Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Motorový člun Galaxie - renovace

Motorový člun Galaxie - renovace 4 roků 4 měsíců #9072

  • Rene
  • Avatar uživatele Rene
  • OFFLINE
  • Amatér
  • Příspěvky: 30
  • Obdržená poděkování 12
  • Karma: 0
Ahoj,
S kamarádem se nám podařilo získat motorový člun Galaxie a chtěli bychom ho zachránit. Člun byl vykradený a potopený takže nemá motor, vratku a chybí veškerá vnitřní výbava. Člun má technický průkaz a je přihlášen, samozřejmě nemá momentálně technickou. Chceme začít demontáží vnitřního plastového obložení, aby člun mohl začít řádně vysychat. Byl totiž uskladněn venku a pršelo do něj. Po vyschnutí vnitřní výdřevy bychom ji chtěli natřít a to je hned první otázka co by jste doporučili za konzervační nátěr. Z venku máme v úmyslu loď obrousit a nově natřít barvou, protože při první obhlídce to vypadá že laminát je neporušený. Dále se bude muset sehnat marinovaný wartburg a vratka. S tím souvisí další dotaz nevíte kde sehnat plány uchycení motoru a vratky zkrátka něco podle čeho bychom se mohli chytit při zástavbě. Za jakoukoliv informaci předem děkujeme. Nakonec ještě pár foto v současném stavu (podaří-li se je vložit).
IMG_20191111_163342.jpg

IMG_20191111_163352.jpg

IMG_20191111_163518.jpg


IMG_20191111_164737.jpg

IMAG0180.jpg
Poslední úprava: 4 roků 4 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Motorový člun Galaxie - renovace 4 roků 4 měsíců #9073

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
Ahoj, Galaxie vratku nemívala, by to přímý náhon jako třeba Neptun, s marinizací motoru Ti mohu pomoc, mám veškeré díly.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Rene

Motorový člun Galaxie - renovace 4 roků 4 měsíců #9074

  • Rene
  • Avatar uživatele Rene
  • OFFLINE
  • Amatér
  • Příspěvky: 30
  • Obdržená poděkování 12
  • Karma: 0
Ahoj , děkuji za info takže Galaxie měla jen jakousi spojku? Nastartovat s vrtulí na přímo by byl asi problém a hlavně celkové ovládání třeba u kotviště si nedovedu moct představit. Zkusím pohledat.Za nabídku pomoci při marinizací velmi děkuji.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Motorový člun Galaxie - renovace 4 roků 4 měsíců #9075

  • Ludek
  • Avatar uživatele Ludek
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 150
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 0
Doplout k molu včas vypnout motor to je otázka cviků zezacatku na pádlo ale cvik je cvik :) také tak plují ať se daří s renovací
Poslední úprava: 4 roků 4 měsíců od Ludek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Motorový člun Galaxie - renovace 4 roků 4 měsíců #9076

  • Rene
  • Avatar uživatele Rene
  • OFFLINE
  • Amatér
  • Příspěvky: 30
  • Obdržená poděkování 12
  • Karma: 0
Děkuji za podporu, momentálně se začalo pracovat na vnitřním obložení člunu, které je tvořeno z nějakého bílého novodůru. Veškeré šroubky jsou zarezlé, nejdou vyšroubovat a pod obložením je vše mokré. Myslím si že to bude vysychat dlouho obzvláště teď přes zimu. Loď máme zatím v nevytápěné hale případně venku pod plachtou což není ideální. Uvidíme co se přes zimu stačí připravit. Momentálně je to spíše seznamování se stavem a objevování co nás čeká a nemine. Pár foto vnitřního obložení.
IMG_20191111_163408.jpg

IMG_20191111_163437.jpg

IMG_20191111_163512.jpg
Poslední úprava: 4 roků 4 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Motorový člun Galaxie - renovace 4 roků 4 měsíců #9081

  • Netopýr
  • Avatar uživatele Netopýr
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 44
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 0
ahoj, který to máš ročník? já mám rok 1970 :c)

jinak z toho, co se mi podařilo zatim zjistit, tak Galaxie byla na začátku 70-tých let nejčastěji stavěný člun v domácích podmínkách.
Plány co jsem sehnal najdeš na jachting.info (možná by nebylo špatné dávat ty věci spíš někam sem - když už se to týká těch starých lodí :c)

z výše uvedeného plyne, že všechny Galaxie byly čtyřmístné, všechny měly motor wartburg uprostřed a dvě místa před a dvě místa za - tím to končí a zbytek byl na tom, co tenkrát kdo dokázal sehnat :c)

Takže...
- navrh překližka, palubky, nebo laminát
- čelní sklo dle toho, jak se to majiteli líbilo :c)
- vratka byla nesehnatelná a drahá a když už, tak se dávalo LEWO
- jestli tam někdo použil spojku nebo ne bylo opět na majiteli, ale co jsem zatím (na netu) viděl, tak to bylo téměř vždy bez spojky
- přístroje se obvykle používaly z Warťase
- sedačky většinou čalouněné lavice, ale viděl jsem už i Warťasí nebo z eMBéčka
- chlazený výfuk se řešil buď spešl chlazenýma svodama, nebo domo-robo druhým pláštěm kolem výfuku (tenhle případ je tady na fóru)

pokud by se ti podařily sehnat nějaké plány nebo další info, byl bych moc rád, kdyby ses podělil :c) ve své obě bylo Galaxií moře a dneska už jsem třeba ani nedokázal zjistit jaký je rozdíl mezi Galaxií a Galaxií II :c(

T.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.162 sekund
Powered by Kunena fórum