Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Finn dinghy

Finn dinghy 11 roků 7 měsíců #445

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
Takže domalováno, a lepenka šla odtrhnout i po několika vrstvách uplně parádně. Přechod krásně čistej, bez zubů. Naprostá paráda, lepší než jsem čekal.









Poslední úprava: 11 roků 7 měsíců od Ondrais.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: jhepik

Finn dinghy 11 roků 7 měsíců #448

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3137
  • Obdržená poděkování 430
  • Karma: 24
VONÍ KRÁSNĚ :) Fakt nádhera, povedlo se!!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Finn dinghy 11 roků 7 měsíců #449

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
Teď jsem narazil trochu na problém s tou půlkulatinou. Na jaře jsem našel firmu ( femax ) kde ji snad jako jediní měli. Norma DIN 1018. A teď se všude tváří že o ničem takovém jako kdyby nikdy neslyšeli. :-(( Už mě nenapadá kde bych to mohl sehnat v nerezu.
Momentálně ještě dýhuju dřevo na příručním vozíku aby i "podstavec" nějak vypadal, tak zkouším tu chemoprenovou metodu jak každej říká že je k ničemu. Na oba díly napatlat vrstvu, nechat zaschnout a pak nažehlit. Jsem zvědavej jak to dopadne.. :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Finn dinghy 11 roků 7 měsíců #450

  • taag
  • Avatar uživatele taag
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 15
  • Karma: 0
Ahoj, ten problém jsem řešil taky a v Plzni je firma která je schopna tu půlkulatinu objednat, ale je to asi za 500,-Kč metr bez DPH a za posledních 5 let to tam nikdo ani nepoptával. Já si to budu nechávat řezat vodním paprskem z kulatiny a pro upevnění to chci celé předvrtat. Na to se hodí přípravek z AL nebo podobného materiálu čtvercového průřezu s podélně vyvrtanou dírou dle průměru kulatiny a příčně vyvrtat otvory dle potřebné rozteče. Je potřeba vyrobit několik takových přípravků které budou nasazeny na řezanou kulatinu a k vystředění se použije třeba AL kulatina průměru díry dle šroubu který chceš použít na pozdější připevnění k lodi. Cenově to vyjde na zlomek a prořez není tak hrozný max. 2mm. Kdybych se k tomu dostal tak nakreslím nějaký plánek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Finn dinghy 11 roků 7 měsíců #451

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3137
  • Obdržená poděkování 430
  • Karma: 24
To je výborný nápad! Nevíš kolik chtějí ta metr řezu?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Finn dinghy 11 roků 7 měsíců #452

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
JJ, skvělej nápad! Taky mě napadlo to nechat seříznout z kulatiny. Nevim jestli jsem se tak blbě vyjadřoval, ale obvolal jsem snad celé česko jestli by mi to dokázali někde takhle seříznout a bez kladné odezvy :-/
Z toho femaxu mi nakonec volali, že by to dokázali objednat ale jen v min. množství 10kg. Mají to v 3m tyčích a každá váží 1,5kg. Já bych si vzal 2. Ještě leda sehnat někoho na ten zbytek. Poptával jsem půlkulatinu 12x6mm
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.166 sekund
Powered by Kunena fórum