Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Gullmarskryssare - 1966

Gullmarskryssare - 1966 5 roků 5 měsíců #8443

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Parada. Jeste par spar a muzem se v lete potkat i na vode :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 5 roků 5 měsíců #8444

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
YES! :-) Teď už to bude odsejpat. Ale padne tam toho tmelu hromada - úplně mi to rozbilo odhad :-D objednal jsem si dalších 6 tub, tak to snad bude stačit (to, co je na fotce + sedáky v kokpitu a dekl na zádi = 3 tuby). Masakr.

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 4 roků 8 měsíců #8671

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Jen na ukázku - původní refovací mechanismus, nicméně bude to už jen relikvie na ráhnu:




P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: maxik1958, jhepik, rxd

Gullmarskryssare - 1966 4 roků 8 měsíců #8672

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
parada. Hele a proc jen relikvie? Ty nebudes refovat? Nebo proste to bude udelany jinak?

Ja naopak na sve lodi planuju casem dodelat ref na plachtu. Sice u nas zas tolik nefouka zas o to vic muzou chodit neprijemny poryvy, kdy se pak s refem jeda daleko lip. Zrovna na posledni Orlicke 24h-ce prisela v zaveru bourka s 35kn vetrem, tam uz si bez refu ztracenej. Samozrejme sme zrovna ref nemeli tak sme chvili cekali s neovladatelnou lodi na boku blizic se pomalu brehu. Nastesti cca 10m od brehu to slo stocit po vetru a vjet do zatoky kde bylo trochu zavetri a dalo se narefovat.

Takze pokud nehodlas zavodit (pochybuji ze by to byl tvuj cil) tak o to vic se ref hodi, klidne i dva. Kdyz ti pak prijde silnejsi vitr a zrovna neni kde pristat tak proste nasadis mensi pradlo a v pohode pojedes dal. Pokud bys to nekdy vzal na more tak tam je ref nutnost.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 4 roků 8 měsíců #8673

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Nene - refy samozřejmě jsou, ale přes oka na hlavasce a dva páry průchozích ok. Je to rychlejší - dle předchozího majitele. Navíc bych k tomuhle musel dodělat/sehnat kličku :-D
Refy mám na hlavasce celkem 3, dle nákresu, ale zřejmě ten třetí nebudu tady u nás muset nikdy použít.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 4 roků 8 měsíců #8674

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Tak to jo to je jina. Ja to vlastne z te fotky ani moc nepochopil jak to funguje.

Jinak oka jsou v pohode, tak nejak to chci udelat na sve plachte.

No u nas kdyz uz by to bylo na 3ti ref tak uz bys asi spis ani nevyjizdel, pac je to u nas ke brehu vsude hooodne blizko :) No trochu mi tady to more chybi, aspon par fjordu kdybychom meli :D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.153 sekund
Powered by Kunena fórum