Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: základ Spatz

základ Spatz 10 roků 4 měsíců #1820

  • jhepik
  • Avatar uživatele jhepik
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 11
  • Karma: 1
Ahoj
Taky máme SPATZE jeto krasavec a chtěl jsem se zeptat co budeš dělat s tou pěknou mahagonovou palubou která vylézá z té bílé barvy? Asi to nebudeš opět natírat barvou? Byla by to věčná škoda.
Přeji hodně úspěchů při renovaci, pošli další foto.
Dík
IMG_0572.JPG


Hepik
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

základ Spatz 10 roků 4 měsíců #1821

  • Kony
  • Avatar uživatele Kony
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 139
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
Zdarec,
ne ne, palubu musím předýhovat a snad bude vypadat aspoň trošku, jako ta vaše B) Jj, ten váš je krasavec, já se k tomuto dostal ve stádiu totálního úpadku, tak teď řeším laminování a některé části výdřevy, jak bude co vkládat, vložím. Jinak díky za projevenou, psychickou podporu :whistle: :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

základ Spatz 10 roků 3 měsíců #1882

  • Kony
  • Avatar uživatele Kony
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 139
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
oprava částí obšívky

IMG_20131225_182238.jpg


IMG_20131225_182336.jpg

spodek mám už i v barvě, jen jsem zapomněl nafotit... Jinak jsem dal na Maxovu radu a naplácal jsem to Bisilem pomocí válečku...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

základ Spatz 10 roků 3 měsíců #1883

  • jhepik
  • Avatar uživatele jhepik
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 11
  • Karma: 1
Ahoj
Hodně štěstí, zdraví a málo mozolů v Novém roce přeje Hepik.
Dík za fotky, když se podíváš na odkaz náš SPATZ uvidíš že jsme ho měli v podobném stavu :(. www.starelode.cz/index.php/forum/22-ukaz-svou-lod.
Takže přeji pěkné broušení a lakování, výsledek vždy stojí za tu dřinu a čas.
Na původních fotkách jsem zahlédl pěkný motor, my tam máme Crescent 45, i když v lodi byla cedulka max. 19 ps, zkus ho trošku popsat.
Dík
IMG_5086_2014-01-03.JPG

IMG_5077.JPG

No a my jsme si ji potom trošku upravili(tu cedulku).
Hepik
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

základ Spatz 10 roků 3 měsíců #1884

  • Kony
  • Avatar uživatele Kony
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 139
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
Díky za přání, totéž přeji i tobě, já jej koupil s pětatřicítkou Mercury, normálně a řádně zapsanou v PP, člunek bych evidovaný na SPS Přerov, teď mám výpis z PR a vše sedí, tak se to někomu podařilo přihlásit... Je pravda, že zadní část je v tom mém trošku ala doma prase vyztužená, právě s tím jsem bojoval poslední dobu, neb to byla opravdu prasárna, ale už jsem to dal do ucházejícího stavu, jak jej obrátím zpět, tak vložím fotky. S tím motorem ještě půjde a zároveň se bude muset něco udělat, neb původní karburátor téměř nijak nereaguje na jakoukoliv snahu o ochuzení volnoběžné směsi, je to pořád zbytečně bohaté a při akceleraci na prázdno z toho letí kýble směsi ven, tak s tím si budu hrát až naposled... Samozřejmostí bude slícování všech kanálů a případné leštění, možná i výměna karbece za nějaký lepší, uvidím, co tam bude sedět a hlavně odpovídat svými parametry. Jinak předchozí majitel byl fakt bombarďák, to jde vidět hlavně na té natřené anodě, která tímto upe ztrácí smysl :silly:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

základ Spatz 9 roků 8 měsíců #2968

  • Kony
  • Avatar uživatele Kony
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 139
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
IMG_20140807_182903.jpg


IMG_20140807_172708.jpg


Mercury_on_Board_2.jpg


IMG_20140802_193234.jpg


IMG_20140802_193051.jpg

Tak se omlouvám za nečinnost způsobenou zdravotními problémy, které vyplynuly z poúrazových stavů a vkládám následující. Člun přihlášen na SPS Přerov, údajně mám motor z nějaké retro série, kterou vyrobil Mercury v devadesátých letech podle designu let 70tých, ještě mi motor omladili o rok, tzn. že mám TK na 4 roky. Palubu se nepodařilo odýhovat, zkoušel jsem vše možné, žel Bohu vše špatně... Takže to vyhrál modrý color... Světla a celou el. instalaci jsem pořešil polykrystalickým článkem s regulátorem a malým, trakčním akumulátorem, tzn. vše bez údržby... Není to sice to pravé retro, ale v jsem tak trošku spokojený, upaluje hezky a je krásně ovladatelný:-) PS na fotkách ještě chybí čísla, ta jsem teprve nechal udělat;-)
Poslední úprava: 9 roků 8 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.186 sekund
Powered by Kunena fórum