottenplug", přijde mi to jako švédskoanglický slang :-D tak teď prolejzám schémata lodí, jestli na podobně znějící termín nenarazím ;-) Nicméně právě díky té poznámce o mazivu mě to nasměrovalo na tu část se šroubem.

Dík, P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 9 roků 8 měsíců #3030

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3130
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
S tou ucpávkou jsem Ti to chtěl napsat, a nemusíš hned přetěsňovat, možná bude stačit namazat a dotáhnout. Měla by tam být maznice, nebo mazací lis, někde kde se k tomu může :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 9 roků 8 měsíců #3031

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Jo - mám to v plánu omrknout teď, co budeme stavět stěžeň a vystrojovat :-) akorát to vypadá na vyndání paluby v kokpitu, jinak se tam není možný dostat.

Maxi - doporučený mazivo (kdybych to na JI nedohledal), prosím?

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 9 roků 8 měsíců #3032

  • Jirka01
  • Avatar uživatele Jirka01
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 173
  • Obdržená poděkování 10
  • Karma: 0
JJ, bottenplugg = spodní ucpávka, zátka. Švédsky (neumím já, ale google) :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.157 sekund
Powered by Kunena fórum